Autor: N1 (Marko Batanski)

Info
09.05.2026.
11:00 > 10:50
Na nedavnim lokalnim izborima u 10 opština i gradova u Srbiji, kao i krajem prošle godine u tri lokalne samouprave, zabeležena je viša izlaznost na biralištima.
  • Peter Slovak

    09.05.2026 18:02
    Iz Bačkog Petrovca
    Vrijeme da svi glasamo znase
  • zoro

    09.05.2026 17:10
    Superlativ oj!

    "Ce
    09.05.2026 • 14:51
    Toliko cesto se spominje rec "studenti" i uvek u superlativu, verovatno da bi se zabasurili osnivaci njihovog pokreta koji bi kao trebao da donese nesto pozitivno. Kao neko prozapadno spasenje..."

    Da, najcesce: blokaderi, ustase, fasisti, zgubidani, izdajnici, crveni kmeri....
    "Mediji" ih stalno hvale i samo ponekad spomenu voljenoga Acu srbina.
    Stvarno nije fer!
    U takvim nefer uslovima, nije ni cudo sto studenti pobedjuju!
  • Buda

    09.05.2026 16:54
    Šibicarska farsa
    Da li se apstinenti bude? Ne, ne budimo se. Već smo budni, zato i ne izlazimo na izbore. Svi ste isti, a izbori do sada ništa i nigde nisu promenili. Pametnom dosta. E, sada će paljba sa obe strane, ali nisam tu da čitam komentare.
  • Damir

    09.05.2026 16:46
    Dok
    Se ne nauruzamo zaboravimo drzavu prosto nece oni dati vlast bez zrtava ko bi dao milijarde i slobodu
  • Apstint

    09.05.2026 15:19
    Ostavite apstinente na miru, nema ih mnogo i ne utiču na rezultate izbora. Morate se pomiriti da činjenicom da samo od inicijative opozicionih stranaka i njihovog rada mogu stvari da se pokrenu. Kao što vidimo opozicija ne radi ništa, ne organizuje skupove, ne komunicira sa biračima, nema nikakvu organizaciju, nemaju ni kandidate za izbornu listu. Tako ne mogu dobiti izbore i to dobro znaju. Svoj nerad i neaktivnost pravdaju apstinentima.
  • Ретко гласам

    09.05.2026 15:07
    али сада хоћу
    Мој глас иде само студентима јер сви су од 1989 дебело слагали у покрали. Нека ми неко бар један разлог да који би променио моје мишљење и дао глас опозицији или вучићу ? Нема нити ће га бити али сада је сазрело друштво за корените промене јер горе од овога нема више
  • Ce

    09.05.2026 14:51
    Toliko cesto se spominje rec "studenti" i uvek u superlativu, verovatno da bi se zabasurili osnivaci njihovog pokreta koji bi kao trebao da donese nesto pozitivno. Kao neko prozapadno spasenje...
  • Dr Miggyy

    09.05.2026 14:13
    Izbori da ili ne?
    Glavni zagovarač izbora ΛV, je uplašen studentskih protesta zakazanih za 23. maj, pa ima nameru da otkaže izbore koje namerava da zakaže za Petrovdan 12. jula. Šta on misli, studenti će otkazati sadašnje i buduće demonstracije da bi Vođa zakazao izbore na kojima ima duboku želju da pobedi i da ostane na vlasti neograničeno. To ti je, čovek zna samo da vodi vlast, isključivo kako njemu najviše odgovara, Malo morgen?
  • Стојан

    09.05.2026 13:40
    Студенти
    Студенти треба да причају само о хапшењу свих који су крали и кешили закон.
    Ништа друго јер какав год програм имају сигурно ће бити бољи од садашњег програма: укради што више од народа.
  • Ljubičica

    09.05.2026 13:28
    Izbori
    Ako nisu gl.spiskovi uređeni i ako se aktivno ne proprati glasanje...
    Džaba onda izbori.
  • Jeste li normalni?

    09.05.2026 13:27
    https://youtu.be/voKFz3g7Ye8
    Ni jedni izbori nam nikada nisu ništa dobro doneli. 36 godina od kada je uvedena demonkradija dobili smo 4 rata, raspad SFRJ, SRJ i SCG, hiperinflaciju, stotine hiljada mrtvih, milione izbeglih i raseljenih, moralni i kulturni sunovrat, pljačku fondova, štednje, uništenje privrede i veleizdaju.
    I nakon 36 godina toga vi i dalje hoćete opet isto i verujete da izbori mogu doneti nešto dobro, a u prethodnih 18 puta su donosili samo novo zlo.
    Ja ne mogu da verujem da iko u zrelim godinama može da veruje u izbore kao nešto dobro.
  • Tt

    09.05.2026 12:58
    Tt
    Svakako ! Evo ja, zadnji pit sam izašao 2012 na izbore, glasao za SNS ali sada, protiv njih jer su vise nego razocarenje, nakon deceniju ipo vlasti!
  • @ носферату

    09.05.2026 12:55
    И овај је дошао на власт са паролом 'Ухапсићемо динкића', и?
  • mare

    09.05.2026 12:34
    edikujmo stare zavedene osobe
    sad je vazno pricati sa ljudima, pogotovu sa starijima, upoznati ih sa razmerom kriminala koji je zahvatio nase drustvo, o batinasima o licima u crnim kapuljacama, o bogatstvu koje su stekli i nacinu kako ce pokusati da to bogatstvo sacuvaju opstankom na vlasti. Svako moze doprineti da izlaznost bude veca.
  • Mile

    09.05.2026 12:31
    Slobodni izbori
    Svako treba za sebe da odluci da li ce i za koga glasati. Ovakvim pritiscima se samo izaziva suprotan efekat, stalno neko nesto prigovara, preti, pamti i sl.
    Za vlast ne glasam nikada, za ove sto blokiraju raskrsnice necu glasati, od registrovanih stranaka samo Novi DSS najavio da ce izaci na izbore, ali oni su nacosi i protiv EU pa necu ni za njih. Nadam se da ce biti neka opcija orijentisana ka zapadu i kapitalizmu pa da ima smisla izaci na izbore. I da nema veze sa popovima, to bi bilo idealno.
  • Bot(oksiran)

    09.05.2026 12:28
    @Moje misljenje
    Ocigledno ne poznajes rec “vladavina prava” i ne znas kako funkcionise jedna da kazemo uredjena Drzava, sto mi nismo…
    Da placas kaznu za NE izlazenje na Izbore, kao u nekim drzavama mislim da bih drugacije razmisljao…
  • misko

    09.05.2026 12:24
    SNS se bije brinuo o njima
    ohrabrite poljoprivrednike, njih ima vise od 500.000 gazdinstava, od poljoprivrede zivi vise od 1,5 miliona ljudi. Oni zele da cuju plan pomoci, subvencije i odnos drzave prema njima.
  • Nosferatu

    09.05.2026 12:21
    Necu da donosim samo lose vesti - ali navedeni subjekti ne znaju sta se desava; da ne bude da nemam osnova za ovakvu tvrdnju, statisticke rezultate anketa i razlike stvarnih rezultata pratim od '93, a od tad pratim i izborni proces - od biralista do drugih nivoa.

    Visoka izlaznost, da - tako smo srusili Slobodana, ali nema potpore da ce izvesno biti visoke izlaznosti. Neke opstine su imale izrazito malu izlaznost.

    Nove stranke (studenti) - tesko se procenjuje svaka nova partija. Ovo povecava neizvesnost kod apstinenata, bas dela za koji analiticari tvrde da ce doneti glasove. Da nema studenata, izlaznost bi bila minimalna.

    Medjutim, nisu poznati kandidati, nije poznat program i ono par relativno relevantinih anketa su ih ili ignorisale, ili ignorisali ostalu opoziciju ili ih 'trpale sve u isti dzak'.

    Ta ce opozicija i u najgorim uslovima dobiti 10%, neka se ne zavaravaju.

    Prica se o 50% za studentsku listu - zavisi! Moze, ali idealna lista i program za biraca ne mora da bude i studentska postavka. Lako je sad pricati 'oni ce sve promeniti, oni su cisti itd.', ali sta ako ne bude tako?

    Sta ako u programu bude sporna tacka, recimo 'prekid sa Rusijom i Kinom, samo EU' - analize EU ovde nisu dobre, a Rusije i Kine su preko 50%, dakle Putin vise od Vucica i to ne samo kod SNS biraca. Ovo pitanje bi bilo najpametnije (studentima) da 'zamrznu', inace se gube glasovi. Bas tih apstinenata, koji ne glasaju za Vucica, a mogli bi protiv...
  • s one strane duge

    09.05.2026 12:17
    gradjani imaju velika ocekivan
    Izlaznost ce biti veca ali treba dati NADU narodu o danu posle, pricati koje ce radnje i koji zakoni biti predlozeni.- Pricati
    o ekonomiji, standardu gradjana, o lustraciji, o donosenju zakona o poreklu imovne, o oduzimanju nelegalno stecene imovine, o krivicnom progonu lica koja su fizicki napadala gradjane na skupovima, o resavanju afera od helikoptera, preko jovanice, Doljevca pa do nastresnice.
  • NNCZ

    09.05.2026 12:08
    O da
    Poslednji izbori na kojima sam bio su bili 2012. kada je SNS stupio na vlast (glasao sam za njih). Tada sam verovao da nesto menjamo, da ce biti bolje, da od onih pre njih ne moze biti gore…kad vid’ vraga. 14 godina kasnije imam zelju da se ovo promeni, jer mislim da od ovog i ovih gore ne moze, ali ovaj put stvarno. Mada stara izreka kaze “Da na izborima moze nesto da se promeni, ne hi nas pustili da glasamo”, demantujte ovo molim vas.
  • Apstinent

    09.05.2026 11:32
    O da, svakako da se veliki broj ljudi probudio. Nisam glasao na nekoliko proslih izbora, a sada jedva cekam. Ni more nisam rezervisao jer cekam hoce li biti u julu.
  • Serpiko

    09.05.2026 11:26
    Vrlo je jednostavno
    Ko bude apstinirao, moze se smatrati kolaboracionistom kriminalne vlasti!
    Nema vise hocu-necu, u pitanju je goli opstanak nase buducnosti, nase dece, drzave, drustva...
    Svako ko ne bude glasao treba da se srami do kraja zivota i da bude osudjen od drustva!
  • Moje mišljenje

    09.05.2026 11:24
    Ne glasam za nikog, jer smatram da niko nema pravo da odlučuje u moje ime, niti da se bogati ne radeći ništa korisno ni za mene ni za društvo.
    Ili smo svi jednaki ili nismo. Ko misli da nismo, neka izglasa sam sebi gospodara, neglasanjem bi bio slobodan ili bar sačuvao dostojanstvo, umesto da postane rob.
    Glasanje je zasličn servilne, mazohističke tipove ličnosti sa štokholmskim sindromom.
  • Haha

    09.05.2026 11:12
    Ne nadajte se mnogo
    Izlaznost ce biti veca i na drugoj strani. Jos vise ljudi je umrlo a ipak ce glasati.
  • Apstinent

    09.05.2026 11:02
    Ne budim se, šta više bić nas i više nego prošli put. Žvi bili pa videli.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna