Info
04.09.2013.
08:41 > 08:49
Iako se u Srbiji u proseku svakog dana ograniči po jedan nasilnik, ova mera je samo formalna, jer niko ne kontroliše da li je siledžija prekršio sudsku zabranu.
  • novosadjan

    04.09.2013 12:21
    nasilnik
    Sta ce mo mi sa nasilnicima na putu odnosno vozacima koji imaju strikane u policiji,eto danas jedan naprimer kikindske table 008 i tamo neki broj skoda bela .zasto prelazim na zeleno momak je izgleda drogiran ili mu je strikan zverka u policiji kad momak moze preko zivih da gazi,pozdravljam strikana sa kikindskim tablicama i nek smiri svog sinovca da nebi sledeci put dobio batine malo nasilja i sa nase strane da se odbranimo na taj nacin klin se klinom izbija.
  • Dejan, predsednik Udruženja oč

    04.09.2013 10:26
    ne samo neefikasnost
    apsolutno postoji potreba za ovom merom, zaista ima nasilnika kojima treba onemugućiti prilazak žrtvi i do zabrane prilaska nekoj osobi se dolazi privatnom parnicom, tu se tužilaštvo retko kada meša. Ali, vrlo često se dešava da sa nedovoljno ili sa lažnim dokazima neki tkz nasilnik dobije zabranu prilaska ili neku drugu meru iako postoje dokazi koji ukazuju na lažno svedočenje i podmetanje dokaza, znam nekoliko takvih slučajeva. Pretpostavka nevinosti u slučajevima nasilja u porodici se ne primenjuje, što je takođe zloupotreba! I kada se na kraju dokaže tako nešto lažni prijavljivač ne bude sankcionisan.
    Još jedan bitan podatak, nisu sve prijave nasilja, posebno u porodici, istinite, sve više je zloupotreba koje opet niko ne sankcioniše. Zvaničan podatak iz Zrenjanina je da je u jednoj godini podneto 1200 prijava za nasilje, od toga je krivično sankcionisano 200, a prekršajno 300. Šta je sa ostalih 700? Ni jedna lažna prijava nije sankcionisana, iako je lažno prijavljivanje krivično delo kome je zaprećena zatvorska kazna.
    Nije tačna informacija da zabrana prilaska može trajati najduže tri godine, a ako i jeste onda sudovi krše zakon. Znam konkretan primer.
    Ovaj tekst je nepotpun, nije obrađeno sve što je bilo potrebno, jednostran je, urednik ili novinar koji je ovo pisao može slobodno da mi se javi.
    Jedna stvar koja se uvek propušta je da nasilnik nije uvek muškarac, samo što se žene vrlo, vrlo retko procesuiraju za nasilje, posebno u porodici.
  • 04.09.2013 09:40
    Propis je pozitivan
    Ako vam priđe neko kome je sudski zabranjen pristup odmah tužite. Kada se nakupi jedan broj tužbi, a pokaže se da ima štetnih posledica i da država ne primenjuje propis koji je sama donela - tek tada đe država (ovako troma, neefikasna i bezvezna) morati nešto da preduzme. Tužite i za najmanju povredu zakona! Morate dobiti presudu pozitivnu za vas i ne plaćate troškove tužbe. Ima advokata koji vam neće ni troškove tužbe naplatiti već će naplatiti troškove od države. Ako dete ne zaplače-majka ga ne podoji, što kažu.
  • Dj

    04.09.2013 09:10
    Gde su njima nanogice ? Pa kad zapišti, zna se ko je i gde je i milicija mora pod hitno da izađe na teren. Manji problem je što i druga strana mora nositi sličan uređaj, ali sigurnost pre svega.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna