Gotovo dva meseca prošla su od incidenta na šabačkom mostu kada su huligani, nakon povlačenja policije - motkama, šipkama i čekićima napali građane koji su protestovali u tom gradu.
Deset najbogatijih ljudi na svetu udvostručilo je svoje bogatstvo tokom dve godine pandemije korona virusa, dok su siromaštvo i nejednakost porasli, navodi se u izveštaju Oksfama.
U poslednjih dvadeset godina državljanstva BiH se odreklo 93.210 ljudi, a samo u prošloj godini, do 10. decembra, iz knjige državljana ispisale su se 2.802 osobe.
Država Srbija je prvi put emitovala obveznice kojima će se građanima namirivati dug po osnovu obeštećenja za oduzetu imovinu, objavilo je Ministarstvo finansija.
Koalicija za slobodu medija dostavila je Vladi Srbije i Ministarstvu kulture i informisanja svoj predlog nacrta Zakona o javnom informisanju i medijima.
Vlada Srbije uskoro će doneti odluku da se poništi Uredba kojom je u republički prostorni plan unet projekat "Rio Tinto", izjavila je premijerka Srbije Ana Brnabić.
Vlada Srbije usvojila je na današnjoj sednici set izbornih zakona koji bi, kako je ranije dogovoreno na međustranačkom dijalogu, trebalo da budu usvojeni i primenjeni pre izbora 3. aprila ove godine.
Lider Građanskog pokreta URA i potpredsednik Vlade Crne Gore Dritan Abazović izjavio je danas da koalicija "Crno na bijelo" nudi stvaranje manjinske vlade.
Nemački institut Robert Koh skratio je rok važenja potvrde izlečenima od korona virusa tako da će od sada potvrda, kojom se ispunjava "2G" pravilo, važiti samo tri meseca.