Vaterpolisti bez premca: Srbija ponovo osvojila Svetsku ligu

Vaterpolisti Srbije osvojili su Svetsku ligu pošto su u finalu savladali ekipu Italije rezultatom 10:9.
Vaterpolo reprezentacija nastavila je da bude tim koji barem jednom godišnje obraduje naciju osvajanjem nekog značajnog trofeja. Ovog puta u Rusiji, ekipa Dejana Savića je podigla peti put uzastopno trofej Svetske lige, koju je reprezentacija Srbije do sada osvajala 11. puta.

Do nove titule "Delfini" su stigli kroz veoma napet meč. Očekivalo se da će "Azure" savladati mnogo lakše, pošto su protiv njih u grupnoj fazi pre samo četiri dana slavili sa 13:7.

Ovog puta Italijani su startovali bolje i nakon prve četvrtine vodili su sa 4:1. Izabranici Dejana Savića se bude u drugoj četvrtini, Duško Pijetlović vraća tim u igru, a nakon njega odmah poentira i Prlainović. U drugom delu igre, obe ekipe bez puno šansi, a Srbija se približava na gol protivniku (4:3).

U trećoj četvrtini su eksplodirali Subotić i Mitrović koji su potpuno preokrenuli meč. Najpre pogodak Subotića za izjednačenje, a odmah zatim i za vodstvo. Nakon toga Italijani uzvraćaju, ali golovima Stefana Mitrovića "Delfini" prave razliku od dva gola koju su održali do kraja četvrtine pa srpska reprezentaciju na pauzu odlazi prvi put sa prednošću pri rezultatu 8:6.

U poslednjoj četvrtini oba tima igraju veoma žestoko. Nekoliko grešaka srpskih vaterpolista koštala ih je prednosti, pa Di Fulvija i Valentino Galo izjednačuju na 8:8. Poslednje minuta meča obeležio je Duško Pijetlović. Najpre dobija isključenje koje je kaznio Finjoli, ali po povratku u igru Pijetlović donosi izjednačenje. Nakon tajm-auta Savića, Filipović pronalazi Pijetlović koji bez mnogo muke šalje loptu u gol i donosi Srbiju 11. titulu Svetske lige.

@dr

Kakva sreca da ove godine konacno odlazim iz ove "drzave" . Najvise sam radostan zbog toga sto odlazim od vas i od ovih sto vam daju pluseve . Ne dao dragi bog da se ikada vise vratim u ovu nedodjiju kod takvih kao sto ste vi i vama slicni .
  • dr.

26.06.2017 16:25
    @ prolaznik
    Sportski komentari nisu krivično delo i treba da budu bez političkih konotacija i "skretanja vode na tu vodenicu" na prilično providan način. Gde si ti prepoznao patrijotizam-zapitaj se sam, jer prilično jednosmerno prihvataš ono što nije sadržaj tvog mozga. Radujem se svim uspesima i sportista i drugih poslovnih i običnih ljudi koji to zaslužuju svojim kvalitetima i radom. Da ti prevedem-ovde nema besa i patrijotizma niti moje naklonosti prema sadašnjem režimu(uzgred, za njih nikad ne bih glasao). Kad prihvatiš da postoje ljudi koji cene uspeh drugih ljudi, bez političkih"primesa", biće i tebi samom lakše da se nosiš sa istinom svog života. Pitaj se: ZAŠTO ja ovako razmišljam, i ŠTA mogu da promenim da bi mi bilo bolje. Ako si dovoljno iskren prema sebi, brzo ćeš doćo do prvih rezultata.

Ostalo iz kategorije Naslovna - Vaterpolo

Mladi delfini osvojili bronzu na SP

Juniorska vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu za vaterpoliste do 20 godina, pošto je u finalu savladala selekciju Mađarske sa 12:11.

Hrvatska svetski prvak u vaterpolu

Vaterpolo reprezentacija Hrvatske osvojila je titulu na Svetskom prvenstvu u Budimpešti pobedom nad selekcijom domaćina Mađarskom 8:6.

Vaterpolisti sigurno do polufinala SP

Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva, pošto je danas u Budimpešti pobedila Australiju sa 15:5 (4:1, 4:2, 4:2, 3:0).