Autor: Beta

Info
06.05.2026.
07:01 > 06:16
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji je i bivši predsednik vladajuće Srpske napredne stranke (SNS), kazao je da u toj partiji ima više osoba koje vidi kao naslednike njegove vizije, kao i da ih sprema za to.
  • Rade

    09.05.2026 23:16
    Ivice jel to Vucic tebe brani i od koga. A cini mi se on te zove ajde meni SPS pusti to smo saranili.
  • Nick

    08.05.2026 20:05
    A gde će to Dačić da ode? Nije valjda da se nije oporavio? A sve je suprotno u SNS. Nema tamo nikog ko je intelektualno sposoban da vodi stranku. Ima željnih vlasti, ali nema sposobnih. To je sve upravo zbog Vučićeve selekcije kadrova, a i zato što taj vid političkog angažovanja i privlači takve tipove.
  • Srećko Šojić

    08.05.2026 16:39
    Ne brini ti za Dačića taj se već uselio u vilu u Monte Karlu,veća i lepša od one tvoje u Kini!
  • Fahri M

    08.05.2026 16:27
    Zahvalnica
    Pristina, Prizren, Djakovica su obojici zahvalni na sve sto su ucinili, uvek su tamo dobrodosli
  • Zutma

    08.05.2026 15:32
    Ala se predsednik uzdigo i uzdiže, visine koje on osvaja, niko sa zemlje ne vidi, oni koje je nagazio usput, oni mu se i dalje smeškaju, govoreći; Sretan put predsedniče! On je uspeo da misli kako je obožavan, genijalan, snažan, neprikosnoven, nedostupan, human i skroman, on je sposoban sve to da misli o sebi, te nam iz toga nadahnuća i govori. Na koje je on visine sebe uzdigao u sebi, to je zastrašujuće.
  • Autohtoni Limanac

    08.05.2026 10:15
    "I posle Tita Tito"
    Bio je već jedan takav pokušaj, znamo kako je završilo.
  • Jare

    08.05.2026 05:55
    Pajo, Pa Pajoooo
    Ovo sve šugenzi bugenzi.
  • Maki

    08.05.2026 02:31
    A gde su oni jahaci os 2000tih do 2012 god?Pa zar ste kratkog pamćenja ili dobili "siku"da sisaju i zaborave kojekakve svinjarije.Stariji nisu zaboravili niti će.
  • Petar

    07.05.2026 20:50
    Gasenje
    The end
  • Koje ponizavanje

    07.05.2026 20:48
    Nekada iz sps-a bila gospoda i gazde,a gle sad,ovaj klovn ih ismeva i kinji. Sta dopuste ljudi sve to je za neveru.
  • Boro iz Pobede

    07.05.2026 18:32
    A gde da ode Dacic? Ti, Dacic i Vojvoda ste dozivotni jahaci budzeta Republike Srbije!
  • Baba Vanga

    07.05.2026 17:34
    Mali Sloba ima "putera na glavi" pa mora da ćuti i guta knedle i ispunjava hulji želje jer će ga ovaj otresti ko govno sa čizme! Eee Srbijo jadna li si sa ovakvim "političarima"!Sve ološ do ološa!! Ruke su vam krvave i dalje ološi i neće biti zaboravljeno!
  • Daćić

    07.05.2026 17:28
    Vidi ih kao naslednike"njegove vizije"??? hahahaha
  • B

    07.05.2026 08:59
    Drugim recima obojica unistili svoje stranke
  • Max

    07.05.2026 05:40
    Re
    Kontam da bi odlazak sps bio kao izlecenje od teske bolesti, i pastrmke bi pocele da se vracaju u Dunav kad bi se to desilo.
  • Cobi

    07.05.2026 01:29
    Mnogo je umislio da je neko i nešto .Tačno je da je na srpskoj političkoj sceni za sada najjači političar , klikeraš . Kopira Tita ,i pokojnog Đinđića ali im nije dorastao jer su oni bili pokretači bez premca .Tačno je da sada nema suparnika na političkoj sceni u Srbiji pa i u regionu .Najveća mana mu je što je bolesno prepotentan jer misli da je nezamenjljiv.Pojaviće se novi manipulator sličan njemu .
  • Vladimir

