Ukupno 120 imena nalazi se na listi kandidata koalicije Zavetnika i Dveri za pokrajinske izbore 17. decembra. Njih 32 su Novosađani, neki od ranije poznati javnosti.
Projektno-tehnička dokumentacija za izgradnju reciklažnog dvorišta u Futogu uskoro bi trebalo da počne da se izrađuje, a gradska vlast je za ovu potrebu izdvojila 10 miliona dinara sa PDV-om.
Novi vrtić "Radosnog detinjstva" pod nazivom "Čarobni šešir" otvoren je nedavno na Adicama, a roditelji su suočeni sa novim problemom koji nije toliko netipičan za ovo novosadsko naselje.
Nosilac liste "Srbija protiv nasilja" na pokrajinskim izborima i potpredsednik stranke Srbija Centar Mihailo Brkić mišljenja je da "vlast loše stoji u Novom Sadu".
"Promena je pobeda" je slogan s kojim je Zajedno za Novi Sad još 9. novembra predstavio svoj program, ali je ovaj slogan ukrao Usame Zukorlić, navode u ovom odboru.
Na listi Narodne stranke za parlamentarne izbore nalaze se i Novosađani. Među njima su i nova lica, s obzirom na to da je deo gradskog odbora preošao u Narodni pokret Srbije.
Meštani Čortanovaca upravo prikupljaju potpise za peticiju da se ovom mestu vrati železnička stanica, ukinuta izgradnjom brze pruge Novi Sad - Beograd.
Republička izborna komisija proglasila je listu "Dobro jutro, Srbijo" koju čine Saša Radulović – Dosta je bilo – Boris Tadić – Socijaldemokratska stranka – Ana Pejić – Otete bebe.
Dve izborne liste - Narodne stranke Vuka Jeremića i Koalicije Zavetnika i Dveri proglašene su danas i učestvovaće na predstojećim pokrajinskim izborima 17. decembra.
Pokrajinska izborna komisija naložila je Koaliciji "Vojvođani", okupljenoj oko LSV, da u roku od 48 sati otkloni nedostatke kako bi ova lista mogla da učestvuje na izborima.
Pokrajinska izborna komisija naložila je listi Borisa Tadića, Saše Radulovića i Ane Pejić "Dobro jutro Srbijo" da u roku od 48 sati otkloni uočene nepravilnosti.
Beg od života u gradu realnost je za mnoge koji svoju budućnost više vide u ruralnim predelima. Ali, mora se od nečega i živeti, a pitanje je i kako se taj profit stvara.