Autor: RTS

Info
07.05.2026.
08:36
Od 15. juna do 15. decembra počinje testiranje centralnog informacionog sistema tehničkih pregleda (CISTEP).
  • Sloba

    12.05.2026 08:17
    Kad bi se ovi kriterijumi bar upola primenjivali na puteve u Banatu i selima Banata.
  • /

    07.05.2026 16:47
    /
    @dobra ideja
    ... da li si svestan toga da ljudi koriste bicikli kako bi dosli do najblize autobuske stanice
    a stanuju u novogradnji na adicama
  • /

    07.05.2026 16:42
    /
    @dobra ideja
    pisao je arcibald rajs bas o tebi.
    kako je moguce da u besparici nisi morao da preneses nesto sta ti treba da odrzavas okucnicu posto u besparici moras sam sve odrzavati, preneses ogrev, da odes na posao i vratis se tokom noci kada nema prevoza...
  • Jeli

    07.05.2026 14:21
    @Krš do krša
    A po tebi treba svi u ovoj zemlji da voze samo oni koji imaju para za novi audi na primer. Ali ti smeta sirotinja u puntu starom na primer, golfu ili nekoj korsi. E pa sefe zamisli da imas dete sa posebnim potrebama i moras svaki dan da ga vozis iz prigradskog naselja u skolu. Ali ako nemam audi ili nesto novo preko 15 hiljada eura da se slucajno ne pojavaljujem na putu po toj tvojoj logici. Iako je taj auto redovno odrzavan servisiran i prolazi tehnicki ili ti je gadjenje da gledas nekoga ko nema novo vozilo jel boze moj to se mora. A mozda da nam ukines i pravo na slobodu kretanja? Zasto bilo gde da idemo ako nismo kadri da imamo nove automobile mozda i u konc logore da nas zatvoris. Kako kaze bend Dead Kennedys "kill the poor". E pa pomiri se sa time da je vecina gradjana ove zemlje sirotinja i da nema svako za novi auto.
  • Veliki brat

    07.05.2026 13:45
    1984.
  • Vozac gradjanin

    07.05.2026 13:08
    Dobra ideja
    07.05.2026 • 09:51
    Da citiram dr. Arcibalda Rajsa "Cujte Srbi!"

    Evo i ja uvek vozim tehnički ispravan automobil i to zbog sebe a ne zbog drzave ali vi gospodine mašite poentu i razmišljanje naroda. Kao što mozete pročitati iz komentara, narodu ne smetaju zakoni i pravila nego selektivna primena. I meni smeta što 50% policijskih automobila ne bi prešlo taj tehnički pregled a mi obični smrtnici ćemo morati. To je samo primer. Što neko reče zakoni treba da budu primereni stanju u zemlji i obratno.
  • znamo se odavno

    07.05.2026 13:01
    Dobra ideja, jeste ako si iz kruga 4. Uopste nemas pojma kako je koristiti gradski prevoz ako nisi sa Limana ili oko robne kuce na Novom Naselju.
  • Joki

    07.05.2026 12:58
    Da li ovo vazi i za autobuse GSP-a? Cisto pitam, onako usput...
  • Dragan

    07.05.2026 12:49
    Io
    Nema više kućne radinost za popravku moraćete naći majstora sa digitalnom opremom koji će biti preskupi.
  • Gedza gegula

    07.05.2026 11:24
    Je. I narod jos cuti preporuka pravite zakone onakve kakve dolikuju standardu ovog napacenog naroda da vam se ne desi narod ko pravi ovakve zakone onaj kad zagusti bega iz srbije isto ko uvek
  • Pero

    07.05.2026 10:47
    Pero
    Razlog vise za glas protiv Vucica
  • Krš do krša

    07.05.2026 10:18
    @dobra ideja
    Bravo,bravo,bravo! Dodao bih samo činjenicu da ovde dosta automobila troši više delova nego goriva. Delovi iz uvoza prave ogroman deficit, jer evri ne rastu u menjačnici već je potrebno nešto proizvesti i izvesti da bi se dobili.
  • D

    07.05.2026 10:04
    .
    Da li će svi policijski automobili proći tehnički pregled?
  • Sasa

    07.05.2026 09:59
    Klasican sistem porobljavanja metodom kuvane zabe. Skretanje paznje sa izdaje i pljacke Srbije
  • Dobra ideja

    07.05.2026 09:51
    Da citiram dr. Arcibalda Rajsa "Cujte Srbi!"
    Neverovatan mi je narod koji po svaku cenu mora da vozi, pa makar i krs, pa makar nemao ni za gorivo, ni za tehnicki pregled, pa makar ugrozavao nekoga, makar podmazivao tehnicara "pusti me sa losim kocnicama" jer valjda je lakse cusnuti 50e nego zameniti diskove za 150e. Bruka jedna od iskompleksiranog naroda. Ja sam 35god ziveo bez automobila, koristio bajs, gradski prevoz - dlaka mi s glave nije falila, niti mi je kruna s nje otpala... kada sam se finansijski oporavio, resio neke zivotne stvari, kupio sam skroman polovni automobil koji i dan danas odrzavam "by the book" uvek prolazi tehnicki, u svako doba dana i noci mogu na proizvoljan put s njim, sta treba - menjam. Ne kapiram ljude koji ce zarad svoje guzice radije nekoga zgaziti s neispravnim vozilom samo da ne bi isli peske.
    A sto se tice baze, pa zamislite samo da vi kupujete polovnjak i da iz centralnog registra dobijete ceo izvestaj da je auto bio ispravan, koji su bili nedostaci, da li su uklonjeni, koja kilometraza je bila na kom tehnickom... nije ceo svet protiv vas OOOOOooooo SRBIIIII
  • Sirotinja

    07.05.2026 09:38
    E zbog ovoga cu glasati protiv Vucica.
  • Л

    07.05.2026 09:36
    Л
    Ја чекам летећи ауто, почео сам правити платформу, код терасе. Јесте ви нормални, пола грађана једва скрпило за ово што вози
  • Vise nema smisla

    07.05.2026 09:33
    Dovoljno bi bilo da se samo zabrane automobili iz 80tih i 90tih i oslobodilo bi se brdo parkinga.
  • Koferce

    07.05.2026 09:04
    Manite nas vise price, ovo je vec koji sistem koji nikad nije bio bolji a po ulicama ociglednih krseva koji nikako nisu mogli proci tehnicki nikad vise.
    U mojoj ulici lik sa krs Stojadinom i Akrapovič auspuhom svako jutro budi komsije, i vi cete da mi kazete da on uredno prolazi tehnicki?!
    Kada prvi vlasnik teh.pregleda zaglavi zatvor na par godina, pa za njim jos jedan, nikada vise nece biti namestanja pa nece biti ni potrebe za "svemirskim" programima, kod kojih nema namestanja...
  • Djomla

    07.05.2026 08:54
    Sirotinjo
    I bogu si teska..ako vozis losiji auto ugrozavas ove sto voze besna ispravna auta..ko si ti da vozis i smetas njemu sa novim autom da obilazi kolonu..jos nisam procitao u vestima da je neki "krs" napravio udes sa smrtnim posledicama osim da se nasao na putu bahatom liku sa ispravnim autom.
  • aha

    07.05.2026 08:53
    hahaha ma jeste, pa sta je sa vama, stvarno mislite da postoji sistem koji nasi ljudi ne mogu da izbuse ko kesu?
  • J.

    07.05.2026 08:51
    J.
    E pa sa ovim sistemom minimum 40% automobila nece proci tehnički pregled u Srbiji. Slazem i treba ići u korak sa vremenom ali mora se gradjanima omogućiti da dodju do novih aotomobila ne da voze ono za sta imaju jer prosekstaroszi je nekih 15 pa i 20 godina starosti. Država treba svakom Gradjaninu omogućiti da pri kupovini prvog automobilu i zameni staro za novo dati najpovoljni kredit koji nece osetiti od prosecnog primanja i tako očistiti stare automobili sa drumova Srbije.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna