Prvi put od početka rata u Ukrajini pogođeno sedište Vlade

Retko se dešava da ruske rakete i dronovi pogode centar grada, zbog velike koncentracije protivvazdušne odbrane u tom području, piše BBC dopisnik.
Ruski raketni napad u Kijevu
Reuters

Prvi put od početka ruske invazije na Ukrajinu u februaru 2022, u nedelju ujutru je pogođeno sedište Vlade u Kijevu.

Rusija je lansirala rekordni broj dronova i raketa na Kijev, više od 800 projektila, kažu iz ukrajinskog ratnog vazduhoplovstva.

U napadu na stambenu zgradu u kijevskom okrugu Svajtošinski nastradale su mlada žena i beba, a spasioci tragaju za još jednim telom, rekao je gradonačelnik ukrajinske prestonice Vitalij Kličko.

Policija je potvrdila da je 16 ljudi povređeno u napadu na Kijev.

Oštećena je i zgrada Vlade u ukrajinskoj prestonici, potvrdila je Julija Sviridenko, premijerka Ukrajine.

„Ovo je prvi put da je ova zgrada pogođena, oštećen je krov i gornji spratovi kabineta", rekla je Sviridenko.

sedište  ukrajinske vlade
Reuters
Ruski raketni napad na Kijev

Ukrajinski predsednik Vladimir Zelenski pozvao je saveznike da „sprovedu sve dogovore postignute u Parizu".

Na Telegramu je napisao da je Ukrajina pogođena sa više od 800 dronova i 13 raketa, od kojih su četiri balističke.

„Ova ubistva, u trenutku kada je prava diplomatija mogla da počne ranije, predstavlja svesno krivično delo i produženja rata", dodao je Zelenski.

napad na Kijev
Reuters

BBC na srpskom je od sada i na Jutjubu, pratite nas OVDE.

Pratite nas na Fejsbuku, Tviteru, Instagramu, Jutjubu i Vajberu. Ako imate predlog teme za nas, javite se na bbcnasrpskom@bbc.co.uk

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije BBC - BBC

Zašto šestogodišnjakinje dobijaju menstruaciju i izgledaju kao tinejdžerke

U Indiji je sve više slučajeva ranog puberteta, a devojčice od šest godina pokazuju znake menstruacije ili fizičke promene nalik tinejdžerima. Stručnjaci to pripisuju faktorima kao što su izloženost pesticidima, gojaznost, vreme provedenom pred ekranom i zagađivači životne sredine koji narušavaju hormonsku ravnotežu.