Uprava za zajedničke poslove republičkih organa je napravila pregled potrošnje struje u objektima u njenoj nadležnosti u septembru prošle i ove godine.
U helikopterskoj nesreći koja se dogodila na jugu Italije, stradalo je sedam osoba, među kojima porodica slovenačkih turista, preneli su italijanski mediji.
Partneri Evropske unije sa Zapadnog Balkana, osim Srbije, obavezali su se na godišnjem Forumu ministara pravde i unutrašnjih poslova da pojačaju napore na primeni restriktivnih mera protiv Rusije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je u, kako je saopšteno iz Predsedništva, dugom i sadržajnom telefonskom razgovoru, objasnio poziciju Srbije ambasadoru Sjedinjenih Američkih Država Кristoferu Hilu.
Dvojica zaposlenih u Domu zdravlja Kragujevac privedena su zbog sukoba sa policajcem oko parking mesta ispred te zdravstvene ustanove, javio je portal Glas Šumadije.
Kosovska policija oglasila se saopštenjem u kojem navodi da je angažovana na očuvanju javnog reda i bezbednosti, ali da u Severnoj Mitrovici nema angažovanja i raspoređivanja specijalnih jedinica.
Evropska policijska služba (Evropol) saopštila je da su krajem oktobra uhapšene 382 osobe tokom međunarodne operacije protiv švercera migranata, koji uglavnom deluju na Balkanu i jugoistočnoj Evropi.
Više prištinskih medija objavilo je informaciju o kretanju specijalnih jedinica Kosovske policije ka Mitrovici, nakon odluke Srba da napuste kosovske institucije.
U atarima Vajske, sela u opštini Bač, godinama unazad pojedine grupacije lokalnih žitelja spaljuju velike količine otpada kako bi na najbrži način dobili bakar koji potom preprodaju, prenosi VOICE.
Luksuzni satovi i jedan dijamantski prsten samo su deo robe koju će Carinarnica Beograd izložiti na prodaju putem elektronske licitacije zakazane za 18. novembar.
Direktor preduzeća "Beogradski metro i voz" Andrija Mladenović rekao je da "Srbija voz" pregovora sa vlastima u Pančevu o uvođenju voza od Pančeva do Pančevačkog mosta.
Koalicija za slobodu medija ocenila je danas da presuda protiv Mreže za istraživanje kriminala i korupcije (KRIK) po tužbi Bratislava Gašića, "ugrožava slobodu" izveštavanja o sudskim procesima.
Ministar odbrane Miloš Vučević rekao je da će predsednik Srbije Aleksandar Vučić članove Vlade na današnjoj sednici informisati o situaciji na Kosovu, toku pregovora, papiru iz Berlina i Pariza.