Autor: Danas (Vojislav Stojsavljević)

Info
07.05.2026.
11:53
Deficit budžeta Srbije u prvom kvartalu ove godine bio je gotovo četiri puta veći nego u tom periodu 2025, jer je u januaru isplaćena rata za francuske avione "rafale", ali uz smanjene prihode države zbog slabije privre
  • dacic

    08.05.2026 03:02
    lopine vladarske znaju tudje novce trositi al zato svoj dzep ne daju nikome
    a i sta ce im ti 'vazduplohovi' ako eu il neko jaci opali rafal po sorabu nema spasa
  • gradjaninX

    07.05.2026 13:12
    Da bi Srbija mogla da koristi Rafale mora da ima pilote koji su obuceni za njih. Srbija nema pilote obucene za Rafale. Dakle, ceka se isporuka, pa obuka i razne kontrole i standardi pa tek onda nekakvo letenje. A pare, pare das odmah pa ako odluce da nece da ti prodaju mortas da ih tuzis, ko Rusi sto su ih tuzili kad nisu hteli Mistrale da im isporuce.
  • Maroder

    07.05.2026 13:00
    Izuzetno pametna kupovina - Dessault Rafale za tako prostranu zemlju kao sto je Srbija...Pilot poleti iz Batajnice da testira avion..Ok forsaz par minuta nije problem..Ali rafal je moderan avion - pilot hoce da testira sve opcije - max brzinu ali i da bude sto manje vidljiv za infra crvene radare, i onda ukljuci supercruise opciju 10 minuta max brzina, vezbanje ispaljivanje raketa, manevri ali nema sagorevanja goriva kao kod forsaza..Kad ono medjutim vec je presao malo manje od 300km...I onda kaze ..Gde cu sad u pm... PVO sistemi -da , helikopteri - da, dronovi - da, ovo cudo ne...nece ni poleteti ako dodje do nekog sukoba..
  • Слободан

    07.05.2026 12:58
    Па да, нема се пара за унапређење образовања, здравства, пољопривреде... Нама школе не требају, студенти су иовако усташе, лечиће нас врачеви, лекари иовако више воле Немачку и Словенији, а храну ћемо да увозимо, па ће парадајз коштати 600 дин/кг, пољопривредници иовако користе тракторе само да блокирају саобраћај из чисте обести, без разлога, али нам зато требају Рафали и експо. Та два потоња су од изузетне важности јер пази тих 12 авиона могу да сруше све стотине авионе НАТО алијансе чијим смо чланицама окружени и штрчимо к'о говно у води
  • Zebra

    07.05.2026 12:48
    Francuska ljubav se placa u rafalima :)
  • Dragan

    07.05.2026 12:42
    Ji
    Zato nema penzija i ko zna kad će biti.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna