Vojni sindikat Srbije saopštio je da ministarstvo odbrane dosledno plasira laži i dezinformacije zarad prikrivanja lične odgovornosti za katastrofalno loše stanje u kojem se vojska nalazi.
Zakon o socijalnoj karti, koji je u Srbiji stupio na snagu pre više od 15 meseci, iz sistema socijalne zaštite je bez ikakvog stručnog kriterijuma izbrisao više od 27.000 ljudi.
Ministarstvo odbrane je saopštilo da "najoštrije osuđuje kvalifikacije iznete u otvorenom pismu Vojnog sindikata u kojem se ljudi na najodgovornijim pozicijama u sistemu odbrane nazivaju kriminalcima.
Kompanija "Lidl" saopštila je da je proizvođač ljuljaške, koja se prodaje u objektima ovog lanca, opozvao proizvod zbog moguće opasnosti od povređivanja.
Carinski službenici su tokom ove nedelje na graničnim prelazima Batrovci i Gradina sprečili dva pokušaja krijumčarenja i zaplenili skoro kilogram zlatnog nakita.
Procenjuje se da je Srbija u proteklih 11 godina uložila više od osam milijardi dolara u Kosovo, a ne postoji jasan uvid u način na koji je trošen novac.
Na bočnom zidu Instituta za hemiju, tehnologiju i metalurgiju u Beogradu, preko murala na kojem su naučnici Milutin Stefanović, Paula Putanov i Pavle Savić, ispisano je Kad se vojska na Kosovo vrati.
Ministar unutrašnjih poslova Bratislav Gašić nenajavljeno je jutros obišao Aerodrom "Nikola Tesla" gde je sa graničnom policijom razgovarao o smanjenju gužvi.
Profesor Filozofskog fakulteta u Beogradu Aleksandar Baucal ocenio je da su građanski protesti pokazali da je veliki broj građana veoma nezadovoljan postojećim stanjem.