Ponovo se osporava stečaj u "Jugoalatu"

Uvođenje stečaja u "Jugoalatu" moglo bi da dobije neočekivan epilog nakon što je raniji vlasnik fabrike Spasoje Jakovljević izjavio da prilikom uvođenja stečaja nije poštovan zakon.
Ponovo se osporava stečaj u "Jugoalatu"
Foto: 021.rs
Kako prenose "Novosti", Jakovljević je poručio da bi ta odluka trebalo da bude osporena pred višim sudskim organima. 
 
Kako smo ranije preneli, Privredni sud u Novom Sadu proglasio je u oktobru stečaj u ovom preduzeću, koje se već godinama bori za opstanak. Sud je pozvao poverioce da do 22. novembra prijave dugovanja. Jakovljević, međutim, tvrdi da ova odluka nije validna.
 
"Postoji jasna, zakonom propisana procedura kako se stečaj uvodi, a u slučaju 'Jugoalata' nadležni to nisu poštovali. Žalio sam se višim sudskim instancama i verujem da će, kao i 2012. godine, kada je takođe pokušano uvođenje stečaja i sada ta odluka biti oborena. Spreman sam da u odbrani 'Jugoalata' idem do najviših sudskih instanci", poručuje Jakovljević za "Novosti".
 
"Jugoalat" je do pre 30 godine proizvodio precizne i specijalne alate, a uvođenjem sankcija preduzeće se našlo u problemu. Jakovljević tvrdi da novosadska firma ima šansu da, i pored teške situacije, obnovi proizvodnju, te da malobrojnim poveriocima isplati dugovanja. 
 
Skupština poverilaca bi prema odluci suda trebalo da bude održana 22. novembra, a zakazano je i ispitno ročište za 30. januar 2018. godine. 
 
Stečajni upravnici sada pokrenutim stečajem traže plate za vođenje ranijih stečajeva, odnosno praćenje programa reorganizacije, pa tek onda slede radnici oštećeni zbog dugovanja za neisplaćene plate, o čemu imaju pravosnažne sudske presude u njihovu korist. Stečajna upravnica Jadranka Gulan traži više od 21.000 evra u dinarskoj protivvrednosti, a Ninoslav Šimić oko 2,1 milion dinara.
 
Prvi zahtev za stečaj u "Jugoalatu" podnet je još 2010. godine, a takvo rešenje je predlagano više puta, pa i 2012. godine. I pored toga, prednost je davana Unapred pripremljenom planu reorganizacije, koji do sada nije zaživeo.
 
Više od pola godine mašine u ovoj fabrici su bez struje, zbog čega je propao pokušaj da se u "Jugoalatu" pokrene i proizvodnja delova za hidrante, u koju je ova fabrika trebalo da uđe u saradnji sa kompanijom MKE iz Austrije.
  • Cobi ns

    15.11.2017 09:03
    Precizno,nisu sankcije uništile"Jugoalat"već"jogurt revolucija".....i tada već,tehnološki zastarele mašine i tehnologije je to samo"dotuklo"-naručioci(Nemci,SAD,Hrvati i dr.)su momentalno prekinuli saradnju....sve posle toga je bilo"mlaćenje prazne slame"!!?
  • telep

    14.11.2017 22:43
    Pokretanje proizvodnje, ma dajte molim vas. U tu firmu treba da se ulozi desetine miliona eura da bi uopste moglo da se razmislja o tako necemu, realno je da ce pored disa da nikne neki nov market ili mini trzni centar.
  • мали

    14.11.2017 14:49
    од палубе
    Какав "власник" и какви бакрачи.
    С.Ј. је наобичнији "мали од палубе", мали који воду носи док други косе.
    Паметном доста.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti

Da li će Novosađani slušati Beograd?

Po prvi put od 2016. godine deluje da je opozicija u Novom Sadu koliko-toliko na nogama. Nije sjajno, ali je rezultat koji bi prodrmao aktuelnu vlast bio na vidiku.