Neposredno po završetku epskog finalnog duela protiv Federera, Novak Đoković je rekao da je to bilo najuzbudljivije finale koje je odigrao i naveo da ga tridesetsedmogodišnji Švajcarac inspiriše.
Najbolji teniser sveta Novak Đoković osvojio je svoju petu titulu na Vimbldonu, nakon što je u finalu savladao Rodžera Federera sa 3:2 (7:6, 1:6, 7:6, 4:6, 13:12).
Međunarodna šahovska federacija (FIDE) je saopštila da je isključila jednog igrača s turnira u Francuskoj pošto je "tokom igre uhvaćen da je koristio telefon".
Sud za sportsku arbitražu (CAS) u Lozani potvrdio je suspenziju od 10 godina albanskom klubu Skenderbeg za nameštanje utakmica u domaćem prvenstvu i evropskim takmičenjima.
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije osvojila je danas bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu, pošto je u Beogradu pobedila Veliku Britaniju sa 81:55 (25:16, 15:17, 21:6, 20:16).
Atletičar iz Etiopije Hagos Gebrhivet napravio je bizanu stvar tokom trke na 5.000 metara u okviru Dijamantske lige u Lozani kada se preračunao u brojanju krugova do kraja, zbog čega je ostao bez snage i umesto pobede koju je prerano počeo da slavi, završio je na 10. mestu.
Košarkašice Srbije nakon tesnog poraza u polufinalu od Španije, igraju danas u "Štark areni" meč za treće mesto na Evrobasketu protiv selekcije Velike Britanije.
Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala Vimbldona, pošto je danas u trećem kolu pobedio Poljaka Huberta Hurkača u četiri seta, 7:5, 6:7 (5), 6:1 i 6:4
Selektorka ženske košarkaške reprezentacije Srbije Marina Maljković, posle pobede u Beogradu protiv Švedske i plasmana u polufinale Evropskog prvenstva, čestitala je svojim igračica na prikazanoj borbi tokom 40 minuta.