Drastično smanjenje broja članova Vlade, državnih sekretara, pomoćnika ministara, kao i njihovih aparata - prva je tačka plana za Srbiju koji je objavio predsednik Aleksandar Vučić.
Neophodna je modernizacija Srbije.
Predlažem Prof Dr Macutu i najboljem studentu ikada - Precedniku, da članove vlade zamene humanoidnim robotima, koji će se proizvoditi u Kuršumliji, kako je planirano; a da sofver za njih, koji će kodirati super-kompjuter planiran u Jagodini, uključuje i kodove kung-fu tehnika, zlu ne trebalo.
Dosta je bilo ministara koji samo troše i kradu; robot bi, ukoliko moralno posrne na pogrešan kod, ukrao eventualno samo rezervno napajanje, što naše društvo ne bi ni osetilo, ni primetilo, nakon raznih afera koje smo preživeli i preživljavamo.
"Najavljeno smanjenje državnog aparata i članova Vlade"
- Jeftina i prozirna predizborna demagogija ! Da su radikalno-napredni hteli da racionalizuju vladu, skupštinu i državni aparat uopšte, to su mogli da urade i posle 2012 i posle 2014 !
- I kako Vučić misli da smanji državni aparat kada su u njemu najverniji glasači !? Sve što je zaposleno preko njegove stranke je u organima i institucijama koje se finansiraju iz budžeta ! Nikoga nema u stranim i privatnim firmama, njima takvi "stručnjaci" ne trebaju :))
Stara tema još iz devedesetih da se smanji skupština napola samo 250 POSLANIKA. Gledam rumunsku skupštinu samo jedan lap top kod predsedavajućeg, samo dva mikrofona za govornicom i kod predsedavajućeg, poslanici u svojim odelima. Nemaju elektronsko već ručno glasanje sa dva ćupa crni i beli. Ništa elektronika.poslanici stojali u sali dok je glasanje i brojanje glasova. Svaki poslanik ima dve cedulje koje obe mora ubaciti u ćup i pokazati prazne ruke.
Sigurno da drastično treba smanjiti državni aparat. Večina ministarstava je “pro forme”. Centri moći i odlučivanja o najbitnijim pitanjima za Srbiju nisu u Vladi Srbije. Oni su “fikus” našeg državnog aparata a “vuku” pozamašne novčane povlastice na teret građana Srbije.
Odlaganje za jesen je fantastična stvar za studente. Kada udari septembarski talas poskupljenja i nervoza zbog manjka novca za škole, prodavnicu i komunalije, pa činjenica da su svi kući a ne po moru, i još važnije simbolika dve godine od ubistva na stanici...Nema tog objekta i njegovog otvaranja koji će to da nadmaši...
pa da sad je preglomazno da sve to rukovodi jedan čovek, treba da se smanji i da se ubace lojalisti, pa da mu bude lakše... Jasno nam je sta radi, jadno! Samo što se malo zaleteo... studenti pobedjuju a ne krvave ruke Hulje i Srpske Narkomanske Stranke
Politička scena vlasti Aleksandra Vučića Srbije je trenutno ne samo antievropski i antigrađanski, ne samo nacionalistički, proruski, antimoderan i populistički, već je i, ako se tako može reći, intelektualno nasilan prema poslednjim ostacima građanske Srbije.
Zamislite predsednik vlade student,skupštine student,države student. A onda 'apse sve neistomišljenike. Pa treba im cirka još bar 10000 novih zatvora.
Kada bi oni to napravili?
Ili se nema više para u budžetu za njihove plate i razna "davanja", putne troškove veće od plate, službena putovanja,itd...Koliko treba da vratimo ili koliko smo dužni Kinezima za razne projekte, kolike su rate i kolike su kamate? Onomad je trebalo da vratimo Emiratima ili nekoj zemlji Bliskog istoka 2 milijarde dolara, nismo vratili...Kada se nema para, onda se dižu cene svega i svačega ili se štampaju...
Previše su ministri koristili bolovanje i sad Vučić mora da smanjuje broj ministra koji će opet koristiti previše bolovanja, do narednih izbora a onda će da se Vučić pokupi kao investitor Leoni i ode.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Najavljeno smanjenje državnog aparata i članova Vlade: Poruka da vanredni izbori ipak nisu tako blizu?
Autor: Insajder (Teodora Vasiljević)
Info
•10.05.2026.
•16:00 > 15:51
Komentari 21
Kad smo sve ...
Sasavi
Predlažem Prof Dr Macutu i najboljem studentu ikada - Precedniku, da članove vlade zamene humanoidnim robotima, koji će se proizvoditi u Kuršumliji, kako je planirano; a da sofver za njih, koji će kodirati super-kompjuter planiran u Jagodini, uključuje i kodove kung-fu tehnika, zlu ne trebalo.
Dosta je bilo ministara koji samo troše i kradu; robot bi, ukoliko moralno posrne na pogrešan kod, ukrao eventualno samo rezervno napajanje, što naše društvo ne bi ni osetilo, ni primetilo, nakon raznih afera koje smo preživeli i preživljavamo.
Dragan
- Jeftina i prozirna predizborna demagogija ! Da su radikalno-napredni hteli da racionalizuju vladu, skupštinu i državni aparat uopšte, to su mogli da urade i posle 2012 i posle 2014 !
- I kako Vučić misli da smanji državni aparat kada su u njemu najverniji glasači !? Sve što je zaposleno preko njegove stranke je u organima i institucijama koje se finansiraju iz budžeta ! Nikoga nema u stranim i privatnim firmama, njima takvi "stručnjaci" ne trebaju :))
XzX
Liqudator
Dragan
Sergej
Čeda
Milan
Slobodan
sale
Odlič
Vestak
No Mercy
Baba Persa
Gost
Plaćač poreza
Ћаци
Kada bi oni to napravili?
Hm...
Aleksandar
Selo bez struje
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H