Aleksandar Bjelić iz Autotaksi udruženja Srbije najavio je da će protest taksista u Beogradu biti održan u ponedeljak od 14 do 17 časova, kao i da most Gazela neće biti blokiran.
Plan Fejsbuka da naredne godine uvede svoju kriptovalutu "libra" naišao je na ozbiljnu prepreku, pošto su se "Viza", "Masterkard" i "Ibej" i Strajp povukli iz projekta.
Svake godine oko 14.000 državljana Srbije ode na studije u inostranstvo, na svim nivoima. Na spisku zemalja gde studenti iz Srbije najčešće odlaze da studiraju su Italija, Nemačka, Mađarska, Grčka, Slovenija, Velika Britanija, SAD i Kanada.
Grupa od sedmoro radnika kopmanije Drakslmajer u Zrenjaninu u popodnevoj smeni udaljena je sa posla 11. oktobra, sa obrazloženjem da su 9. oktobra učestvovali u protestu u ovom preduzeću, tako što su zaustavili proizvodnju.
Novinarka Vremena Tamara Skrozza dobitnica je godišnje nagrade za novinarsku hrabrost, izuzetnost i doslednost koju dodeljuje Fondacija Katarina Preradović.
Četiri učenika Matematičke gimnazije u Beogradu su na međunarodnom takmičenju iz informatike u Rumuniji osvojili jednu zlatnu i tri bronzane medalje, saopštila je ta gimnazija.
Potpredsednica Demokratske stranke Aleksandra Jerkov izjavila je da bojkot izbora podrazumeva mnogo više angažovanja i veći nivo organizacije nego učešće na izborima, posebno u situaciji gde su izbori neslobodni i ljudima na razne načine prete i ucenjuju ih da bi na izbore izašli.
Novoizabrani predsednik Gvatemale Alehandro Đamatei osudio je zabranu ulaska u Venecuelu, gde je trebalo da se sastane sa liderom opozicije Huanom Gvaidom, koji se sam proglasio za privremenog predsednika Venecuele.
Direktor fabrike "Milan Blagojević - namenska" iz Lučana Radoš Milovanović, kome su radnici tapšali pred sudom, a vređali porodicu poginulog kolege, tim istim radnicima nije uplaćivao redovno penziono i zdravstveno osiguranje, kao ni beneficirani radni staž, piše Blic.