Autor: Biznis.rs (Marija Jovanović)

Info
13.04.2026.
07:01 > 05:32
U Srbiji je trenutno registrovano oko 7.200 električnih vozila, ali razvoj prateće infrastrukture ne prati tempo rasta tržišta.
  • Miro

    15.04.2026 04:57
    Sta ce Srbiji elektricna auta, kad smo preplavljeni polovnjacima iz Europe, a verovatno elektrodistribucija ne bi podnela jos dodatno opterecenje mreze.
  • Aca

    14.04.2026 22:38
    Ako majka Rusija kaze ne elektricnim automobilima, Srbija je verno prati pa makar vozili zaprežna kola sa konjima. Samo nije malo jasno otkud toliko Audija i BMW po srpskim ulicama, a ruskih Lada gotovo da nema.
  • Branko

    13.04.2026 16:33
    Možda je tako bolje ?
    "Kaskamo u razvoju uslova za e-vozila"
    - Zato je najbolje i najjeftinije da ih (e-vozila) ne nabavljamo u velikom broju. Ko hoće da bude moderan i ekstravagantan, neka mu...pa nek ih puni gde zna.
  • Žarko

    13.04.2026 15:47
    Sreća naša pa je to jedino u čemu kaskamo, u svemu ostalom smo daleko ispred???
  • Vlad@

    13.04.2026 15:21
    Samo Struja Srbiju Spasava
    Srećom pa postoje dobre subvencije za solarne elektrane tako da svaka kuća može da proizvede dovoljno struje za svoje potrebe, za svoje električno vozilo i da bude viška za one koji nemaju svoj krov
  • Спинчић

    13.04.2026 13:48
    Да,каскамо за ЕУ је нисмо ми њих бомбардовали,рушили и убијали,већ они нас. Треба времана да се од тога опоравимо,а пуњачи за е возила ће доћи сами.
  • Nepripadnik

    13.04.2026 13:09
    ...
    Uskoro nece imati cime da ih pune u EU . Stajace im u garazi , bice im preskupo da ih voze .
  • Realista

    13.04.2026 09:16
    @ Dixi 13.04.2026 • 07:54
    I ja sam pre 10 godina kupio novu kuhinju. I sada izgleda kao nova jer je uopšte ne koristim. Ponekad skuvam kafu u istoj kad dođu gosti. Tako i ti sa tim tvojim električnim automobilom.
  • Marko

    13.04.2026 08:58
    Kaskanje
    Mislimda su nam punjaci kao problem na 2356. mestu. I sto se tice automobila, prvo da prosek istih skinemo sa 18, na na primer 8 godina starosti. Nakon toga moze da se razmislja o elektro vozilima, čija je je ekologija i ekonomska islplativost svakako pod znakom pitanja
  • dragče

    13.04.2026 08:56
    i kaskaćemo
    posle 'cmizdrenja' i blaćenja blokadera po svojoj zemlji u briselu,zavrnuće 'česmu'i 'kaskanje'će biti još izraženije.
  • Stif

    13.04.2026 07:58
    Transformator ili sveto pismo?
    Prodavale se po trafikama, kao i punjači za mobilni. Ili će ih Srbi sami napraviti u domaćoj radinosti.
  • Dixi

    13.04.2026 07:54
    ponosna vlasnica
    Vec 2 godine se vozamo na " stek" u garazi. Nikad bolje. Broj punjaca je sasvim dovoljan u odnosu na broj elektricnjaka. Mi se jos ni jednom nismo punili na "brzom" - samo polako u garazi. No kaskamo za proklamovanim i obecanim - besplatan parking u gradu, besplatni autoputevi, manje osiguranje i porezi pri registraciji. Ocito politicari koji su to obecavali jos uvek zagadjuju dizelima i benzincima.
  • Slucaj

    13.04.2026 07:11
    Код нас се електрични аутомобили пуне на угаљ. Хајде да се не заваравамо. И не треба нам више електричних аутомобила. Треба нам мање аутомобила.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna