SPC dodelima ordene direktorima EPS-a i BIA-e

Više od 1.000 vernika danas je prisustvovalo u selu Petka kod Lazarevca osvećenju Hrama svete Petke, gde su ordene Srpske pravoslavne crkve dobili direktor Elektroprivrede Srbije i zameniku direktora Bezbednosno-informativne agencije.
Episkop šumadijski Jovan je sa sveštenstvom služio liturgiju, a Orden svetog Save, koji je najviše priznanje SPC, uručen je direktoru EPS-a Miloradu Grčiću, zameniku i savetniku direktora BIA Ivanu Todorovu i Željku Laziću, prenosi Blic.
 
Oni su ova priznanja dobili na osnovu odluke Sinoda SPC, za "sveukupan doprinos koji su svojim radom pružili do sada SPC", ali i za konkretnu pomoć koja je pružena da se obnovi hram u Lazarevcu.
 
Obnova hrama započela je 2013.godine, a prema rečima protojereja Vojislava Obradovića, veliku ulogu u obnovi odigrala je i srpska dijaspora u čiju će čast u skorije vreme biti podignuta i spomen česma. Ovo su najveći radovi na ovom mestu od 1868. godine.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Senka Pašić

    05.09.2017 12:43
    Bravo
    SPC daje orden BIA Todorovu koji u Crnoj Gori pomaže režimu Mila Đukanovića koji radi protiv SPC??!

    Definitivno tu nisu čista posla.
  • Bill

    02.09.2017 21:17
    Super! Sada imaju sa čime da se slikaju.
  • dzungla

    02.09.2017 19:06
    Koje ludilo.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Nauru će učestvovati na Ekspu 2027

Republika Nauru, ostrvska država u srcu Okeanije, potvrdila je učešće na specijalizovanoj izložbi Ekspo 2027, saopštilo je danas preduzeće Ekspo 2027 doo.