Još jedna pucnjava u SAD: Bivši vojnik ubio jednu i ranio tri osobe

Istog dana kada je američki vojni veteran afričkog porekla pucao na policajce u Dalasu, ubivši petoricu, dok je sedam ranio, još jedan crni bivši pripadnik vojske SAD pucao je nasumice na automobile i policiju na autoputu u Tenesiju, usmrtivši jednu ženu i ranivši još tri osobe među kojima jednog policajca.
Kao i snajperista iz Dalasa, napadač iz Tenesija Lakim Kion Skot (37) rekao je da je pucao kao odgovor na policijsku brutalnost prema Afroamerikancima, saopštile su američke vlasti.
 
U pucnjavi u Tenesiju stradali su i civili, a jedna od njih je ubijena 44-godišnja Dženifer Runi, majka dvoje dece koja je radila kao raznosač novina i u trenutku napada vozila je autoputem.
 
Skot, koji je bio naoružan puškom, pištoljem i velikom količinom municije, ranjen je u razmeni vatre sa policijom i prebačen je u bolnicu, a sada je u teškom, ali stabilnom stanju. Istražni biro u Tenesiju saopštio je da je preliminarnom istragom utvrđeno da je Skot bio umešan i u druge incidente.
 
Policajci su se našli na meti napada i u Džordžiji i Misuriju nakon što je policija ubila Afroamerikance u Luizijani i Minesoti.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Ana Trišić Babić izabrana za v.d. predsednicu RS

Narodna skupština Republike Srpske imenovala je večeras Anu Trišić Babić, blisku saradnicu lidera vladajućeg Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorada Dodika, za vršioca dužnosti predsednika Republike Srpske.

Tramp okleva da Ukrajini proda tomahavke

Predsednik SAD Donald Tramp signalizirao je predsedniku Ukrajine Volodimiru Zelenskom da naginje ka tome da njegovoj zemlji ne proda krstareće rakete Tomahavk.