SAD, Kanada i Meksiko domaćini Svetskog prvenstva 2026. godine

Svetsko fudbalsko prvenstvo 2026. godine održaće se u SAD, Kanadi i Meksiku, odlučeno je danas na kongresu Međunarodne fudbalske federacije (Fifa) u Moskvi.
Osim zajedničke kandidature SAD, Kanade i Meksika, za domaćina Mundijala 2026. godine kandidovao se i Maroko. Delegati Fife su dali 134 glasova zajedničkoj ponudi iz Severne Amerike, a 65 glasova dobio je Maroko.
 
Od 211 delegata, 200 je imalo pravo glasa, a Togo je ubacio glas u kutiju na kojoj je pisalo da ne glasa ni za jednog kandidata.
 
"Hvala mnogo na ovoj neverovatnoj časti. Hvala što ste nam poverili ovu privilegiju. Svi smo ujedinjeni u fudbalu, ova lepa igra prevazilazi granice", rekao je predsednik FS SAD Karlos Kordeiro.
 
Na Svetskom prvenstvu 2026. godine učestvovaće 48 ekipa, a odigraće se ukupno 80 utakmica. Planirano je da se 60 utakmica odigra u 10 američkih gradova, a da se po 10 utakmica igra u Kanadi i Meksiku.
 
Meksiko je 1970. i 1986. godine bio domaćin Mundijala, a SAD su organizovale turnir 1994. godine.
 
Ovogodišnje Svetsko prvenstvo počinje u četvrtak u Rusiji, dok će se za četiri godine Mundijal održati u Kataru.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Sport

Verstapenu pol pozicija u Abu Dabiju

Vozač Red Bula Maks Verstapen startovaće sa pol pozicije trku Formule 1 za Veliku nagradu Abu Dabija, pošto je danas bio najbrži u kvalifikacijama.

U Vašingtonu održan žreb za SP u fudbalu

Fudbaleri Argentine, branioci titule svetskog prvaka, igraće u Grupi J sa Austrijom, Alžirom i Jordanom na Svetskom prvenstvu, koje se naredne godine održava u SAD, Meksiku i Kanadi, odlučeno je žrebom u Vašingtonu.