Samo nekoliko dana posle prve hidrocentrale naizmenične struje na Nijagari, nastale po idejama Nikole Tesle, ista tehnologija primenjena je i u Šibeniku, gradu u Hrvatskoj.
Eskalacija nasilja u Srbiji poslednjih nedelja je bez presedana, napadi na opozicione političare i demonstrante šokantni su i moraju biti najoštrije osuđeni.
Direktor Telekoma Srbija Vladimir Lučić i direktor Junajted grupe Stan Miler razgovarali su o smeni direktorke Junajted medije Aleksandre Subotić, a na zahtev Aleksandra Vučića, otkriva KRIK.
Fudbaler Nemanja Vidić rekao je da je "ovo što studenti rade isto ono, što je on pokušao da uradi u našem fudbalu" i da će studenti sutra voditi državu a ne, kako je naglasio, huligani koji ih maltretiraju.
Novinarku N1 televizije Anu Novaković zadržalo je privatno obezbeđenje kada je pokušala da postavi pitanje direktoru Junajted grupe Stanu Mileru. Držali su je više od sat vremena i pretili policijom.
Novi dekan Filozofskog fakulteta Univerziteta u Nišu Vladimir Ž. Jovanović rekao je da studentski protesti nisu obojena revolucija kao i da na fakultetu nemaju nameru da metodama prisile ukidaju studentsku blokadu.
Severnokorejski lider Kim Džong Un i ruski predsednik Vladimir Putin biće među zvaničnicima koji će prisustvovati vojnoj paradi u Pekingu 3. septembra.