Ми дајемо младим возачима Б категорије пробну дозволу на 2 године, без обзира на године живота, а они ће професионалцима са 18 година шлепер а са 21 годину 50 живота у аутобусу.
Нешто ту није у реду.
Zamenik zamenika
07.05.2026 • 20:53
U Americi voze sa 16 godina ali nemaju srpske analitičare i stručnjake da im objasne kako treba.
U Americi je prošle godine poginulo preko 39.000 ljudi u saobraćaju. A imaju duplo manje stanovnika od Eu.
40 t je jako velika obaveza i odgovornost.
Mlad čovek sa 18 god. jednostavno ne može ( sve i da je jako talentovan ) da uspešno vozi tako veliko vozolo od 17 m dužine
Sa 21 god. već je druga priča Do skora sam imao u kabini šlepera mladog momka od 20 god. koji kreće da vozi, pa samnom na obuci, OK. bori se on, ima stila ali, ali, problem je osećaj za teret pozadi. Iza kabine je još 30 t i ta masa upravlja celim sklopom takavog vozila.
Davanjem slepera klincu od 18 godina (a svi smo mi bili klinci sa 18) je kontradiktorno zelji za povecanjem (saobracajne) bezbednosti unutar EU. Malo je bolja situacija sa autobusima, ali proporcijonalno veci rizik buduci da isti prevoze putnike, a ne robu.
Sa 18 godina mladi ljudi jednostavno nemaju dovoljno vozackog ali ni zivotnog iskustva da mogu da ucestvuju u saobracaju na istom nivou kao neko sa 5, a kamoli 10 ili vise godina aktivnog vozackog staza. To bi trebalo da vazi i za sve mopede i motore (bilo 50cc ili 1200cc), kojima se ne protivim, jer ih vozim.
"Vozači kamiona moći da postane svako sa navršenih 18 godina, umesto dosadašnje 21, dok će se za vozače autobusa granica spustiti sa 24 na 21 godinu."
Tako je bilo u SFRJ!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Izglasana najveća reforma saobraćajnih pravila u EU: Pogledajte šta sve ona donosi
Autor: Index.hr
Info
•07.05.2026.
•14:15 > 17:51
Komentari 8
Димче
Нешто ту није у реду.
Brojevi ne lažu
07.05.2026 • 20:53
U Americi voze sa 16 godina ali nemaju srpske analitičare i stručnjake da im objasne kako treba.
U Americi je prošle godine poginulo preko 39.000 ljudi u saobraćaju. A imaju duplo manje stanovnika od Eu.
Igor
Mlad čovek sa 18 god. jednostavno ne može ( sve i da je jako talentovan ) da uspešno vozi tako veliko vozolo od 17 m dužine
Sa 21 god. već je druga priča Do skora sam imao u kabini šlepera mladog momka od 20 god. koji kreće da vozi, pa samnom na obuci, OK. bori se on, ima stila ali, ali, problem je osećaj za teret pozadi. Iza kabine je još 30 t i ta masa upravlja celim sklopom takavog vozila.
Dusan
Zamenik zamenika
Alen NS
Sa 18 godina mladi ljudi jednostavno nemaju dovoljno vozackog ali ni zivotnog iskustva da mogu da ucestvuju u saobracaju na istom nivou kao neko sa 5, a kamoli 10 ili vise godina aktivnog vozackog staza. To bi trebalo da vazi i za sve mopede i motore (bilo 50cc ili 1200cc), kojima se ne protivim, jer ih vozim.
Serpiko
Tito
Tako je bilo u SFRJ!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H