    07.05.2026 00:46
    "To što ih ja držim u Vladi....."!Jesi li ti SULTAN ili predsednik republike?Koga ti imaš da držiš ili ne držiš u Vladi i bilo gde?Da li ću se ikad probuditi u Srbiji a da nemam nekog vođu koji se ponaša kao Bog- otac i koji umišlja da je sve ovo njegovo lično vlasništvo!!!
  • dacic

    07.05.2026 00:32
    kako se oni divno zabavljaju
    zar nije dosadilo, 35 godina zabave i muckanja,kad je fajront?
  • Patriota

    06.05.2026 23:06
    SPS nema toliki procenat samo zato sto i dalje postoji posle dva rata u koje nas je uvukao. A uz njih to je radio i ovaj velikomucenik sa svojim politickim ocem, Seseljem. Niko nije trebao da ide u Hag, nas sud je trebao da im sudi i trebali su da provedu vreme u nasim zatvorima, po zasluzi. Ali dobro, imamo fore za mnoge jos uvek da ispravimo to.
  • Realnost

    06.05.2026 20:48
    Realnost
    Po meni je jedino bitno koliko shvatam iz teksta da Ivica odlazi vako ili nako, ali ide!!!
  • Dzeki

    06.05.2026 19:29
    Novomučenik veleizdajnik
    Čini uslugu???!!! I oni se oduže kad god treba,npr. mlaćenjem neposlušnog naroda ćacicajcima sa ili bez nanogice, zar ne???!!!
  • Asda

    06.05.2026 18:26
    SnS mafija
    Sns nije stranka nego teroristicka organizacija
  • Bubuleja

    06.05.2026 16:48
    Sklop
    SNS nihe stranka.To he mentalni sklop.
  • Ljubisa savic

    06.05.2026 16:45
    Gde je moj komentar???
    Najbolji je ACA moj komšija...
  • Millos

    06.05.2026 16:39
    A joj
    Šta vam je rekao. Ja mu ne bi ćutao. Ajde povucite se iz koalicije da se prebrojimo na lolalu. A možda da ipak ćutite ko kurvice.
  • Ljubisa savic

    06.05.2026 16:36
    Šije mu ga đura a
    2012 se znalo ko će biti premijer ali ne i presednik...a moglo je i drugačije...trt milojka...
  • Zoran

    06.05.2026 15:59
    Ako
    Ako oterate buzdovane iz SPS i SNS ( Dačića i Vučića) pa niko i neće glasati ni za koga!!!
  • Branislav

    06.05.2026 15:57
    Stranke
    Jadni mi kad ti odes sa političke scene. Mi ne znamo da disemo bez tebe. Mi smo bez tebe propali skroz. Jebo nas ko nas napravi ovako glupe. Mi trpimo iste budale 40 godina. I, svi misle da se bez njih ne moze. Koja smo mi stoka od naroda, i sta sve trpimo.
  • Ivana

    06.05.2026 13:19
    Komentar
    Jadni mi Srbi
  • Лаки

    06.05.2026 13:10
    Мафија
    СНС и СПС су чисте мафијашке странке и само у криминалу могу да се такмиче за прво место !
  • NebojšaKostić

    06.05.2026 12:45
    Živela Srbija i Presednik Aca
  • Nadobols

    06.05.2026 12:44
    I ja se pitam cija je ovo drzava? Stane blokader na sred ulice i kaze nemozes ovaamo
  • @s one strane duge

    06.05.2026 12:20
    hehe
    al je tebi dooobro ! Avganistanac ?
  • Rile

    06.05.2026 12:18
    Konstatacija predsednika Vučića je potpuna i tačna. SPS nema pravog lidera još od Slobodana Miloševića. Dačić se tu našao kao neko privremeno rešenje ostao na čelu stranke do današnjeg dana. Ne zato što je dobar već među svim lošim on je kao najbolje rešenje. I sa Dačićem i bez njega SPS svakako nema perspektivu naravno da će se stranka u dogledno vreme možda i ugasiti. Srbi bez jakog lidera ne mogu da održe ni lovačko društvo , a kamoli stranku.
  • Mare

    06.05.2026 10:59
    Kakvo ponizenje
    Kakvo ponizenje SPS, pogotovo sto su oni dali SNS vlast 2012. Nikad ne bi dosli na vlast da nije bilo njih. E moj Dacicu, sta se ponizavas vise.
  • @nenad antić

    06.05.2026 10:48
    hehe
    pišeš a ne znaš :Cekaj bre Malo ... Cija je ovo drzava? Oš završena ? podrži studente ... hehe !
  • Zoran Virijević,

    06.05.2026 10:46
    Brus
    A gde ćeš da nadješ većinu
  • SENTIVANAC

    06.05.2026 10:43
    Big Boss
    ..kriminal i korupcija u privatnom gazdinstvu..
  • Sale

    06.05.2026 10:31
    Narcis!
  • Ns

    06.05.2026 10:23
    Ccc
    Kad ode dacic cenzus ce im porasti ako ruzic dodje na celo stranke.
  • Baki

    06.05.2026 10:20
    Isto
    Teško će i SNS preći cenzus kad Vučić ode jednog dana, bez obzira na sve, ipak je on taj što ih drži! Zamislite da im je glavni "mladi lav" Jovanov?! Imali bi glasove u minisu, ni mrtvi više nebi glasali za njih.
  • Komsija

    06.05.2026 10:17
    Kad ode visku SPS predsed ik. SPS ce progledati. Samo da se drze statuta SPS-a . Ni jedna stranka im nece moci nista
  • SBP

    06.05.2026 10:16
    Da da
    Gotov je, cim ovako prica, STUDENTI POBEDJUJU!
  • Saruman

    06.05.2026 10:15
    Može da ih sprema samo za aps
  • Sara

    06.05.2026 10:14
    Aco
    Jel to Srbija tvoje vlasništvo?
  • Gox

    06.05.2026 09:51
    One man show
    One man show
  • Nenad Antic

    06.05.2026 09:31
    .
    Cekaj bre Malo ... Cija je ovo drzava ... Sta sad ispade da imamo jednog vlasnika Koji odlucuje Kako mu se cefne... Mislim da nije bas Tako I da nije to reko I da je istina to on nebi sigurno to reko... A da svako pokusava u bilo kom poslu da se radi Kako bi on to zeleo to je istina ... Samo nikada skoro ne Bude po nasoj th. Tvojoj volji vec se uvek trazim kompromis
  • realno nije realista

    06.05.2026 09:26
    :-)
    Vučko , radom , uspehom , vizijom doveo Srbiju do Bdp od 92mlrd ! Bilo 32 , ko se protivi ? Jalovi , netalentovani , bahati politički protivnici , frustrirani , nekorisni pojedinci , koji svoj neuspeh ( zbog nerada ) pravdaju Vučkom . E zato će biti 65%; 35 % u korist Srbije ! Srbija radi , napreduje , gradi se !
  • @banko

    06.05.2026 09:20
    vrati
    se ti u pećinu , ne shvataš ?
  • Petar

    06.05.2026 09:18
    Nnnn
    SPS je zapravo napravio veliki problem i omogućio da se SNS komotno ponaša....kad bi bio opozicija i kritički se postavio prema SNS ,stvari bi išli drugim putem......SNS ne bi imao toliko glasova da im ne pomažu nac.manjine,Ljajić,Zavetnici i još neke sitne stranke....
  • Mihajlo

    06.05.2026 09:16
    Dačić...
    Zbog svojih ličnih ambicija, odveo je "svoju" partiju u nestanak sa političke scene. Dozvolio je da se umereno leva partija podredi interesima ultradesničarske nacionalističke partije protivno svim opredeljenjima iz svog statuta.
  • marko

    06.05.2026 09:15
    Studenti pobeđuju !!!
  • Robot

    06.05.2026 09:14
    Hahahha
    Nije mogao da izdrži. Opasno ga iznervirao Ružić.
  • Kolege

    06.05.2026 09:10
    Lepo je sto jedni drugima cinite da se bogatite na racun naroda koji gine zbog vase bahatosti..
  • Banco

    06.05.2026 09:01
    Hej
    Ti činiš, ti daješ, ti gradiš, ti radiš... Hej, stavi prst na čelo! Ti si se razboleo! Izliv vlasti na mozak!
  • Marija

    06.05.2026 08:55
    Sve je tačno rekao (ovaj put), osim jednog - kada njega ne bi bilo SNS bi se raspao i otišao i istoriju. Miloša Vučevića pokušavaju da nametnu kao nekog lidera, ali on je osoba bez trunke harizme i iritantan lik čak i svojima, da ne govorimo o ostalima. SNS nema nikog ko je ime koga bi mogli da postave ili po kome da nazovu listu bez Vučića. On je izgradio taj mit oko sebe i sada mora s tim da se nosi i da razmišlja o zameniku koji ne postoji....
  • ja

    06.05.2026 08:49
    i posle mene ja
    Ja pa ja i samo ja....
  • Milenko Gataric

    06.05.2026 08:47
    Pa zar nije mali miloš predsednik sekte? Zar nije Djuro premijer? Kako to onda ti držiš sps u vladi?
  • Zivan

    06.05.2026 08:46
    Bolje da ne predju cenzus nego da budu tvoje podguzne muve i predstavljaju lazni patriotski front i ucestvuju u pljacki i radprodaji Srbije.
    Kod nas trenutno sve sama desnica, rezultate vidimo, laz, kriminal i korupcija.
    Srbiji treba jedna stabilna socijal-demokratska opcija, ujedinjena oko ciljeva za prosperitet drustva, postovanje prava radnika, brigu o bolesnim i socijalno ugrozenim kategorijama. To trenutno ne postoji. Demokrate rasparcane i podeljene, socijalisti su isti kao i ovi radikali, sve moze za vlast i novac. Jedna cestita socijal-demokratska opcija bi sigurno bila na 30-35% uvek.
  • Krenuo raspad

    06.05.2026 08:37
    Izgleda da je krenuo raspad. Sve pto je trulo mora da se raspadne. I Sps se raspao sa Dačičem je podržava ludosti, a o tome što učite roditelje davoju decu mrze i delite narod suvipno je pričati. Sama činjenica da je deo stranke dirrkto vezan za mafiju, a deo priča kako če im decu vračati u kovčegu ako upišu državne fakultete i slične gadosti. Kako ponižavate i kakvu sramotu žive pošteni članovi Sns da svojim očima vide vezu sa mafijom i u dvorištima njihove stranke neko nalazi 5 tona droge nije lako, dok njih vozate po autobusima pod prisilom, na kraju će najviše odahnuti oni kad odete sa vlasti. 0% poštovanja prema sopstvenim ljudima pre svega, pa onda i prema celom narodu.
  • Milan

    06.05.2026 08:36
    Vizija?
    Vizija te stranke je sledeća: mi kontrolišemo državni budžet i određujemo kako se novac troši, a troši se tako da samo uska grupa povlaštenih "biznismena" dobija novac i ni dinar ne sme da dobije neko ko nije "naš". Naduvamo troškove, plaćamo tri puta jednu stvar, izvlačimo novac iz budžeta i delimo. Isto to omogućujemo našim funkcionerima i aktivistima po opštinama, ali samo pod nadzorom centrale, da se ne osile. Ovim statistima i ćacijima koji nas podržavaju damo neku siću, zadajemo im kvote za mitingaše i sigurne glasove, pa častimo ko se malo više potrudio, a naš čovek bi prodao pedu i za 20 dinara, gde neće za 100-200€, "najbolje" zaposlimo u neko JP da udaraju pluseve i minuse na komentare i svi srećni. Ove što neće da se prodaju, puštamo da plivaju nekako ako ćute, a ove koji su javno protiv otpuštamo ako su u državnoj službi, maltretiramo inspenkcijama ako su privatnici, povremeno prebijemo ili oštetimo imovinu, ali dozirano, da ne bude da smo neka diktatura...
  • Hublo

    06.05.2026 08:32
    Sps poseduje imovinu vrednu desetinama miliona evra. Uz sve te resurse, da žele, operisali bi se od Dačića i veza sa sns, i postali prava, stabilna levica, kakvu svaka država treba. Ružiću, imaš svu podršku!
  • Kalimero

    06.05.2026 08:30
    A je l'?
    Kako je "On" to tri puta birao SPS-ovce u vladu, kad je samo jednom bio premijer, a po zakonu, ministre u vladi bira premijer? I kako on to njih "drži"? Na povocu, kao sns-ovce?
  • pobogu

    06.05.2026 08:27
    ko je ovde ludji - on koji prica to sto prica ili mi koji to jos uvek citamo?
  • Nikola

    06.05.2026 08:21
    I Ivica Dacic i Glavni Odbor SPS ce cutati i trpeti ovakve uvrede? Posle ovoga bi trebalo da se okrenu i da daju podrsku studentima i gradjanskim zborovima.
  • ogi

    06.05.2026 08:14
    Dacic unistio SPS
    Od tako velike stranke SPS je postao prilepak SNS-a. Samo da bi Dacic bio u vladi, odrekli su se svih socijalistickih ideala, radikali im nisu ravni. A clanstvo koje je bilo najprogresivnije na sve ovo cuti i trpi torturu SNS-a. FUJ.
  • @realista

    06.05.2026 08:13
    realno
    ti ne razumeš da se ljudi koji rade , bave svojim poslom vezano za taj posao ! zato , piskaraj ...
  • Gavrilo

    06.05.2026 08:13
    Jedina dobra stvar koju su uradili AV i SNS za sve svoje godine vladavine je ta što su ugasili SPS.
  • Milan

    06.05.2026 07:58
    Eurokrem
    Krenulo mazanje, svim i svacim..
    Studenti pobedjuju !!
  • misko

    06.05.2026 07:52
    istorija ce im suditi
    sazetak njegove politike:
    -gibitak Kosova,
    -posvadjao nas sa okruzenjem,
    -podelio narod Srbije,
    -OPLJACKAO penzionere,
    -unistio ekonomiju,
    -standard nam najgori u okruzenju, mi se vise nemamo s kim ni porediti po siromastvu, za nas je i Albanija postala ZAPAD.
    - unistio institucije, Pravosudje, prosvetu, zdravstvo, kulturu, POLJOPRIVREDU.
  • Serpiko

    06.05.2026 07:52
    Bolest uzima maha....!
  • s one strane duge

    06.05.2026 07:47
    arogantan,narcisoidan,egoista
    svi ste vi ruzna proslost Srbije SNS-SRS-SPS. Dace bog da vas ova mladost pobedi i da konacno Srbija krene u pravom pravcu. Umesto potopa koji nam predvidja, sledi nam prosperitativan period, posle njihove vladavine.
  • zgađen

    06.05.2026 07:42
    Poslednja faza
    Njegovo niskočanstvo je počelo da vređa i svoje sledbenike i saveznike.
  • Realista

    06.05.2026 07:29
    bolest
    Znači bivši predsednik stranke zna više o rejtingu stranke od njenog aktuelnog rukovodstva i plaća kojekakve ankete iz "svog džepa" i bavi se menadžmentom iste iako nije predsednik... i još priča o tome. On je totalno lud.
  • Bnada Crvena

    06.05.2026 07:29
    Da ja trbi kazem istinu.
    Ihica je oristao da sa 17% dodjemo na 3 ili 5 % . Pristao.
    Samo ti pusti sps da ide samostalno sa Brankom Ruzicem i eto nas na 10%.
    Pa ces ti sa sanjas 51%
    Toliko .
  • pa naravno

    06.05.2026 07:04
    znamo
    ALI to je mudro ...

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna