Vlada Srbije najavila je drugi paket pomoći građanima i privredi. Kritičari kažu da pomoć nije usmerena samo onima kojima je neophodna, da novac nije predviđen budžetom za 2021. i da se zemlja zadužuje, piše DW.
Bivši predsednik Srbije Tomislav Nikolić i njegova supruga Dragica primljeni su danas u KBC "Dragiša Mišović" zbog kovida-19, prenose beogradski mediji.
Danas su stočari počeli podnošenje zahteva za podsticaje za tov junadi, jagnjadi, jarića i svinja, kao i za uzgoj tovne teladi i krava dojilja, objavljeno je na sajtu Uprave za agrarna plaćanja.
Ministarka kulture i informisanja Maja Gojković zatražila je da sve ustanove kulture u roku od 15 dana obaveste resorno ministarstvo o stanju fizičko-tehničkog obezbeđenja objekata.
U poslednja 24 sata, u Srbiji je preminulo još 18 osoba od posledica korona virusa, pa je ukupan broj žrtava povećan na 4.038, objavljeno je na sajtu Ministarstva zdravlja covid19.rs.
U ustanovama socijalne zaštite i domovima za smeštaj odraslih i starih korona virusom zaraženo je 439 korisnika i 314 zaposlenih, saopštilo je Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja.
Ministar za brigu o selu Milan Krkobabić izjavio je portal Biznis.rs da je to ministarstvo pripremilo određene programe koji imaju za cilj da podignu kvalitet života i rada u seoskim područjima, pa i da motivišu mlade ljude da ostanu na selu ili odluče da svoj život zasnuju u seoskoj sredini.
Evropska policijska agencija (Evropol) upozorila je danas države na lažne potvrde o testiranju na kovid19 pošto kriminalne bande pokušavaju da profitiraju od zabrane putovanja zbog pandemije.
Saobraćajna policija je u periodu od 25. do 31. januara ove godine isključila iz saobraćaja 38 vozača zbog nasilničke vožnje i 40 vozača zbog upravljanja vozilom pod dejstvom psihoaktivnih supstanci.
Kalendar sa likom pokojnog mitropolita Amfilohija, koji je bio okačen u portirnici Instituta za javno zdravlje Crne Gore, uklonjen je u ponedeljak ujutru.
Sredinom 1970-ih, Apple je bio tek kompanija u začetku. Dvojac Stiv Džobs-Stiv Voznijak odlučio je da napravi Apple-1, njihov prvi računar - i to računar sa drvenim kućištem.
V. Ž. (39) iz okoline Kovačice uhapšen je zbog sumnje da je jutros oko šest sati u Boki kamionom "iveko" oborio 52-godišnjeg biciklistu koji je preminuo.