Novac na računu za samo nekoliko sati uvek zvuči primamljivo. Bilo da planirate letovanje, renoviranje stana ili samo krpite rupe u budžetu, odlazak po brzu gotovinu za neke je postao redovan finansijski potez.
Radim mnogo, vodim računa o svakom dinaru. Imam gotovinski zato što za neke potrebne, ne luksuzne stvari, nismo mogli od plata sakupiti...i tako krene vrzino kolo. Činjenica je da plate nisu kompatibilne sa cijenama i da smo siromašni. Gospodin Đukić je izjavio golu istinu.
Uzimao kes kredite potrosio pa opet uzimao,vracao,opet uzmem pa vratim i tako u krug,sad uzeo opet ulozio u poljoprivredu i cekam da vidim kako cu proci. Sledece godine kad ovaj otplatim pokusacu sa poljoprivrednim kreditom sa manjom kamatom pa cu videti. Eto mozda nekom bude inspiracija pa da proba.
Zaposliti se u javnom sektoru,dobiti rešenje za stalno i podići kredit a posle ga refinansirati.Ostali nemaju tih problema jer ni ne mogu dobiti kredit od banke...
А што су то дозволили?! Имам исти случај у фамилији буквално им је све на кредит:стан ауто намештај ентеријер гардероба одмори …! Имају више од 3000€ примања месечно али све троше уместо да штеде. Рек’о јесте ви нормални ? 5 година да сте штедели имали би нешто своје али коме причаш битно је да су фенси дали су задовољни сигурно не још два детета имају. Ја нисам био на мору и неком одмору 10 година али зато сам изградио две куће и обезбедио себи и деци кров над главом да непуне туђе џепове и никада кредит нисам узео нити размишљам о томе. Позајмицу можеш узети ако имаш неки посао који ти доноси више од позајмице и унапређењу посла али за неки”луксуз” то је крајње неодговорно у данашњем добу.
Vecina gradjana je finansijski neodgovorna i precenjuju svoje mogucnosti zarad nekih zivotnih zelja i pribegava raznim kreditim pozajmicama koje preskupo placaju te im je kasnije svako kriv posebno drzava i vlast. Opsta epidemija zaduzivanja bila pojavom raznih filijala od 2000 i smatrao si se IN biti u kreditu(dugu) sto je olicenje siromastva u svakom smislu. Za razliku od nas starijih danasnja omladine racionalno i odgovorno razmislja ne robujuci pomodarstvu i zeljama vec trazi promenu sistema koji ih dovodi do toga.
Pa mili moji to traje već četvrt veka.
Keš kredit za izmirivanje režije, keš kredit za krpe koje ćeš da natučeš na sebe da ne ideš pocepan,keš kredit za opanke, keš kredit da registruješ i popraviš olupinu od 25 god. keš kredit za zimnicu, školu, slavu, kredit za mašinu za veš, šporet, frižider, televizor... Keš kredit za kladionucu da ti prođe tiket da se iščupaš iz beskonačnog keš refinansiranja. I prođe život i dođe izvršitelj i jbg.
I svi kažu - JEBIGA.
Ne seri ne idemo na more vec pet godina imamo dvoje male dece, obalcimo se u second hand-u i supruga i ja da bi deci obezbedili. Sve kupujemo na akicjama imamo auto star 20 godina i sve ostalo sto je preko sto hiljada mozemo sebi da obezbedimo kes kreditom i to jednim posto je supruga zaduzena do kraja stambenim kreditom. Mani me tih fora dva posla i ovako ne dizemo glavu. Ne znamo ni supruga ni je gde udaramo jos sam ja i bolestan nemam para za operaciju i pricamo sa roditeljima da nam pomognu oko toga jel u zdravstvu to nece da mi urade vuku me vec sedam godina. Eto u kakvoj lepoj drzavi zivimo. I te price svake godine na more sve vise i vise ljudi znam koji od toga odustaju a mi o istom mozemo da sanjamo. Tako da je ovde samo gore. A ti indirektno brani vlast po svaku cenu i svaljuj tu pricu da smo sami krivi sto tako zivimo i te price sa zasukavanjem rukava ostavi za nekog drugog. Zalim sto sam ovde ostao i veruj mi cim mi deca malo porastu odoh odavde glavom bez obzira. Bas me briga ko ce ovde vise biti na vlasti ovde nikada nece biti dobro. A ti takvi "vredni" kao ti to je naj gori profli ljudi koje sam ovde upoznao nema nista od tih prica to mozes negde drugde da prodajes.
Mozda je vreme da pocnete da stedite.Ne morate svake godine na letovanje i zimovanje.Ne morate da kupujete sta vam ne treba.Ne morate svake godnu-dve da kupujete drugi mobilni.Sto manje neko zaradi na vama to je bolje.Ko uzima kredite taj je sebi stavio omcu oko vrata.Tako je i sa onim stambenim kreditima za mlade.Cista podvala.Rok otplate kredita u evrima je cak 40 godina.A sta ako evro uopste ne bude postojao za 10-15 godina?Ili sta ako valuta izgubi na vrednosti?Macka u dzaku.
Ako si se zadužio za letovanje, slavu, novu godinu ili da nakupuješ gomilu krpa koju ćeš dodati na već postojeću onda i treba da plaćaš drakonske kamate. Kad nemaš razuma sasvim je u redu da te šišaju k’o ovcu.
U podne puni kafići i bašte a uveče i klubovi. Dobar deo mladih neće da radi(poslovi su ispod njihovog nivoa).Roditelji to finansiraju na razne načine.
Treba pitati ekipu na vlasti, imaju li oni zaduzenja? Bruka i sramota da posten narod, jedva sastavlja kraj sa krajem. Olos i bagra zive i trose milione, bez radnog staza i bez obrazovanja a da o kulturi i ne govorim. BRUKA
A da malo budemo i racionalniji?Svake godine mora se na more,ručak van kuće jer je blam kuvati,preskupa garderoba inače lošeg kvaliteta itd.Ili da se radi još dodatni posao ili prestati se ponašati neodgovorno.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Građani u vrzinom kolu sa keš kreditima: Zadužuju se da bi otplatili dugove i preživeli
Autor: Insajder (Stefan Miljuš)
Info
•10.05.2026.
•15:00 > 21:12
Komentari 25
Kris
Ne znam
Petar
Ђ
Јово
N.
Savatije
mare
rea
Živan
Keš kredit za izmirivanje režije, keš kredit za krpe koje ćeš da natučeš na sebe da ne ideš pocepan,keš kredit za opanke, keš kredit da registruješ i popraviš olupinu od 25 god. keš kredit za zimnicu, školu, slavu, kredit za mašinu za veš, šporet, frižider, televizor... Keš kredit za kladionucu da ti prođe tiket da se iščupaš iz beskonačnog keš refinansiranja. I prođe život i dođe izvršitelj i jbg.
I svi kažu - JEBIGA.
Ime
C16
dacic
bice jos gore dok nas ima, a posle je svejedno
Ajde
Brundo
Rasejani
Stambeni krediti 7,3 milijarde.
Zemlja čudesa
Alane
novosadjanka
Milan
Vladimir
Duki
Da
t
Kuvana zaba
Uzmi kredit nemoj slucajno da menjas vlast i sistem zbog kog i nemas para na prvom mestu!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H