Kako znati koji je najbrži red na kasi ili šalteru?

Istraživanja pokazuju da neverovatnih 18 meseci života provodimo u redovima. Čekaju nas svuda - u supermarketu, banci, pošti...
Kako znati koji je najbrži red na kasi ili šalteru?
Foto: 021.rs
Čini se da mahom donosimo pogrešnu odluku o tome u koji red da stanemo, jer nekako baš u našem redu kasirka nema sitno ili mušterija ima neuobičajeno dug spisak zahteva. Statističari Univerziteta u Saseksu izračunali su savršenu formulu, a ona potvrđuje ono što znamo iz prakse - najkraći red može biti i najsporiji. 
 
Mada nema pravila jer je u čekanje uključeno mnoštvo nepoznanica, od brzine kasirke i službenice do sporosti mušterija, najsigurnije je da idete levo. Većina ljudi su dešnjaci i automatski biraju red sa desne strane, pa je leva strana rasterećena. Takođe, gledajte da radi žena jer istraživanja pokazuju da su u ovom poslu brže od muškaraca. Obratite pažnju na broj redova i odaberite broj dva čak i kada na prvi pogled izgleda najduži, tvrde statističari.
 
Za siguran uspeh obratite pažnju na osobe ispred. Ne izbegavajte one koji tegle puna kolica u prodavnici ili plaćaju mnoštvo računa u banci, jer često brže završe nego kupci sa polupraznim korpama i jednim računom.
  • Dr

    25.05.2017 10:34
    Iz iskustva
    Zna se dobro, najbrzi je red onaj u kom je najmanje baba!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Zabava - Zanimljivosti

Egiptu vraćena ukradena statua Ramzesa II

Statua stara 3.400 godina koja prikazuje glavu Ramzesa II, vraćena je iz Švajcarske u Egipat, nakon što je ukradena i prokrijumčarena iz zemlje pre više od tri decenije.

Mesec će dobiti svoju vremensku zonu

Bela kuća objavila je memorandum u kojem traži od američke svemirske agencije NASA da uspostavi novi standard za lunarne vremenske prilike do 2026. godine.