Pedijatri Doma zdravlja "Novi Sad" kao i Služba za laboratorijsku dijagnostiku naredna dva vikenda dežuraće u ambulanti na Detelinari, u Rumenačkoj 102.
Najaktivnije novosadske eko organizacije, okupljene u "Eko urbani front", ovog vikenda organizuju četiri akcije posvećene očuvanju vrednosti Novog Sada.
Veće podgoričkog Višeg suda ukinulo je pritvor Novosađanki Branki Milić, optuženoj da je članica kriminalne grupe koja je planirala državni udar u noći parlamentarnih izbora u Crnoj Gori prošle godine.
Planira se povećanje budžeta za infrastrukturu, umesto da se novac zadržava za projekte koji pompezno zvuče, poručio je gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević, povodom radova koji se ovih dana odvijaju na sanaciji kolovoza na Sajlovu.
Gradska uprava za građevinsko zemljište i investicije (UGZI) saopštila je da su nespretno protumačena dokumenta iz postupka javne nabavke za izradu tehničke dokumentacije saobraćajnih površina na Bulevaru oslobođenja, od Futoške ulice do Železničke stanice, a što je kod dela javnosti stvorilo "asocijaciju na zloupotrebu javnog interesa".
Delovi Novog Sada, Kisača, Sremskih Karlovaca, Sremske Kamenice, Beočin sela, Futoga, Petrovaradina i Starih Ledinaca u petak, 13. oktobra neće imati struje.
Uprava za građevinsko zemljište i investicije (UGZI) mesec dana od neuspelog tendera za rekonstrukciju biciklitičkih staza na Bulevaru Mihajla Pupina, raspisala je novu javnu nabavku.
Akcija "In je biti Clean" - NS Mural, u okviru koje će građani na velikom platnu crtati i ostavljati svoje poruke, održaće se danas kod Crkve imena Marijinog (Katedrale).