Direktor Železničkog muzeja u Beogradu Nenad Vojčić izjavio je za "Danas" da se dve godine bore vandalima, prijavljuju krađe policiji, ali da otkrivanje vinovnika izostaje i da su vandali 31. avgusta nakon što su isekli dve lokomotive, "seli i popili po pivo".
"Pisao sam MUP-u, ministarstvima kulture i saobraćaja, i pored reakcije ministarke Zorane Mihajlović da se eksponati moraju sačuvati, ništa nije urađeno", rekao je Vojčić.
On je naveo da je 31. avgusta, kada su šesnaestorica vandala isekla i odnela dve lokomotive, u krugu muzeja bio samo jedan radnik jer je obezbeđenje prethodno ukinuto.
Vojčić je naveo da je radnik videvši šta se događa upozorio vandale da su u pitanju vredni muzejski eksponati, a da su mu oni zapretili batinama.
"Tada je pobegao i pozvao policiju. Lopovi su završavali posao, sakupili alat i, zamislite, seli i popili pivo. Policiji je trebalo više od pola sata da dođe. S obzirom na to da su lopovi već otišli podneta je prijava protiv NN lica", rekao je Vojčić.
Pet osoba privedeno je jer su osumnjičeni za krađu iz Železničkog muzeja. Petorica muškaraca, od kojih dvojica imaju 36 godina, dok su ostala trojica starosti 29, 28 i 24 godine, sumnjiče se da su 3. septembra ušli u zgradu "Ložionice" na Bulevaru vojvode Mišića u Beogradu, koja je u vlasništvu Železničkog muzeja i brener aparatom isekli delove lokomotive "Pula". Protiv njih će biti podnete krivične prijave.
Najstarija lokomotiva iz kolekcije Železničkog muzeja, napravljena 1864. godine, isečena je i u delovima odneta iz Depoa muzeja, koji je deo Ložionice beogradske Železnicke stanice, u blizini Beogradskog sajma.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Na zvaničnu mejl adresu Fakulteta organizacionih nauka 15. juna 2025. godine stigao je anonimni mejl u kojem se navodi da će 23. juna 2025. godine biti postavljen eksploziv na tom Fakultetu.
Predsednica Skupštine Ana Brnabić izjavila je, povodom kritika što Srbija izvozi naoružanje Izraelu, da joj je "žao zbog ratova", ali da Srbija oružje i municiju koju proizvodi - mora da prodaje".
Učenici osmog razreda će u ponedeljak, 23. juna polagati završni test iz srpskog, odnosno, maternjeg jezika, što je prvi predmet od ukupno tri koja će polagati u okviru završnog testa.
Članovi Odbora za informisanje Narodne skupštine sutra će razmatrati mišljenja različitih ministarstava o primeni odredbi Zakona u postupku predlaganja kandidata za članove Saveta REM-a.
Policija Kosova je pod nadzorom Kfora i Euleksa, sprovela opsežnu raciju u selu Valač, u opštini Zvečan, na severu Kosova, gde je otkrila, kako tvrdi, veliko skladište oružja i municije.
Profesor Akademije umetnosti u Novom Sadu i član Pobunjenog univerziteta Miloš Đajić rekao je profesori ne znaju kakvi su planovi studenata za Vidovdan, ali da će biti sa njima i podržati ih.
Momentano zaustavljanje izvoza oružja iz Srbije u Izrael, poruka je sa skupa podrške Palestincima u centru Beograda, koji je organizovala grupa Podrška narodu Palestine - Srbija.
U selu Trupale kod Niša, kasno sinoć, za sada nepoznati muškarac upao je u kuću starice, vezao je i udarao i od nje uzeo nešto novca i nakita, a zatim zapalio kuću i pobegao.
Više javno tužilaštvo u Beogradu pokrenulo je istragu protiv 36-godišnjeg G. P. zbog sumnje da je pokušao teško ubistvo u Jakovu, a osumnjičeni se, kako se navodi, na saslušanju branio ćutanjem.
Asocijacija novinara Srbije zvanično je osnovana, predsednica tog udruženja biće glavna i odgovorna urednica Studija B, Ivana Vučićević, a asocijaciju čine pretežno mediji bliski vlasti.
Vršilac dužnosti premijera Kosova Aljbin Kurti izjavio je da "Priština stoji uz Sjedinjene Američke Države i Evropsku uniju, u vezi sa pretnjom koju predstavlja iranski nuklearni program".
Izjava fudbalskog trenera Miodraga Božovića, da bi ljudima starijim od 65 godina trebalo uskratiti biračko pravo, diskriminatorna je i za osudu, kaže poverenica za zaštitu ravnopravnosti.
Poslednjih meseci mesne zajednice su se vratile u političku realnost Srbije, a oko njih se vodi intenzivna borba između vlasti i opozicije, iako predstavljaju najniži nivo politike.
Rok za uklanjanje spoljnih jedinica klima sa uličnih strana fasada objekata javne namene u zaštićenoj okolini kulturnih dobara je 4. avgust ove godine, a ne 4. jul.
Tridesetak godina nakon što je oružje utihnulo na Zapadnom Balkanu nova vrsta naoružanih letelica tiho krstari iznad regiona, a njihov tačan broj niko ne zna sa sigurnošću.
Komentari 3
dzo
Milos
NS
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar