Obradović je novinarima ispred Ustavnog suda rekao da smatra da je nastavak izbornog procesa protivustavan i traži da se obustavi do odluke Ustavnog suda o inicijativi koju je danas predao.
On je rekao da epidemiološka situacija u zemlji još nije idealna za održavanje izbora, koji su zakazani za 21. jun, te smatra da bi trebalo da se održe za šest meseci. Tad će, navodi, biti stvoreni uslovi i da se razgovara o održavanju izbora.
Pre nego što je predao inicijativu Ustavnom sudu, Obradović se obratio medijima i ispred zgrade Doma Narodne skupštine, gde je rekao da nastavlja štrajk glađu koji je počeo u nedelju i da se za sada oseća dobro.
Prokomentarisao je i jučerašnja dešavanja na skupu ispred Skupštine, kada je žandarmerija fizički delila pristalice SNS i pokreta Dveri, navodeći da mu je ta slika bila još jedna potvrda da je štrajk glađu u koji je stupio "prava stvar".
Smatra da je, s jedne strane, takav skup bio neprimeren zbog epidemiološke situacije i da su prekršene vanredne mere za sprečavanje širenja virusa korona i pita "zašto se niko od epidemiologa nije oglasio".
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 11
Ema
Dina
mina
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar