Srpski književnik i pesnik, član SANU, Milovan Mića Danojlić, preminuo je danas u Francuskoj nakon kraće bolesti, potvrdili su Tanjugu u porodici književnika.
Predsednik Stranke slobode i pravde Dragan Đilas izvinio se građanima Beograda što je u vreme kada je vodio glavni grad prihvatio da Aleksandar Šapić bude pomoćnik gradonačelnika.
Čak 84 odsto svih saobraćajnih prekršaja čine muškarci, a svega 16 odsto žene, pokazuju podaci Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije za prvih deset meseci 2022. godine.
Carinici su u utorak, 22. novembra na graničnom prelazu Gradina zaplenili preko 109.500 neprijavljenih evra, od ukupno 129.500 evra koliko je u svom rancu nosio jedan putnik.
Predsednik Mađarske Viktor Orban ponovo je promovisao "Veliku Mađarsku", ovaj put negde između grudi i stomaka, noseći navijački šal sa kartom ove nekadašnje države.
Narodna banka Srbije je na Fejsbuku identifikovala lažnu stranicu pod nazivom "NBS" na kojoj se od korisnika Dina kartice, u sklopu nagradne igre, zahteva da ostave određene finansijske podatke.
Ministar prosvete Branko Ružić izjavio je da očekuje da će sva tri učenika iz Trstenika zbog nasilja nad nastavnicom do kraja nedelje biti kažnjeni isključenjem iz škole.
Pravilnikom o maksimalnim koncentracijama kontaminenata u hrani, usvojenim još prošle godine, predviđeno je da se od 1. decembra dozvoljeni nivo aflatoksina u mleku na tržištu Srbije spusti.
Ministarstvo kulture objavilo je na zvaničnom sajtu Javni poziv za dostavljanje obrazloženog predloga za dodelu Priznanja za vrhunski doprinos nacionalnoj kulturi.
Beogradska policija blokirala je Gazelu u smeru ka gradu, kao i Most na Adi u okviru potrage za osobama koje su večeras opljačkale menjačnicu na Novom Beogradu.
Istraživač Beogradskog centra za bezbednosnu politiku Bojan Elek izjavio je danas da je neizvesno kada će Vlada Srbije imenovati direktore Bezbednosno-informativne agencije (BIA) i Policije.
Za lečenje oboljenja koja se ne mogu uspešno lečiti u Srbiji prošle godine je potrošeno 232,4 miliona dinara, što je samo 38,9 odsto od ukupne sume koja je prvobitno planirana za tu namenu u budžetu.
U poslednja 24 sata preminule su još tri osobe od posledica koronavirusa u Srbiji, pa je ukupan broj žrtava 17.350, objavljeno je na sajtu Ministarstva zdravlja covid19.rs.
Beogradska policija uhapsila je dve osobe zbog sumnje da su izvršili prevaru time što su za 67.000 evra prodali slike za koje su lažno tvrdili da su dela Lazara Vozarevića, saopšteno je danas.
Dvojica muškaraca iz Aleksinca i jedan iz Svrljiga uhapšeni su zbog sumnje da su teško povredili dvojicu muškaraca sinoć oko 20 časova u tuči u Aleksincu, saopšteno je danas.