Autor: Beta

Info
06.05.2026.
12:10 > 12:12
Nedostatak vlage u zemlji zbog slabih kiša proteklih meseci ugrožava ne samo prolećne useve, već i pšenicu koja je jesenas zasejana, rekli su poljoprivrednici od Subotice do centralne Srbije.
  • Vlada

    14.05.2026 08:11
    Legatu
    Nije baš tačno da je suša...samo je površinska i trenutna.
    Vlage od 20 cm dubine pa naniže ima više nego dovoljno, a to što su duboki bunari ponegde oslabili je posledica suše,ali od prošle godine !
    Ko se iole razume u hidrologiju,zna o čemu se radi ...
    Zato, bez senzacionalizma,moliću....u potpisu,ratar !
  • Deda

    09.05.2026 05:12
    Ministar
    Šta će nam leba i kuruza kad je doskorašnji ministar rek’o “ dva jajeta dnevno po čoveku i Bog te veselio “ , a novci u EXPO i stadione a mi trk u kladionicu “ iz keca u x “ , mož da bidne za ručak !
  • Čika

    08.05.2026 10:24
    Neko zna bolje
    Ne, netrebaju nam ozbiljni sistemi za navodnjavanje jer neko ko brine i bori se za Srbiju "zna" da su nam expo i nacionalni stadion potrebniji. Zašto moramo da jedemo tri puta dnevno kada je zdravije da jedemo manje i što da proizvodimo hranu kad možemo da je uvozimo. :-(
  • Милисав

    06.05.2026 22:27
    Каже једна стара баба да 5 година суше може да се издржи уз надљудске напоре, преко тога не може. Ми смо у трећој, видећемо како ће се на даље одвијати ситуација али не слути на добро, уопште.
  • @pa da

    06.05.2026 22:15
    Повећан алфатоксин је такође последица високих температура, да не кажем климатских промена. Истражите.
  • Nebitan lik

    06.05.2026 21:57
    Stvar je jasna
    Nema tu šta da se priča! Prži se i isušuje zemlja, neće biti vlage u njoj i uskoro će moći da se kopa taj litijum! Molićete ih da kopaju! Poklanjaćete zemlju i to ubrzo jer porez nećete moći da platite! Sad vam je smešan moj komentar i mislite da je teorija zavere ali eto upamtite moj komentar! Sa razlogom nema kiše! Nije do Božije volje nego do zlobe ljudi!!!
  • h2o

    06.05.2026 21:11
    Za sve one pametnjakoviće koji epohalno predlažu navodnjavanje, predlažem da požure i patentiraju cepter navodnjavanje bez vode. Red je da uzmu kintu za tako nešto!
  • ogi

    06.05.2026 19:53
    Imomo mi u Srbije nesto gore od suse.
  • Mirko

    06.05.2026 19:14
    Wtf
    I jedini deo koji je bogat podzemnim vodama i skoro da nema suse je dolina od Bajine Baste prema Beogradu uz Drinu, dakle dolina Jadra mi hocemo da damo strancu da kao iskopava litijum a ispod ima podzemne vode za 80 miliona stanovnika koji iz rio tinta kažu da neće da je zagade. Pa i neće već će da je uzmu i da nam prodaju skuplje nego naftu. Pa mi smo konji ako to uradimo.
  • Ђураааа

    06.05.2026 18:41
    Пре 15-20год је један јапански политичар рекао"да ми имамо ово што Србија има имали би 2 жетве годишње".Био је овде и путовао кроз Војводину и видео пуно канала које би Јапанци искористили али у Србији то не важи јер како би политичари више крали.
  • @s one strane duge

    06.05.2026 18:39
    Ono kada si toliko neostvaren u životu da po svaku cenu se guraš da ispadneš pametan. Kanal DTD je građen u SFRJ, kakve Marija Terezija ima veze sa time?
  • R49

    06.05.2026 18:33
    Katastrofa
    Suša i nazadnjaci.
  • Георгије

    06.05.2026 18:03
    Користи се климатско оружје!то је истина а доказ је Иран,Ирак,Сирија,Турска,после уништења радара од стране Ирана,Америчких нарарвно,падају кише као некада пре неколико векова!Све реке,Тигар,Еуфрат,баре у Ираку,бране у Свим поменутим земљама,преливају!
  • @Dejan

    06.05.2026 17:39
    Jako glup
    Navodnjavanje bez vode! Zivim u selu gde nema kanalizacije( nazalost), i septicke su presusile. A pre godinu dana smo ih praznili svaka 3 meseca. Zao mi je sto ovde ne mogu da okacim fotku. Nesto se desava i sa podzemnim vodama. Bunari nemaju vodu.
  • Dušan Balać

    06.05.2026 17:34
    Nema kise, a kukuruz ovoliko porastao.
  • Ana

    06.05.2026 17:02
    U Subotici
    je kao u pustinji, svaki dan se zaliva i cvece i drvece jer je misaona imenica da ovde pada kiša a podzemne vode su se povukle i mnogi i bunari vise nemaju vode. A vetar duva kao blesav i ako nama u ogromnom dvoristu ovoliko isuši zemlju tj pesak ,mogu misliti kako je na njivama. I žao mi ljudi.
  • pa da

    06.05.2026 17:02
    Sve je palo osim nivoa aflatoksina
  • Гојко

    06.05.2026 16:51
    Но комент
    Вучић је крив 98,78%
  • s one strane duge

    06.05.2026 16:50
    kanal DTD zarastao u travu, nema ribe a dubina kanala 1 do 1,5 m. Da ovo vidi Marija Terezija plakala bi. Sta mogu unistiti ovi na vlasti to je cudo jedno. Vec godinama placamo taksu na poljoprivredno zemljiste za odvodnjavanje, neznam gde zavrsavaju ti novci.
  • misko

    06.05.2026 16:46
    nemojte zaobraviti taksu za odvodnjavanje.
  • MMMMMMMMMMMMMM

    06.05.2026 16:20
    SUŠA
    Koja bre suša ? Do skoro je danima kiša padala i sada opet šuša ! Našim poljoprivrednicima nikakvo vreme i ništa im ne odgovara. Mnogo ih je država razmazila sa podsticajima sa malo kontrole . Sada su počeli da izmišljaju sušu i prave alibi.
  • Banco

    06.05.2026 15:38
    Kakvi smo - tako nam je! Dobro da imamo išta jesti koliko uništavamo planetu!
  • Dejan

    06.05.2026 15:32
    Poljoprivrednici ne znaju šta da rade zbog suše? Imam jedan predlog, možda je malo glup, ali evo: postoji nešto što su ljudi izumeli u Mesopotamiji pre 6-7 hiljada godina. Zove se navodnjavanje.
  • emI

    06.05.2026 15:22
    Kanali DTD su zatrpani smećem i u njih se ispušta otpadna voda, nije do niskog vodostaja Dunava već do naše nebrige, štrokavosti i bahatosti.
  • dz0

    06.05.2026 14:14
    još samo fale data centri da dignu temperaturu i potroše to malo ostale vode i bićemo "vodeći u regionu" al u gađanju ćuskijama
  • NSrdjan

    06.05.2026 14:03
    Što je babi milo...
    Nemojte praviti paniku, ova godina nije mogla da krene bolje za poljoprivredu.
  • Čekamo kišu u petak

    06.05.2026 13:56
    Dunav nizak, sve suvo, drveće po parkovima jedva ima lišća iako je maj.
  • Liqudator

    06.05.2026 13:37
    Uvoz navovdnjavane hrane
    Đerdap i EPS ne sme da stane za ostalo mislim ona Srbija neće ni ona da stane dok je uvoznika.
  • Citalac

    06.05.2026 13:08
    Vecinu ljudi bas briga za ovo. Kupovace uvoznu hranu. I ako zele nekog da uvrede nazvace ga seljakom.
  • @Aleksej

    06.05.2026 13:04
    Dunav je značajno ispod apsolutnog minimuma za ovo doba godine. Kiše nema, podzemne vode su opale, odakle tačno mislite da će se kanali snabdeti vodom?
  • @Aleksej

    06.05.2026 13:00
    Bukvalno isto htedoh napisati. Čemu li je napravljen kanal DTD pitam se !? I kako to da je pre 50 godina obavljao svoju funkciju a sad najednom ne znamo za njega i sisteme za navodnjavanje ccc
  • Aleksej

    06.05.2026 12:22
    Srbistan
    Uh kada bi imali neke reke ili kanale, pa da navodnjavamo... Ali nemamo...

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna