Policija u Puli je zbog narušavanje javnog reda i mira prijavila maloletnog hrvatskog državljanina koji je odeven u uniformu JNA položio venac kod biste doživotnog predsednika SFRJ Josipa Broza Tita.
Tužiti za uvrede na račun JNA jer JNA nije agresor niti je napla Hr..to što oni lažu to jedno a da je Hr narod napao JNA i da je JNA morao da osgovori to je Istina.Podržavam Meloni da se Istra i Dalmacija vrate Italiji .
Očigledan je kontekst u kom je ovaj momak nosio uniformu JNA, međutim Hrvatska je za interes homogenizacije društva u ratu 1991-1995 sprovela fašizaciju društva a HDZ plovi na tom talasu da bi ostao na vlasti tako da na npr. obeležavanju obljetnice oluje niko ne dobije ni prekršajnu prijavu ako ističe ustašku simboliku dok se očigledno benigno ukazivanje poštovanja Josipu Brozu kažnjava. Nažalost celu Evropu (o SAD da ne govorim) je zahvatio talas desnog populizma koji je u suštini narastajući fašizam. Srbija je isto prilično hopeless radikali sa kobojagi socijalistima a zapravo populistima, a još pritom jačanje kulta ličnosti i autokratije.
Još samo da ga mi konačno izbacimo sa sve kućom cveća i pravac Kumrovec,pa nek mu se Hrvati tamo klanjaju,njima je ipak završio veliki posao !!
Mi smo vala i previše trpeli njegove ostatke !
A zna se kako je u pozadini radio protiv Srbije....posledice osećamo još od njegove smrti do danas !
... dok nam je srpska, skoro kompletna, policija ogrezla u kriminalu i protivustavnim i protivtakonitim postupanjima, prebijanjem građana, ubijanjem istih po stanicama i zatvorima...
Bravo momče
Odao je poštovanje istoriji i svoje domovine
Sad što je ta istorija pala u mejnstrim nemilost, a povampirila se neka druga prekrojena ...
TIta pamtim kao folklornu figuru, ali postovanje koje je Jugoslavija imala u svetu ni jedna od naslednica ne moze ni da sanja
Kakvi skorojevići! Prvo smo svi u SFRJ bili u JNA. Od juna 1991. kada su Slovenci ratovali 10 dana sa JNA u toj vojsci su bili svi osim Slovenaca. Dakle i Hrvati. Pa, zatim od jeseni 1991. kada su izbili sukobi oko Vukovara, u JNA više nisu bili Hrvati, ali su bili Makedonci, Crnogorci, Muslimani, Srbi. Početkom 1992. godine prestala je da postoji SFRJ, pa i JNA. Nadalje je bila Vojska Srbije, sa izmenjenim uniformama. Prema tome, nije JNA agresor u Hrvatskoj. Hrvatska vojska se borila, od 1991. do 1995. protiv raznih varijanti srpske vojske. A BiH da i ne spominjemo, ko je sve i protiv koga ratovao. Od 1993. do 1994. Srbi nisu ni učestvovali u sukobima u BiH, jer su Hrvati i Muslimani bili zauzeti međusobnim suikobom oko podele teritorija.
Prvo, niko ovde nije primetio da je Titova bista i dalje u Puli. I nalazi se u istoimenom parku, koji lično baš volim posetiti. I Tito, koji se tamo i dalje štuje, nikad nije oskrnavljen, ili mu dodato recimo U. Gde je kod nas Titova bista?
Partizani jesu oslobodili Istru, i u samoj Istri se poštovanje prema njima, i NOBu, može osetiti na svakom koraku.
E sad, ono što je ipak u novijem hrvatskom narativu pogrešno, a to je da je JNA napala Hrvatsku. To definitivno nije bila JNA, jer u toj vojsci više nije bilo ni Hrvata, ni Slovenaca, a sami Srbi i CG su se potrudili da u njoj više ne bude niko sem Srba i CG. Mislim da je izraz Srbočetnici, kako oni kažu, mnogo prihvatljiviji. Jer to su fakat bile radikalsko-četničke bande upakovane u raznorazne ilegalne formacije, ali nikako JNA. Iste te bande i dan danas vode ovu zemlju, i siluju sopstveni narod nacoškom demagogijom. Svi ostali narodi su se ratosiljali de kriminogene ekipe, neki pre, neki kasnije. Da li ćemo i mi, posle 35 godina? Bumo vidli.
A maloletnik ima od mene piće ako ga ikada sretnem, a možemo i popušiti lulu mira u Tiletovom parkiću jer se tamo to radi u večernjim časovima.
Svake godine idem u kucu cveca obucen u dedinu uniformu iz NOBA. Na grobu Marsala Tita ostavim cvece poklonim se i zahvalim onda se prosetam popijem kafu sok i odem.
А не смета вам слово U и Томсон и "за дом спремни"? То вам не узнемирава јавност? Е бедни сте баш? Немам позитивно мишљење но о Титу, ни о комунистима, али зар вама смета петокрака и ЈНА? Па, и ви сте били део те ЈНА! О чему причате? Били сте и део краљевине Југославије. Нисте ваљда памћење изгубили? Или вам је најдража остала нацистичка НДХ? А још сте у ЕУ, а хапсите малолетне грађане што полажу венце испред споменика. Колико сте показали да сте мали.
Kako to?Koliko znam Tito rodjen u Hrvatskoj.Mi u Srbiji obilazimo njegov vecni dom,vecini nesmeta sta sahranjen kod nas,mi smo gostoljubiv narod.Manji deo uvek mu nesto smeta,to mi i negledamo,neka mu laka zemlja.Hrvati nevole svoga kako bi nas a tebi decace pametni zelim srecu u zivotu ,glavu gore i gledaj napred.
Nije JNA napala Hrvatsku. Bila je to zajednička vojska koja se podelila po nacionalističkim šavovima i skoro svi ste uzeli nove oznake. Svaka čast mladiću u uniformi prave zajedničke Titove vojske.
Ista ta JNA ih je oslobodila Italijana. Da su ostali pod Italijom, ne bi ni postojali kao Istra, ili bi postojala u okviru Italije, sa italijanskim kao zvanicnim jezikom.
Pa sta ako je odao počast Josipu Brozu Titu?! Zar ćete ga zbog toga sudski goniti,zbog stare uniforme?!
Onda neka prvi ide u zatvor Tomson .Licemeri ...
Dečko - naklon ! Prevedite Hrvatima , pošto glume Engleze , da nije bilo Jugoslavije i na kraju tog Tita , ne bi imali ni svoju Ljepu' državu ! Nego bi bili švapski vazali dan danas , za pametne toliko !
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Policija u Puli prijavila maloletnika: U uniformi JNA položio venac kod Titove biste
Autor: Beta
Info
•08.05.2026.
•16:03 > 16:05
Komentari 25
Hajduk
Rass
Atanas
Nenad
Vlada
Mi smo vala i previše trpeli njegove ostatke !
A zna se kako je u pozadini radio protiv Srbije....posledice osećamo još od njegove smrti do danas !
Ј.Б. Тито
Vasilije
Паја
Realista
/
Odao je poštovanje istoriji i svoje domovine
Sad što je ta istorija pala u mejnstrim nemilost, a povampirila se neka druga prekrojena ...
TIta pamtim kao folklornu figuru, ali postovanje koje je Jugoslavija imala u svetu ni jedna od naslednica ne moze ni da sanja
al bi bil kul
Milaan
Nick
Rasa sa salasa
Partizani jesu oslobodili Istru, i u samoj Istri se poštovanje prema njima, i NOBu, može osetiti na svakom koraku.
E sad, ono što je ipak u novijem hrvatskom narativu pogrešno, a to je da je JNA napala Hrvatsku. To definitivno nije bila JNA, jer u toj vojsci više nije bilo ni Hrvata, ni Slovenaca, a sami Srbi i CG su se potrudili da u njoj više ne bude niko sem Srba i CG. Mislim da je izraz Srbočetnici, kako oni kažu, mnogo prihvatljiviji. Jer to su fakat bile radikalsko-četničke bande upakovane u raznorazne ilegalne formacije, ali nikako JNA. Iste te bande i dan danas vode ovu zemlju, i siluju sopstveni narod nacoškom demagogijom. Svi ostali narodi su se ratosiljali de kriminogene ekipe, neki pre, neki kasnije. Da li ćemo i mi, posle 35 godina? Bumo vidli.
A maloletnik ima od mene piće ako ga ikada sretnem, a možemo i popušiti lulu mira u Tiletovom parkiću jer se tamo to radi u večernjim časovima.
Dj
Слободан
Miki
Fare
Oćete hapsiti za lik Chegevare na majici zato što nije bio ustaša, fašista?
Бн
Ika
Petar
Natasa
Onda neka prvi ide u zatvor Tomson .Licemeri ...
Mefisto
Ns
Željko
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H