Info - Hronološki

Uspostavljena telefonska linija za psihoterapijsku podršku građanima

Ministarstvo trgovine, turizma i telekomunikacija je Savezu društava psihoterapeuta Srbije ustupilo telefonsku liniju 19833 Nacionalnog kontakt centra za bezbednost dece na internetu, svakog dana u periodu od 15 do 21 čas, kada će građani moći da dobiju besplatnu psihoterapijsku pomoć u vanrednom stanju.

Mesec dana od uvođenja vanrednog stanja u Srbiji - šta je obeležilo proteklih 30 dana

Kada je pre mesec dana u Srbiji uvedeno vanredno stanje, u zemlji je bilo 48 pozitivnih na Covid-19, a danas ih je 4.465, sa ukupno 94 smrtna slučaja, a stručnjaci ocenjuju da su mere koje je država preduzela dale u velikoj meri dobre rezultate, pa bi prema njihovoj oceni, vanredno stanje prema sadašnjoj situaciji moglo da bude ukinuto krajem aprila ili u maju.

Istorijski pad potražnje za naftom u 2020.

Potražnja za naftom na svetskom nivou će opasti za 9,3 miliona barela dnevno u 2020. godini zbog globalne ekonomske paralize usled pandemije virusa korona, ocenila je Međunarodna agencija za energiju (IEA).

Država između zahteva struke i crkve zbog proslave Uskrsa

U vreme kada Papa služi sam misu za Uskrs, kada je u u Rusiji patrijarh preporučio vernicima da ostanu kod kuće za praznik, a Sinod Grčke pravoslavne crkve odlučio je da praznovanje Uskrsa odloži za maj, u Srbiji SPC ne odustaje od masovnih okupljanja, iako je u vanrednom stanju zabranjeno okupljanje više od dvoje ljudi, a lekari upozoravaju da je jedina i najsigurnija mera izbegavanje fizičkog kontakta.