Grupa porodica koje su, kako su navele, izgubile svoje najbliže u zdravstvenom sistemu Srbije, uputila je danas otvoreno pismo ministru zdravlja Zlatiboru Lončaru.
Niko od njihovih najblizih nije u pitanju, pa im je svejedno, mi smo za njih obicni smrtnici i jadni, ne znamo ko nas i kako leci....tj. ne leci vec salje u smrt..
Da sam znala i ja BiH potpisala. Moj suprug je preminuo pre 6 meseci zbog dekubitusa i sepse 4 stepena. U bolnici je proveo skoro 5 meseci i iz bolnice pravo na groblje. Svi znamo kako se dobija dekubita i sepsa. Oni ne rade svoj posao a nama ne daju da provodimo vreme pored njih i pomognemo. Na taj način se rešavaju i penzionera, svaki manje za njih više.
Alergičan sam na penicilin i to piše u kartonu. Dr mi prepiše lekove na bazi penicilina i spase me farmaceut u apoteci.
Majka doživi moždani udar, Dr to konstatuje i vrati je kući umesto u bolnicu. Prijavim i Dr kazne opomenom zbog neažurne dokumentacije. Živeli!
Sistem je pukao u svim segmentima.Ako se sam ne snadjes obrao si bostan.Uglavnom zbog likova kao sto je ovaj Loncar i njemu slicni,ili neka tamo Milica zanoktica dovedena bukvalno sa ulice,,,,oni kao ministri.
Ekipa Lakukaracha vlada Srbijom ,,,neznalice i lopovi
Dobro je da su se konacno i civili osvestili u kojoj meri je propao zdr.sistem, i da pocnu da traze svoja prava.
Mnogobrojni lekari i zdr.osoblje godinama govore u sistemskom urusavanju zdravstva u Srbiji, mnogobrojnim primerima korupcije...
Konkretno, vezano za KCV, hirurske klinike su potpuno propale u smislu organizacije, opreme, kadra, prostora itd.i potrebna je kompletna reorganizacija. Mnogobrojni upravnici su ili korumpirani ili potpune neznalice svog posla, sposobni lekari i sestre ponizeni, svaka inicijativa se gusi....more problema!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Porodice preminulih pacijenata uputile otvoreno pismo ministru Lončaru: "Tražimo istinu"
Autor: 021.rs
Info
•09.05.2026.
•12:00 > 11:50
Komentari 16
dacic
vec 20 godina cekam pravdu za dr lecenje i nista, nece da priznaju
bagra nehumana je to
Novosadjanin
Go go
Мог оца су два пута враћали, тек га полумртвог примили са тешком упалом плућа. Поживео још који дан и толико...
NoviSad
Snežana
babenzi
Mojsije
Lepi Brka
Zavrzlama
Majka doživi moždani udar, Dr to konstatuje i vrati je kući umesto u bolnicu. Prijavim i Dr kazne opomenom zbog neažurne dokumentacije. Živeli!
g
g
Nemanja
Salamander
Oni će nas povakcinisati, poubijati i tako rešiti problem zdravstva, penzionog fonda... odgovornosti...
C16
Peja
Ekipa Lakukaracha vlada Srbijom ,,,neznalice i lopovi
Znalac
Mnogobrojni lekari i zdr.osoblje godinama govore u sistemskom urusavanju zdravstva u Srbiji, mnogobrojnim primerima korupcije...
Konkretno, vezano za KCV, hirurske klinike su potpuno propale u smislu organizacije, opreme, kadra, prostora itd.i potrebna je kompletna reorganizacija. Mnogobrojni upravnici su ili korumpirani ili potpune neznalice svog posla, sposobni lekari i sestre ponizeni, svaka inicijativa se gusi....more problema!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H