Ministar spoljnih poslova Marko Đurić izjavio je da Srbija pažljivo prati dešavanja u Venecueli, ali da ona sebi može da nanese štetu ako preuranjeno iznosi određene stavove.
Zasto cutati. To sto su uradili Smiri je zlocin kao I to sto su I'm oteli tanker sa naftom. Tako su I nas maltretirali I bombardovali. Cemu cutati pa oni zlostavljaju ceo svet na svaki nacin otimanjdm nemogucim porezima carinama treba cela Evropa da digne glas I svi drugi.
A zasto mi uopste treba da iznosimonstav i sta ce to promenuri kad ga i izreknemo. Doduse Venecurla nije priznala Kosovo pa u tom kontekstu i treba da bude nas stav a da se ne zamerimo nikome. Ljudi u Srbiji treba da shvate da smo mali i da ne treba da se ponasamo u skladu sa svojom vrlicinom i moci i da vodimo racuna o nasim interesima
Ako umesto svi zajedno, snažno i odlično, niko ne reaguje kad se drugima dešavaju strašne stvari, taj sistem će se održati i ojačati i neće niko reagovati kad naša zemlja dođe na njihov dnevni red.
Odavno je Srbija sebe svrstala među tzv. zemlje slobodnog sveta u društvu te iste Venecuele, Rusije, Kine, Irana, Severne Koreje, Kube, Belorusije i afričkih diktatura. Bolje da ćutimo i da uživamo u svim blagodetima koje prisustvo toj grupi zemalja donosi... I gledamo kako Crna Gora, Albanija i Moldavija postaju deo EU i Zapad za nas.
Srbija treba da gleda svoj posao.A ne da komentarise posao velikih sila.Mi znamo da resavamo tudje probleme a svoje ne znamo.Imamo mi dosta svojih problema da se ne bavimo tudjim.
Imati stav je lekovito iako zbog toga pretrpis stetu.Sakrivanje pod kamenom dok opasnost ne prodje je stav bubasvaba.Maduro je autokrata,korumpirani diktator koji je pokrao izbore.Ali nije zbog toga otet nego zato sto Venecuela ima najvece pojedinacne zalihe nafte(18% svetskih rezervi).
Sta ima da komentarise jadnik koji se kvalifikovao u disciplini ko će brže da aplaudira ili ti zapljeska posle govora diktatora. Doduse ima je par puta crvenu zastavicu jer je hteo po svaku cenu da bude prvi i nije postovao fer plej. Imao je i jaku konkurenciju u vidu bizona,mutave,klempavog,bezubog,ćelavog itd.
Maduro je naterao oko 8 miliona građana Venecuele (ukupno imao oko 30 miliona) da pobegnu, odu ili čak zatraže egzil ... Represija, diktatura, korupcija, kriminal... sl. priča kao i kod nas ..
Ako podrži zločinački režim Madura može sebi da nanese štetu. Ako podrži Ameriku u oslobađanju naroda Venecuele i čestita Trampu na spektakularnoj vojnoj akciji decenije,može imati samo koristi.
Srbija da iznese stavove o Venecueli? To je kod njih sada popularno, da se na svaku vest iznosi stav i mišljenje i svako malo, svaki je dužan da se izjasni. Pas laje a karavani prolaze, koji je tvoj stav o tome budući da se moraš izjasniti? Pa nemam stav, pas laje na karavane, amerikanci hapse državnike strane zemlje u stranoj zemlji.
Ma ko smo mi da iznosimo misljenje o svetskim problemima?Velike sile treba to da rese i njih se to tice,a ne male osiromasene Srbije koja ni puteve u svojoj zemlji nije asfaltirala.
u mnogo srpskih seoskih kafana se detaljno razmatra i proučava Trampova akcija u Venecueli. Kada se tome pridoda i Durić dolazimo do super interpretacija događaja i totalnog sagledavanja situacije. Savet bezbednosti treba samo da prepiše ove srpske zaključke i gotovo.
Čuj to, a Rusiju ste odmah 2022. potrčali da osudite.Ako bude glasanja u Generalnoj Skupštini UN onda mora i protiv Amerikanaca da se glasa kao što se pet puta glasalo protiv Rusa.Hoćete li?Malo sutra.Inače po onoj Trampovoj podeli sveta cela Evropa i Srbija ide u rusku sferu uticaja.Šta imaš da kažš na to Djuriću?
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Đurić: Srbija sebi može da nanese štetu ako prerano iznese stavove o Venecueli
Autor: Beta
Info
•08.01.2026.
•14:20
Komentari 32
Mile
Slas
Rada
Patriota
Aca
Velja
Simonida puhalo
LAZAR
Spirica
Aleksandar
Peda
branislav
Miro
Navin
Kalinando
Zamenik zamenika
Mazut
mnjs
Видоје
Молим се Богу да нас једно дана воде и представљају
нормални и културни људи !
B
Sima
diplomatija
Lala
Beograd
XzX
Laloš
Ilija
Sremica
Drug Brežnjev
Brundo
RZ
Novosadista
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H