Autor: Beta

Info
01.11.2025.
08:12 > 08:29
Cena goriva je najniža kada se nabavlja kod Naftne industrije Srbije (NIS), a druga rešenja za nabavku derivata biće skuplja, ocenjuje počasni predsednik Unije poslodavaca Srbije Nebojša Atanacković.
  • da

    02.11.2025 19:04
    sad je vreme za elektro leteceg ficu sa prikolicom
  • Ja

    02.11.2025 07:26
    @pera72. Jadni Pero, kad "bih" ti znao kako se menja biti gde bi ti bio kraj. Ovako, uzmi gramatiku iz osnovne škole i čitaj. Pusti pismenije da tumače ekonomiju.
  • Ujka Vasa

    01.11.2025 19:35
    Da podsetim nafta je u Svetu znatno pojeftinila,ali to nema veze sa nama pošto je ovde sve suprotno,a kad slušate ove naftne eksperte pođu mi suze na oči!
    PS.Molim vas oslobodite nas besmislenih komentara ovog kvazi stručnjaka Atanackovića,SPO Terminatora Opštine Voždovac posle koje preko noći poslao poslodavac.
  • Plaćač poreza

    01.11.2025 16:14
    Rafinerija nafte u Pančevu koja je u vlasništvu sankciinisane ruske firme NIS Gazprom prestaje sa radom 25. novembra jer zbog sankcija ne može više kupovati sirovu naftu, kada i njihove benzinske pumpe ostaju bez goriva.
  • Pera 72

    01.11.2025 16:06
    100 din
    Akciza i pdv u sadasnjon ceni goriva iznose 100 din, nekad malo vise a nekad malo manje. Inace cena goriva u Solunu ili Dracu ili Burgasu je ispod 50din, troskovi prevoza autocisterne 7-8 din, markiranje1 ili 2din , akciza 71 din. Sve se to sabere i na to se doda pdv i to je cena kad se uveze. Kad ugradimo pumpe sa 17-20 din zarade, trenutno bih gorivo iz uvoza bilo jeftinije za 15 din. Ali postoje monopoli i kombinacije, raznorazne. Samo ko ima skladiste za dizel velicine 5 miliona litara i za benzin 2miliona litara, moze da uvozi. To je problem , kao i u svemu u Srbiji, prvo partija i bratija, pa sve ostalo.
  • C16

    01.11.2025 14:44
    У тренутку
    када гориво појефтињује шитом света а у Србији поскупљује и прети несташица, можемо да захвалимо Александру Вучићу
  • Dejan

    01.11.2025 14:02
    @zamenik zamenika
    Netacno,preko 80% trzista je gorivo iz rafinerije NIS-a.
    Zasto je to tako?
    Zato da bi se de fakto sacuvao monopol uvedene su neki nebulozni propisi o velicini skladista koje naravno samo NIS ispunjava i svima ostalima je isplativije da kupe od njih i prodaju.
    Sto se tice nabavne cene od NIS,ona je cini mi se solidno ispod 100.dinara a nek je i toliko.
    Sce ostalo su lopovski nameti da se izdrzava botovski aparat i celokupna kradja koju svaki dan gledamo kroz naduvane tendere.
  • Mihajlo

    01.11.2025 13:48
    @Zamenik zamenika
    Nemaš pojma šta pišeš. NIS obezbeđuje 80% derivata u Srbiji. MOL i ostali deo kupuju od NIS-a, deo uvoze.
  • Dell boy

    01.11.2025 12:51
    Neka taj stručnjak Atanacković objasni situaciju da npr CG i Makedonija imaju jeftinije gorivo od nas a da nemaju rafinerije na svojoj teritoriji...e tu leži razlog visoke cene goriva
  • Mihajlo

    01.11.2025 08:36
    /
    Baš zanimljivo. Kada pročita u vestima da je sirova poskupela odmah isti dan diže cenu a kada padne cena sirove onda nekako to ne pročita...
  • Zamenik zamenika

    01.11.2025 08:20
    OMV, Eko, Mol ni do sada nisu nabavljali gorivo od ruskog NIS već uvoze gotovo gorivo iz svojih rafinerija u inostranstvu. Ne može biti nikako nabavka od ruskog NIS pod sankcijama povoljnija kad je gorivo svuda u okruženju jeftinije nego u Srbiji. Sa ruskim MIS pod sankcijama se ni ne sme sarađivati zbog sekundarnih sankcija.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna