Autor: 021.rs

Info
06.05.2025.
09:19 > 12:44
Studenti u blokadi su zatražili raspuštanje Skupštine Srbije i raspisivanje vanrednih izbora, a usledile su reakcije opozicionih stranaka i pokreta.
  • Podbara

    06.05.2025 12:43
    Meni je sve jasno još od prvog protesta. Trebalo je šest meseci da se razotkriju namere gore navedenih govornika, pa se hvataju za slamku spasa "studente".
    Da li stvarno misle da će srušiti vlast? Ko će glasati za te predloge? Da li su toliko uvereni da će narod glasati za te "eksperte"?
    A pre toga izbore mora neko raspisati! Ko će to uraditi? Dali su termin do 15. maja i baš me interesuje šta će biti nakon toga, jer izbori neće biti raspisani.
  • Симеон

    06.05.2025 12:39
    Може али...
    Први предуслов заједничког опозиционог наступа на изборима је: да се Ђилас, Тадић, Новаковић и сви они који су обављали ф-је у власти у задњих 40 год ЈАВНО одрекну било каквог ангажмана и функција у власти е онда можемо да идемо на изборе. Само их ставити једнако са грађанима као глас и подршка у маси, никако као будуће ма и најобичније чиновнике у неким градским управама. Испитивање имовине се подразумева и сто као и овим тренутним кабадахијама на и око власти.
  • Solomon

    06.05.2025 12:20
    Izbori
    I da budu novi izbori ostace sve isto. Isti politicari uz malu korekciju, isti sistem ce ostati. Sjasi Kurta da uzjase Murta.
  • @Pera

    06.05.2025 12:09
    Maaaalkice je falilo da budes duhovit, ali nista, nisi uspeo. Nisu nadlezni da raspisu izbore, zato ih i ne raspisuju, nego traze. Dok neki nenadlezni covek odlucuje o onome za sta nije nadlezan, ne pita nikoga. Zvuci poznato?
  • Buba

    06.05.2025 11:49
    Napred studenti.
    Dosta nam je lopova i izdajica.
  • Ja

    06.05.2025 11:28
    Pozitivnim pravnim propisima je regulisano ko i kada može da traži raspuštanje Skupštine. Ne može svaka pijana budala da diktira pravila državi. Uostalom, kada je studentima bilo zabranjeno da učestvuju u politici? Svaka partija je puna studenata, od Aleksića i Ćute pa nadalje. Nije dozvoljeno da koriste Univerzitet u političke svrhe. Uostalom, i sada se ne pitaju ni studenti, ni profesori, već politički angažovane ličnosti na fakultetima. Stoga, država treba da najuri politiku iz obrazovanja.
  • MaryPoppins

    06.05.2025 11:14
    Ko ih podržava?! Koga studenti budu predložili i podržali, toga će podržati svi građani srbije,to je jano.
  • @studenti

    06.05.2025 11:05
    NISTE NADLEŽNI!
  • Суштина

    06.05.2025 10:17
    Од свих вас који сте подржали студенте, преживеће они који се промене.

    ПУМПААААЈ!
  • Koment1

    06.05.2025 10:05
    Ovaj Manojlović opet ništa ne razume! Niko studentima ne zabranjuje da se uključe u izbore, nego im zakon eksplicitno zabranjuje da to rade na univerzitetu! Dakle, nek se organizuju i izlaze na izbore, ali nek ne koriste fakultete kao izborne štabove. To je protivzakonito!
  • Pera

    06.05.2025 10:05
    Svasta
    Kao sto neko rece iz gomile-"niste nadlezni" Zar vam ne zvuci poznato?
  • Sima Kosmos

    06.05.2025 09:53
    Podrzavam i ja izbore i studentsku listu samo ukoliko buduca "privremena studentska" vlada izvrsi lustraciju i vrati cenzus na 5% i nakon toga organizuje fer i postene izbore. Aj da vidim koliko ce stranaka ovo podrzati...

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna