Autor: N1

Info
07.05.2026.
12:50 > 12:15
Prosečna cena električne energije u Evropskoj uniji u drugoj polovini 2025. godine bila je 0,29 evra po kilovat-satu. U Srbiji, prema podacima Eurostata, cena jeste ispod evropskog proseka, ali ipak nije najjeftinija.
  • Sistem te laže

    08.05.2026 20:43
    Monopolisti
    Zato u poslovnici u mom selu kao u kafani da su seli:veliki dugačak sto meze,rakijica.Stubovi elektromreže zarđali,korov na žicama propada infrastruktura imaju natprosečne plate.Pojedinci kradu struju ispred brojila na tavanu kuća,oni to normalno .shvataju.Kažu to je nemoguće i opasno.Kažu tržište el.energije je liberalizovano ja to ne razumem,kad bude elektromreža razdvojena to je nezavisna kupovina i prodaja struje,ovako jok.
  • Jug Bogdan

    07.05.2026 23:31
    Matematika
    Za potrošenih 197 kw ukupno, račun sa sve tv pretplatom za april 3078 dinara ili 15,62 dinara ili 0,133 evra kw. Nešto matematika tu ne štima u tom eurostatu, tj. to je 50% manje nego što oni tvrde.
  • Nion

    07.05.2026 22:13
    Ali
    Države gde naši emigriraju imaju mnogo veće plate. I manite bogradske plate najviše ljudi emigrira van Beograda iz malih mesta jer je tamo sve urušeno
  • Imre Toth

    07.05.2026 18:35
    Penzioner
    Ako je potrošnja oko 550-600 kWh, a na računu stoji iznos od 8500-8800 din, onda to nikako nije 0,1939 po kWh. Ali plaćamo i akcizu, obračunsku snagu, pa garantovano snabdevanje, PDV, taksu za javni medijski servis (?), onda kWh struje već nije nikako samo 0,1939 €. Pozdrav EPS-u, i EUROSTATU.
  • Lala

    07.05.2026 18:18
    Da li igde ima akciza pa onda PDV na akcizu.?
    Mamicu vam lopovsku...
    Pozdrav...
  • gradjaninX

    07.05.2026 15:39
    Drzave gde nasi emigriraju definitivno nemaju jeftiniju struju ili bilo sta drugo.
  • Liman

    07.05.2026 13:37
    Mi ne plaćamo struju već razne dažbine i struju. Više koštaju ti dodaci
  • po iskustvu

    07.05.2026 13:04
    Cena struje je onoliko koliko izadje iz mog dzepa (sa svim stavkama) tako da.... manite me tudjih cena kilovata.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna