Dodje kao digitalna odeća na sebi.Ti ne nosiš odeću,ali udješ u telefon i vidiš odeću. Piše SIGURNI,OBEZBEDJENI,ŠIFRE,KLJUČEVI,Ceo tvoj radni vek u toj odeći....I dodje HAKER,PROGRAMER I SVE uzme jednim klikom ENTER.Filmovi ti govore,prevode da je lako upasti u sistem Kradje,Digitalnog novca,dinara,evra itd.Na računu imate 1.0000000000000000 to zavisi od vašeg poštenog rada.Samo preko noći na vašem bankovnom računu stoji >0 Stanje.. zato ne treba uvoditi digitalni promet.
Vest je od pre par dana - ukratko, korisniku koji je plaćao se učininilo da nešto nije u redu pa je proverio kod ("inspect") i ustanovio da prilikom procesa plaćanja postoji kod koji "glumi" formu za plaćanje, presreće brojeve kartica i snima ih, a tek posle toga preusmerava na regularan kod banke. Postoji subredit pa koga zanimaju detalji neka čita.
Nekoliko učesnika u diskusiji je i objavilo da je obavljalo kupovine preko tog sajta i da su posle nekog vremena imali neautorizovane transakcije u inostranstvu...
Sve ce elektronski, dugitalizacija... sve to u apsanu! Kakvi bre hakeri. Vrarite papire u zdravstvo. Niste sposobni ni 2 paceta da sacuvate, a ne tako kompleksan sistem. Aj da se slikamo i pricamo na sva usta da je sve elemtronski, a svuda haos!
@nk
3D Secure servis Vise i Mastercarda služi samo i isključivo da zaštiti prodavca a ne vlasnika kartice. Neke banke u Srbiji su uvele sistem zaštite putem njihove bankarske aplikacije gde se traži da korisnik kartice eksplicitno potvrdi internet transakciju putem aplikacije što predstavlja proaktivnu zaštitu imaoca kartice. Posebna je zato priča koja je prava priroda problema koje je nespretni novinar ovde požurio da predstavi javnosti, obzirom da svi sajtovi u Srbiji za internet naplatu koriste servise koje im pružaju banke i nemaju posebna rešenja koja stoje kod njih da bi ih neko potom mogao hakovati.
@NoviSad
Kakve veze SNS ima sa privatnom kompanijom i njihovim načinom naplate putem kartica? To si jedan od onih koji sanja i u svemu nalazi SNS pa i u sopstvenom tanjiru?
Ovakve situacije o curenju, krađi ličnih podataka postala je redovna pojava, za koje niko ne odgovara.
Očigledno je da mi nismo spremni za digitalizaciju, jer ima jako puno zloupotreba...
Od kako je sns zavladao, samo carstvo Znanja, Umeca, Rada, postovanja tudjeg rada... nema vam kraja. Bogovi Podzemlja zaseli Srbima na kicmu. Crnomantijasi mogu da pricaju bajke i mitove, sa Srbima je Gotovo.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Hakovan sistem za plaćanje u apoteci u Beogradu: Moguće curenje podataka sa kartica kupaca
Autor: 021.rs
Info
•10.05.2026.
•17:13 > 17:17
Komentari 15
Dr.Savetnik
Doktor
Biće gore nego u zatvoru
Zovite pravim imenom
Sara
Bасилије
Pazi sada
Milan
Nekoliko učesnika u diskusiji je i objavilo da je obavljalo kupovine preko tog sajta i da su posle nekog vremena imali neautorizovane transakcije u inostranstvu...
BOSAN
Mile
Tendenciozno
3D Secure servis Vise i Mastercarda služi samo i isključivo da zaštiti prodavca a ne vlasnika kartice. Neke banke u Srbiji su uvele sistem zaštite putem njihove bankarske aplikacije gde se traži da korisnik kartice eksplicitno potvrdi internet transakciju putem aplikacije što predstavlja proaktivnu zaštitu imaoca kartice. Posebna je zato priča koja je prava priroda problema koje je nespretni novinar ovde požurio da predstavi javnosti, obzirom da svi sajtovi u Srbiji za internet naplatu koriste servise koje im pružaju banke i nemaju posebna rešenja koja stoje kod njih da bi ih neko potom mogao hakovati.
@NoviSad
Kakve veze SNS ima sa privatnom kompanijom i njihovim načinom naplate putem kartica? To si jedan od onih koji sanja i u svemu nalazi SNS pa i u sopstvenom tanjiru?
Nepripadnik
nk
Pošto sistemi VISA i MasterCard imaju 3D Secure servis da li je proboj nastao kod DINA-e kartice?
Sima
Mix
Očigledno je da mi nismo spremni za digitalizaciju, jer ima jako puno zloupotreba...
NoviSad
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H