U raznim zdravstvenim ustanovama u Severnoj Makedoniji trenutno su zbrinute 152 osobe povređene u požaru u diskoteci u Kočanima, od čega je 18 pacijenata u kritičnom stanju.
Vlada Srbije će na sutrašnjoj sednici utorak, 18. mart proglasiti za Dan žalosti u Srbiji zbog požara u Severnoj Makedoniji u kojem je poginulo najmanje 51 osoba, a više od 100 je povređeno.
Advokat Vladimir Terzić najavio je da će danas podneti krivičnu prijavu protiv nepoznatih lica zbog sumnje da su upotrebom tzv. "zvučnog topa" izvršili krivično delo "izazivanje opšte opasnosti".
Na društvenim mrežama pojavili su se snimci trenutka kada su ljudi počeli panično da beže na skupu u Beogradu, pošto se čuo zvuk za koji se spekuliše da je proizveden zvučnim topom.
Ministar unutrašnjih poslova Severne Makedonije Panče Toškovski izjavio je da je u požaru u diskoteci u Kočanima, prema dosadašnjim informacijama, poginula 51 osoba, a više od 100 je povređeno.
Nevladine organizacije pozvale su građane koji su se zatekli u Ulici kralja Milana u momentu ispaljivanja zvučnog topa tokom 15 minuta tišine i koji su pretrpeli bilo kakve povrede da im se jave.
Šest nevladinih organizacija navodi da su policijski službenici iz Policijske stanice Zvezdara onemogućili dvojici uhapšenih mladića pravo na pravnu pomoć i da su naneli telesnu povredu advokatici.
Zvuk koji je odjeknuo sinoć tokom 15 minuta tišine za vreme protesta u Beogradu izazvao je paniku među okupljenima je zvučno oružje ili "zvučni top" koji poseduje bezbednosni sistem Srbije.
Skoro 60 odsto punoletnih građana Srbije (59,7 odsto) podržava aktuelne studentske proteste, dok se nešto manje od 32 odsto (31,9 odsto) tim protestima protivi.