Portal "FBC" preneo je da su hapšenja sprovedena u najmanje pet mesta, uključujući grad Šašamane, u regionu Oromija, gde je privedeno 450 ljudi.
Vlada Etiopije proglasila je 9. oktobra vanredno stanje odmah posle nasilja na antivladinim protestima širom zemlje na kojima je bilo žrtava i materijalne štete.
Nemiri su izbili širom regiona Oromija pošto je 2. oktobra više desetina ljudi poginulo u paničnom begu kada je policija pokušala da razbije antivladine proteste.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar