Vehabije ubeđuju teroriste da izvode napade tokom Ramazana
"Oko 40 vehabijskih propovednika — diplomaca specifičnih školskih ustanova u arapskoj oazi Nadžef na severozapadu Saudijske Arabije stiglo je u područje Alepa i istočni Kalamun kod Damaska, gde se poslednjih dana grupišu militanti“, rekao je starešina sela koji je 1. juna potpisao sporazum o primirju.
Po njegovim rečima, vehabije nameravaju da razgovaraju sa teroristima Nustra fronta, kao i grupama Džejš el islam i Ahrar el šam, koje se predstavljaju kao opozicija.
On je dodao da za vreme Ramazana militanti planiraju da izvedu seriju terorističkih napada i pokušaju da preuzmu od vladinih snaga niz strateških objekata.
Mesec Ramazan ove godine počinje 6. juna.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 1
Mr M
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar