Vlade Srbije je donela odluku da skoro 300 miliona dinara ili oko 2,5 miliona evra koji su bili predviđeni za služenje vojnog roka prebaci na račune ministarstava sporta i kulture.
Osnovni uslovi za život građana još nisu u fokusu Vlade jer ništa ne preduzimaju da naselja dobiju struju i vodu a za sto drugih stvari troše milijarde.
Neka preusmere malo para da sela u Vojvodini dobiju struju. 15 godina molimo da uvedu struju! Da, struju! U 21.veku u selu nema svaka kuća struju i bojler!
У овој години неће бити служења војног рока те су средства у овогодишњем буџету за те сврхе преусмерена. За следећу годину, када је предвиђен почетак служења војске, средства ће бити обезбеђена у новом буџеру.
Pokazalo se kroz istoriju da ne treba Srbi da ratuju, masovno ginu i više ratuju međusobno a svaki sledeći vladar je gori od prethodnog, uložiti novac u zdravstvo, školstvo, socijalnu zaštitu , zaštitu životne sredine...
Najbolje je kad vojsku opisuju oni koji je nisu služili...
Zato su najpametniji za ekonomiju,zdravstvo,politiku,sport...
Znači,tipičan Srbin 21-vog veka
Kupuju slike a jasarne ne postoje ili su rusevine a hice vojsku. Mozda uma kasarna samo u Beogradu a tiliko ce i imsti vojske. Oni profesionalni vojnuci izgleda da se samo za smotre pijave
Која бре војска то је за сиротињу и многима се чудим да у 21 веку заговарају за исту да буде обавезна као нека васпитна установа и сл. Заговарајте рад квалитет и примања од којих ће деца моћи пристојно живети и напредовати што квалитетније.
Pa dobro, kačiće te slike po kasarnama da regrutima bude lepše i da ne gledaju u oguljeni zid i razvaljen prozor gladnog stomaka a i organizovaće se ta sportska takmičenja između rodova vojske da im brže prođe vreme..
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Umesto za vojni rok, milioni prebačeni za kupovinu slika i sportska takmičenja
Autor: Nova.rs
Info
•08.05.2026.
•20:12
Komentari 19
Сремац
Sela još bez struje
Čurug nema struju
Kameno doba
сељак
Nebitan lik
Milana Nedića?
Da stražare na Topčideru ?
Eno im Kineza, Nepalaca,Albanaca i dr. koji imaju veća prava od Srba
Lingvista
Nenad Stojiljkovic
Vesna
Борац
Историја их не памти.
Komsija
Zasto se sprdaju sa sirotonjom? Zasto se nase ukradene pare dele kako hoce?
Zoća
Zato su najpametniji za ekonomiju,zdravstvo,politiku,sport...
Znači,tipičan Srbin 21-vog veka
Zorana
Bananamen
Кале
Realista
Логичар
Beskorisnik
DALI
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H