Puštena dvojica studenata koji su privedeni kod Skupštine Srbije
Studenti iz Niša Mateja Nikolić i Luka Đorđević, koje je policija privela ispred Doma narodne skupštine u Beogradu, pušteni su nakon saslušanja u policijskoj stanici Vračar.
Kako je za Južne vesti kazao student Dušan Tasić, njegove kolege su privedene bez razloga i puštene nakon nekoliko sati.
"Navodno su uhapšeni zbog posedovanja lasera. Tumačimo ovo kao pokušaj zatrašivanja", kazao je Tasić.
Grupa studenata iz Niša objavila je ranije večeras da je policija privela njihove kolege iz tog grada koje su došle da pruže podršku Dijani Hrka koja štrajkuje glađu ispred Doma narodne skupštine.
"Policajci u civilu su ih strpali u kola, odakle im se gubi svaki trag", bilo je navedeno u objavi na Instagram nalogu neformalne grupe studenata.
Nikolić je pre privođenja na svom nalogu na društvenoj mreži Iks objavio snimak na kom se vidi da ga policajac legitimiše.
On je napisao da su mu policajci tražili ličnu kartu zato što ih je navodno ometao i dobacivao im.
Hrka štrajkuje glađu od nedelje tražeći da budu kažnjeni odgovorni za pogibiju njenog sina koji je stradao prilikom pada nadstrešnice novosadske železničke stanice 1. novembra prošle godine.
Na platou ispred parlamenta od aprila borave pristalice vlasti koje su formirale šatorsko naselje.
Poslednjih dana je napeta atmosfera na tom mestu i prisutan je veći broj policajaca koji stoji između pristalica vlasti i grupe ljudi koja podržava majku stradalog mladića.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Srećan Božić svima koji danas slave
25.12.2025.•
0
Rimokatolička crkva, protestantske i anglikanske crkve, kao i neke pravoslavne crkve koje su prihvatile novo računanje vremena, proslavljaju danas najradosniji hrišćanski praznik Božić, rođenje Isusa Hrista.
Kurti četiri dana pre izbora na Kosovu deli po 100 evra za decu i penzionere
24.12.2025.•
5
Uoči samih izbora, tokom predizborne kampanje, kosovska Vlada u tehničkom mandatu izdvojila je po 100 evra za decu i penzionere.
Pucnjava kod Tutina: Jedna osoba ranjena vatrenim oružjem
24.12.2025.•
0
U pucnjavi koja se dogodila u selu Gradac, kod Tutina, ranjena je jedna osoba.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - i poklon
24.12.2025.•
12
Novi 021.rs dnevni kviz je pred vama, a danas vas i darujemo.
Muškarac opljačkao zlataru i ukrao zlato vrednosti 360.000 evra, posle pljačke mu pomogao - policajac
24.12.2025.•
1
Četrdesetjednogodišnji S. P. iz Beograda uhapšen je zbog pljačke zlatare u Novom Pazaru, kao i policajac I. M. iz ovog grada.
Dikiću se na teret stavlja poziv na rušenje ustavnog uređenja, određeno policijsko zadržavanje
24.12.2025.•
2
Aleksandru Dikiću, novinaru KTV Zrenjanin koji je danas uhapšen u Novom Sadu, određeno je policijsko zadržavanje, a tereti se za poziv na rušenje ustavnog uređenja.
Radnik fabrike u Nišavskom okrugu dobio otkaz posle posete predsednika: Kritikovao uslove rada
24.12.2025.•
7
Samo nekoliko dana nakon posete predsednika Srbije Aleksandra Vučića fabrici TZR Recycling Industry doo u selu Jug Bogdanovac, jedan od zaposlenih, Aleksandar Milosavljević iz Devče, ostao je bez posla.
Tužilac Stefanović: Dolovac zadržala uticaj u VST, nema legitimitet struke
24.12.2025.•
2
Veliki broj prigovora trenutno se podnosi na proces održanih izbora za članova Visokog saveta tužilaštva (VST).
Petoro uhapšeno zbog nelegalne trgovine duvanom, kanabisom, satovima i drugim: Među njima državljani Albanije
24.12.2025.•
0
Pet osoba, među kojima su i državljani Albanije, uhapšeno je zbog nedozvoljenog prometa akciznih proizvoda. Protiv 52 osobe podnete su krivične prijave, a sumnja se da su oštetili budžet Srbije za 180 miliona dinara.
Muškarac uhapšen u Beogradu: Pronađen kokain, MDMA, marihuana, pištolj, municija...
24.12.2025.•
0
Dvadesetsedmogodišnji L. P. uhapšen je u Beogradu zbog posedovanja više vrsta droga i oružja.
Cene hrane u Srbiji "divljale" u protekle tri godine: Studija analizirala šta je tome doprinelo
24.12.2025.•
7
Problem stalnog poskupljenja hrane u Srbiji u poslednje tri godine rezultat je kombinacije globalnih poskupljenja energenata i uvoznog đubriva, klimatskih oscilacija i ograničene domaće proizvodnje.
Mladić uhapšen u Beogradu zbog izazivanja požara u lokalu
24.12.2025.•
0
Devetnaestogodišnji A. L. uhapšen je u Beogradu zbog izazivanja požara u jednom ugostiteljskom objektu.
Dačić: U toku godine u saobraćajnim nesrećama poginulo 475 osoba, nemamo pravo na ravnodušnost
24.12.2025.•
3
U 2025. godini je u saobraćajnim nesrećama poginulo 475 osoba, dok je više od 18.000 povređeno.
Uhapšen novinar KTV Aleksandar Dikić
24.12.2025.•
14
Novinar Zrenjaninske KTV i kolumnista dnevnog lista Danas Aleksandar Dikić uhapšen je u stanu u Novom Sadu.
Predsednikova izjava izabrana za "laž godine": "Hoćete izbore - dobićete ih kad god hoćete"
24.12.2025.•
11
"Laž godine 2025" je, prema glasanju portala Istinomer, izjava predsednika Srbije Aleksandra Vučića: "Hoćete izbore - dobićete ih kad god hoćete".
Transparentnost Srbija: Posebnim zakonom do Moravskog koridora, radovi plaćeni znatno više od ugovorenog
24.12.2025.•
2
Izgradnja Moravskog koridora nije ugovorena na osnovu Zakona o javnim nabavkama, već "posebnog zakona", usvojenog upravo zbog tog projekta.
Pao kran na kuću u Nišu, nema povređenih
24.12.2025.•
0
Na gradilištu nove stambene zgrade u Ulici Ćirila i Metodija u centru Niša danas pre podne je pao kran, ali niko nije povređen.
Brnabić najavila testove za procenu sklonosti i sposobnosti učenika
24.12.2025.•
5
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić najavila je danas testove za procenu sklonosti i sposobnosti, koji će obezbediti ravnopravne šanse da svako dete u Srbiji bude prepoznato i podržano u razvoju svojih talenata.
Macut: Srbija i Japan ojačali saradnju u više oblasti
24.12.2025.•
3
Predsednik vlade Srbije Đuro Macut izjavio je danas da su odnosi Srbije i Japana u proteklom periodu ojačali, posebno u sferi ekonomske saradnje, infrastrukturnih projekata, obrazovanja i kulturne razmene.
Vučić o izborima za VST: Većina tužilaca je na strani profesije
24.12.2025.•
10
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ocenio je danas da su izbori za Visoki savet tužilaštva (VST) pokazali da u Srbiji ima oko 60 odsto tužilaca "koji hoće profesionalno da obavljaju svoj posao, u skladu sa zakonom".
Otvorena deonica Moravskog koridora: Besplatno korišćenje do 14. januara
24.12.2025.•
0
Deonica autoputa Moravski koridor duga oko 14 kilometara, od Vrnjačke Banje do petlje Vrba, otvorena je danas.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar