Novi Sad
10.12.2025.
13:04 > 18:10
Pokrajinska vlast počela je sa realizacijom svoje "racionalizacije" u okviru koje planira smanjenje broja radnih mesta u administraciji. Ipak, izgleda da se ujedno sklanjaju i nestranački kadrovi.
  • Jova

    10.12.2025 18:52
    Dobro su prosli, dobili samo otkaz, mogli su dobiti i batine, zato stizu a i tamo su caci, cast je da niste u tom zlom okruzenju, jos uvek se cuti o mnogo cemu!
  • Pera

    10.12.2025 18:38
    Komentar
    SNS je najvece zlo koje se dogodilo Srbiji u njenoj istoriji.
  • Lala

    10.12.2025 18:30
    Služba....
    Bitno je da su u obezbeđenje doveli penzionere iz bie koji uhode i progone zaposlene po zgradi, da ima 11 šefova a 30 radnika.
  • Prokopije Arbutina V

    10.12.2025 17:01
    Novi Sad - glavni grad!
    Kako sekta stalno potencira taj naziv "pokrajinska vlada"... Ne sme da se kaže "vlada Vojvodine" jer, bože moj, kradikali još uvek prodaju nacionalističku žvaku budalama i onima koji bi da uče. A Srbija bez Vojvodine manje je od nule! Vreme je da se to glasno kaže i počne da se radi na pravičnoj preraspodeli sredstava, tj. Vojvodini vojvođansko, a njihov Beograd šta privredi, eto mu. Dosta je bilo otuđivanja finansija iz Voše za potrebe kriminalnih rabota ruskih namesnika iz BG-a.
  • Sremac

    10.12.2025 16:34
    Da, da
    To su DS, LSV i SPO radili u Novosadskoj toplani još 2011. godine.
    Proglašavajući ispremeštane radnike tehnološkim viškom, a onako uzgred su direktno kršili i tri člana kolektivnog ugovora.
  • Stojan

    10.12.2025 16:24
    APV
    Samo jedno pitanje i molim za iskren i neostrašćen odgovor. Da li je iko od ovih neraspoređenih primljen na fer i postenom konkursu ili je bilo namešteno preko veze? Bilo kakve veze. Ja za svoje 54 godine ne pamtim oglašen konkurs u APV i da je preko njega mogao da bude primljen neko sa ulice.
  • Гојко

    10.12.2025 16:11
    Ди пише
    ЛЕПО ПИШЕ "решење о нераспоређености" НИГДЕ НЕ ПИШЕ ДА ЈЕ ЗБОГ ПОЛИТИЧКОГ ОПРЕДЕЉЕЊА
  • Jovan

    10.12.2025 15:23
    Mišljenje
    A šta mislite o samoukidanju svih radih mesta u Banovini.A taj novac na plate, dnevnice, ugovore po delu... preusmeriti na opštine kojima dati veću ulogu(obaveze) i na taj način ojačati AP Vojvodinu.Palatu (zgradu) ustupiti za škole o fakultete.
  • Iskreno

    10.12.2025 15:22
    Slicnosti
    Mene ovo podseca na predvecerje raspada Jugoslavije, znaci prvo se zemlja raspadne iznutra zahvaljujuci guzicarima i onda samo kvrcne spolja da se polomi! Svi ste vi u drzavnom poslu dosli preko veze (bilo koje prirode), sa svakom novom vlascu samo se gomilali i opterecivali budzet, uz sve beneficije.
    Malo vas je zaista realno i posteno radilo, zbog cega se klimavi sistem i odrzavao kako-tako i tim LJUDIMA kapa dole i svaka cast, ostali su za mene samo paraziti koji sa lesinarima iz svake vlasti unistavaju domacina.
  • Sve je ok

    10.12.2025 15:06
    Učestvovao u državnnom udaru kao mirni građanin, država te posle mirno otpustila. To je to. Pametan čovek nikada sebi ne dozvoljava da učestvuje u državnom udaru države u kojoj živi.
  • Sloboda

    10.12.2025 15:05
    Za @vladika
    Vladika
    10.12.2025 • 14:17
    Kako to prepodne radiš pa uveče štrajkuješ protiv svoje kuće ?
    Trebalo je to odavno uraditi, samo javno i transparentnije.

    Poštovani Vladiko,
    mi ne štrajkujemo. Mi radimo.
    Za svoju državu. A posle radnog vremena protestujemo boreći se upravo ZA SVOJU DRŽAVU, a protiv ćacadi na čelu sa nepomenikom.
    Nema na čemu.
  • Jovana

    10.12.2025 14:53
    Vučićeva politika:
    Proterati Srbe, dovesti Pakistance.
  • Nick

    10.12.2025 14:36
    @dejA
    Problema ima više:

    prvo, što nije tačno da svi tamo leelmudare kako kažeš.

    drugo, što u administraciji nakon zamena pristojnih sa stranačkim kadrom neće više biti niko ko će da bude kontrola i zapreka zloupotrebama - čemu je svaka vlast sklona a aktuelna pogotovo a što će i nas spolja tresnuti i po glavi i džepu. Na primer, zamisli staviš nestručne u ministarstvo energetike, pa neka zemlja ostane bez goriva i gasa. Ili zaposliš nestručne u ministarstvo spoljnih poslova, pa neka zemlja dobije sankcije amerike, rusije i EU pa ostanemo bez privrednih aktivnosti sa svetom, što će klepiti sve nas a ne samo lelemude iz veća.
  • Vladika

    10.12.2025 14:17
    Kako to prepodne radiš pa uveče štrajkuješ protiv svoje kuće ?
    Trebalo je to odavno uraditi, samo javno i transparentnije.
  • Zima

    10.12.2025 14:12
    dolazi
    Iz ove borbe ćemo izaći kao pobednici i to je jedino važno.
    Ova borba nije samo za nas već za sve građane naše zemlje i budite srećni jer jer nas je na milione a ovih jadnih nesrećnika i zlonamernika što pakuju otkaze je jako malo.
  • Odgovornost

    10.12.2025 14:01
    Biće posla za sud tuzioce
    Ćaci godinama leše budzet maxi platama naknadama privilegijama, mobinguju kvalitetan kadar otimaju bukvalno sve, niko ih ništa ne pita uživaju.
    E sad su sami tražili biće ne samo protesta nego i iznošenje dokaza za štete nanete budžetu u svoju korist i korist svoje organizovane grupe.
  • dejA

    10.12.2025 13:46
    dobro
    i gde je tu problem? bilo kako pola tih u izvrsnom vecu lelemudari po ceo dan
  • Sustina

    10.12.2025 13:38
    Analiza…
    Svaka cast za Analizu…zadnjih 40. godina (a mozda i od pre) je sve politicki radjeno isto sa drzavnim firmama…
  • Vuĺe

    10.12.2025 13:18
    Nije u redu da se tako odnosi prema ljudima zaposlenim preko javnog konkursa!!!!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna