Autor: Danas (Suzana Peljto)

Info
06.05.2026.
16:54 > 19:31
Agencija za energetiku Srbije (AERS) nedavno je izmenila metodologiju za određivanje cene električne energije za garantovano snabdevanje, donoseći četiri nove odluke.
  • aha

    07.05.2026 08:42
    ovo je fazon sedne ti neko na kafu i povede jos njih 7 na tvoj racun.
  • Aleksandar974

    07.05.2026 08:17
    Srbija-gas je pre par godina presla na obracun sa kubnog metra,na kilovat sat.
    Ne bi me cudilo da ovi iz eps predju sa kilovata,predju na kubni metar. Sta zna raja,sta je kubni metar i za cega je to mera.
    Ustani Srbijo!!!
  • mugabe

    07.05.2026 07:46
    Jedva cekam da se privatizuje EPS. Pa da vidite kako Švaba naplaćuje, necete smeti sijalicu upaliti.
  • vladaNS

    07.05.2026 07:41
    ?
    Naravno, vi ćete izmisliti novu matematiku i ubeđivati ljude da dva plus dva šest. Kada su neke izmene, pogotovo plaćanja dažbina u državnoj režiji, bile povoljne po građanstvo?
  • Gedza gegula

    07.05.2026 06:27
    Nemojda se lazemo vi iz epsa smisljate samo kako da opljackate narod drugo ne radite
  • Zeze

    07.05.2026 06:26
    Kakva folirancija
    Ovo je samo uvod za buducu pljacku potrosaca kakvi bakraci lizing pa tu mogu da rade po starom receptu iznajme masine i rade 25 sati na dan a gle mi da placamo vetro energane tajkuni dobili subvencije od vucica a sad dodatni troskovi na nas racun a gle narod je generacijama placao samodoprinose za eps i gle cuda umesto da ima jeftinu struju dobije povecanje e pa vucicu pretero si izgubio kompas uskoro ocekujem pored poreza imovinu porez na zivot sto si stariji veci porez jel ti je vucic omogucio zivot
  • 696

    07.05.2026 06:09
    Sve je jasno
    Dok ima ovaca, biće i šišanja. Još ako su ovce mirne...
  • dacic

    07.05.2026 00:04
    bagra lopovska je to
    zna da zagorca zivot
  • Realista

    06.05.2026 23:13
    @ Ja 06.05.2026 • 19:47
    Prekontrolišite bojler, nepovratni ventil, termostat kao i tip izolacije na bojleru, ako je tanka izolacija (recimo bugarski Leov je imao izolaciju od 1cm stiropora) bez obzira na položaj birača temperature, bojler će trošiti nenormalno struje.
  • Salamander

    06.05.2026 23:05
    Deranžirana snaga
    Izražava se u KED (kilovat dramovima). Svaki dram ima sedam dana, a deli se na godišnja doba. Tako da se omnoži nekada 28, nekada 30 a nekada sa 31. Onda se deli sa kojeficijentima godišnjih doba, zbog različite obdanice. Jer tu ima osam kamenova. Za 7 dana. Svaka 4 kamena su jedan mesec.
    Šta tu sad nije jasno?
  • Aco Srbin

    06.05.2026 22:44
    ZS
    Racuni ce biti jos manji. Zivjela Serbia!
  • Поп

    06.05.2026 22:18
    Новост
    Све што раде, раде себе ради а не за добробит потрошача. И сад то је новост због које сви треба да су усхићени.
  • Ljubičica

    06.05.2026 21:52
    Neverovatno
    Koliki su nam računi i koliko su isti netransparentni i sve liči na lov u mutnom.
    O čitanju brojila bez komentara.
  • Čemer i jad

    06.05.2026 21:11
    Elektrogangsteri
    Vidim da u strogom centru grada nikada nisu menjali strujomere,stari su koliko i zgrade.Imam digitalno brojilo na kome ne radi daljinsko očitavanje a interni sat ne pokazuje tačno vreme,pisala sam prigovor došli su kontrolisali sve je u redu.Meni je i dalje brojilo neočitano moram da šaljem stanje svakog meseca ili da zakačim na kapiji pošto niko ne živi u kući.U odgovoru su naveli posle kontrole da imam daljinsko očitavanje što je kontradiktorno i nenormalno.Daljinsko očitavanje i dalje ne radi posle kontrole nisu sposobni to da reše,ili neka zamene brojilo na kojem radi daljinsko očitavanje.
  • S

    06.05.2026 20:41
    Prava
    Prava promena će biti kada račun bude broj kw puta cena. Bez svih ostalih nameta.
  • Zebra

    06.05.2026 20:18
    Koliko milijardi iz izvučeno iz EPS kroz Montop i druge SNS firme?
  • Ja

    06.05.2026 19:47
    Momak i ja živimo u malom stanu gde nemamo ništa posebno. Imamo veš mašinu, ploču sa 2 ringle i rernu koju povremeno koristimo, bojler (smanjen na 2 (od 3)), frižider, TV i kompjuter i račun za prošli mesec nam je bio više od 10 000 dinara. Ovo je katastrofa, bukvalno! Ne znam na šta potrošimo toliko struje nas dvoje.
  • Miki estrada

    06.05.2026 19:17
    Miki estrada
    Treba zaposlenima isplatiti plate u skladu sa inflacijom
  • NN

    06.05.2026 18:58
    Уобичајено ништа добро!
    Сад ће рачун закомпликовати тако да нећемо знати да напишемо жалбу без ИТ тумача рачуна, вештака и адвоката, а мораће и нотари да се окористе ...
  • Ivan

    06.05.2026 18:56
    E ovako
    U odnosu na prošli račun imam 40 kilovata manje potrosene električne energije na novo dobijenom računu. Razlika u ceni? 300 (tri stotine) dinara manje. Hm...
  • Jel znaju šta hoće

    06.05.2026 18:53
    Jel im neko rekao
    da nam je pun kufer promena.
    Ako se ne odnosi na sve onda oni na koje se ne odnosi ne treba ni da znaju za nov način.
  • Hj

    06.05.2026 18:52
    Hj
    Svaka promena je na račun potrošača jer kuća uvek dobija.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna