Ne bih bio protiv stadiona da su ovi nesrećnici igde prošli, pružili neku igru, odigrali neki meč za pamćenje... U 25 godina 2x: sa Nemačkom i Portugalom, a i to na strani. Sve drugo za zaborav... Mlate nas Englezi i Albanci na domaćem terenu- pa će nacionalni stadion to popraviti?!?Naprotiv, fudbal je sve slabiji.
Trebalo se okrenuti košarci, vaterpolu, rukometu, odbojci, rvanju, atletici... Sve je pametnije od našeg bednog fudbala...
Кад си тако реалан и позитиван, објасни нам што пумпе за избацивање воде даноноћно раде? Шта је са фуш градњом, притужбама купаца...Све у реду, зар не?
Ada Huja je bila jedna od prvih mikrolokacija , ozbiljnih opcija i preporuka stranih konsultanata (firme Fenwick Iribaren) za lokaciju Nacionalnog stadiona i Expo 2027 jer se smatralo da bi to revitalizovalo priobalje Dunava. Međutim, vlast je na kraju izabrala drugu lokaciju Surčin...Velika Geška jer bi BG izgradnjom svega isto na AH već postao ozbiljna metropola...Ovako sve posle Expo 2027 u Surčinu biće neiskorišteno...Max 30%...Videćete.
Šuković bi morao znati i ako pominje,Aerodrom i infrastruktura u gradu 100% uz domaćinsko upravljanje mora biti korisno.Jer Beograd je to a nama je Batajnica,Ruma itd već atraktivni.Što znači ništa nije promašeno a Nacionalni Stadion i stanbene zgrade naj manje.Expo nije u Vranju pa da Šuković brine kako posle Expa.
Kilometar autoputa u Hrvatskoj: 6 miliona evra.
Kilometar autoputa u Srbiji sa Kinezima: 14 miliona evra. Kao i Ekspo sa Kinezima.
Razlika? Poslovna tajna.
Tajna pripada onome ko od nje živi. A to je Vučić i njegova organizovana kriminalna grupa. A mi smo platili da je ne saznamo.Autoput kroz HR je ekstremni sport za naš. Samo oko Metkovića da se pogleda gde su ga provukli, kroz kršine gde niko od 2. sv. rata nije nogom stupio, ni geodeta kad je pravio vojne mape. Put izgleda ko meteorit da je pao i ostavio ravan trag iza sebe: useke, mostove, tunele I baš zbog toga je zanimljivo da hrvatski prosek po kilometru ostaje 7–10 mil dok naš Moravski koridor kroz ravnicu juri 18,7 mil
čak i kada Hrvati grade kroz nemoguć teren staju u cifre koje mi probijamo na livadi. Zato Vučić sprečava članstvo Srbije u NATO i EU. Zbog pljačke građana Srbije. Zato "Srbija (pljačka) ne sme da stane" .
Pa, onaj sto sve odlucuje u ovoj drzavi, i koji pokusava da udje u istoriju kao Veliki, zasad situaciju rjesava uzimanjem ogromnih medjunarodnih kredita u milijardama evra, na racun Srbije, i rasprodajom svih prirodnih resursa drzave strancima. Referendum o ovakvim odlukama uskracen je gradjanima. On odlucuje, i vjerovatno ima debele koristi, a VIP pozicija i potcinjene sve drzavne institucije, stite ga od zakona i odgovornosti.
Isplativo jedino za Vučića i njegove lopovske satrape. Većinski deo Srbije, pa i oni koji rade 2-3 posla da prežive, nema ni para, ni vremena da posećuje koncerte, ni utakmice. Uzimaju nemilice pare od siromašnih i pune džepove bogatima. Mogu kako hoće, ali ne i dokle hoće. Pametan čovek ako nema kupatilo u kući neće ići na more, već će pokušati sebi da stvori osnovne potrebe za život. A bahata vlast na grbači naroda zida neprioritetne gluposti, zadužujući nas i našu decu gde god mogu.
Moderni stadioni godisnje donose prihod preko 200 miliona evra, od koncerata, utakmica, raznoraznih sportskih manifestacija.Ako se pametno radi stadion ce se brzo otplatiti.
@Slava da li porediš dvoranu zatvorenog tipa sa otvorenim stadionom. Arena svaki mesec ima neka događaj od utakmica EL sad i ostalih takmičenja do koncerata, konvencija itd. Stadion to nema. Reprezenatcija igra 4 puta godišnje. Nisi ti bar zdrav sa računicom.
Aca mnogo čita sabrana "dela" Adolfa. I Adolf pravio naj veći stadion na svetu za pola miliona gledalaca. Od svega danas ostalo betonska sedala za stotinak ljudi i svečana loža kojoj je uništen grb sa kukasti krstim 45.Sve je zaraslo u korov a jedan deo potopljen u kanalu.
Razumem da postoje razlicita politicka misljenja,ali gradnja puteva , zgrada, mostova itd je za svaku pohvalu.
Vidim , puno ljudi se zali na Beograd na vodi
Mislim da je to vise ljubomora I zal sto ne mogu da kupe nekretninu u istom.
Ali , da li se secate sta je bilo na toj lokaciji, a pogledajte danas
Prelepo . Hocemo zapadni still zivota a u isto vreme da zivimo u rusevinama I ruglu.
Molim ,malo da budemo realni I pozitivni
@Slava
Zvanični izveštaj budžeta grada Beograda za 2024:
Preduzeće je ostvarilo 48,4 miliona prihoda dok je iz budžeta dobilo dodatnih 55,1 milion.
Toliko o isplativosti.
Nikad veći promašaj, bačene pare.Srbija nema ili ima neispravnu vodu za piće. Nema dovoljno akumulacija za navodnjavanje, nije dovoljno izgradila objekte zaštite od poplava, itd. i itd.
@Pera Minhen
Stadion je isplativ isto onoliko koliko kao kad vi gastosi napravite u rodnom selu kuću od 300 kvadrata sa sve lavovima,tigrovima, bazenom i ogradom od kovanog gvožđa u koju niko ne ulazi godinu dana,al' da ima svet šta da vidi.Pitaj Grad Beograd koliko godišnje daje za BG Arenu čisto da vidiš koliko košta.
naravno da ce imati efekat
vrlo povoljan za sve koji su ukljuceni u taj "projekat"
vrlo negativan za Srbiju i za narod kojem ce ostati samo dugovi
naravno da se taj Expo ne gradi da bi doneo bilo kakav boljitak narodu, pa cak ni da bi promovisao Srbiju u svetu
gradi se iskljucivo da bi neko debelo zaradio kroz preplacene radove, da bi neko oprao pare, da bi neko maknuo pare iz budzeta
kao i svi ostali "projekti" dosad. jedina razlika je u velicini kradje.
Фудбал на апаратима, као и спорт широм Србије, а били смо прваци света и свему могућем, и сада неостварени хулиган (чијом заслугом је стање такво горе описано) прави ни мање ни више нови Рим, али без основа за унапређење спорта, пословања и живота грађана, па долазимо до апсурда читавог овог пројекта и питања зашто тужилаштво ћути?
Nije dobrodosao svaki novi objekat.Mogu tako napraviti skijasku skakonicu u pustinji ili otvoreni bazen na Aljasci.Za svaki komercijalni objekat ( a to stadion jeste,nije bolnica ili skola)mora se izraditi studija o isplativosti i samoodrzivosti a toga ovde nema.Nema zato sto,pogotovo na ovu preplacenost,jednostavno nije isplativo.Koliko se domova za stare i nemocne moglo izgraditi od ovih para,naprimer? I da,jesi za Vucica iako navodis da nisi.
Da nisu lopovska varijante i ovo i Beograd na vodi samo ono zemljište uzeto od sadašnjeg sajma i ono što će se na njemu izgraditi profit od toga bi pokrilo sve što bi se izgradilo za expo. Ali ovako ovo će ostati za neke buduće generacije da otplaćuje ko što naša generacija svako malo sazna za otplatu nekog kredita još iz SFRJ perioda koji još plaćamo i koji ćemo bar još 20 godina otplaćujumo. Tako će se i te buduće generacije pitati kako smo tako nešto i to godinama mogli da dozvolimo da rade.
Oskara. Niti imam nameru. Ali svaki novi objekat je dobrodošao. Koliko je koštao u odnosu na realne cene, time neka se bavi ko je plaćen za to. Ali da li nam treba takav stadion? Mislim da treba. Ali tu ste vi mlađi, pametniji, brži, gledate unapred.. evo recite. Jer Srbija će postojati i posle Oskara. Slažete li se sa mnom?
Mozda da svaki dan igraju komunistički klubovi iz Beograda bi se isplatilo, ne zbog novaca, to neće nikad, vise zbog toga da se sva ćacad nađu na jednom mestu.
Dok ovaj baksuz arči državne pare naš lepi Novi Sad je njegovom bahatošću i zahvaljujući njemu posle stotinak godinana izgubio željezničku stanicu i sada se svi putnici iz okolnih mesta stiskaju u Petrovaradin da bi sa vozom stigli na odredište.
Nijedan ovakav stadion izgrađen u okviru neke velike svetske manifestacije u poslednje 3-4 decenije se nije isplatio, bez obzira na to koja je država bila u pitanju.
Ovaj stadion ,ne da se nece isplatiti nego ce morati da se subvencionise svake godine.Samo troskovi odrzavanja takvog monstruma su ogromni.Sve i da prebace fudbalske klubove tamo nece biti samoisplativo jer vecina onih koji dolaze na utakmice i ne placa karte.A od koncerata bi trebalo svake nedelje organizovati Madonu ili Stonse da bi bilo vajde.
Snima predizborne spotove o mamografima , dok rasipa pare na stadione Expoe i panorama točkove . Koliko se skenera , magnetnih rezonanci i mamografa moglo kupiti za 800 miliona eur ? , toliko će koštati samo nacionalni stadion za reprezentaciju koja je treća otpozadi u svetu.
Да ће бити коришћен, јер ће се отварањем тог стадиона стећи услови да се постојећи престонички конвертују у градско грађевинско земљиште. А постојећи су на најатрактивнијим локацијама...
И ово што имамо је превише за одржавање не још један стадион. Који бре концерти и спортски догађаји ?! На терету пореских обвезника па стварно је превише
Tu možemo napraviti ćacilend umesto u centru Beograda i tu ih sve pozatvarati bez mogućnosti izlaska. Naravno doneti im i knjige da mogu da uče, jer im mi ostali to branimo.
Koji strucnjak strasno,da takvi stadioni se isplate. Utakmice koncerti i slicno.sta si se za stadion uhvatio? Ostalih 90 posto objekata nece imati svrhu
Sve je to veoma isplativo za onoga ko gradi. Racunica je jednostavna, drzavne pare od svih nas trpas u privatne dzepove. Ako para zafali uzimas skupe kredite koje cemo mi posle decinijama vracati i za koje cemo verovatno uzeti nove kredite i tako u krug a sve su to pare koji posteni gradjanin uplacuje u drzavnu kasu kroz poreze i doprinose. Sa tim parama onda kriminalci, politicari i ostali biznismeni kupuju skupa kola, stanove, jahte, apartmane na moru i planinama, zaposljavaju savetnice. Obican covek verovatno ni ne moze da shvati koje su pare u pitanju. A ovi se samo smeju i razmsljaju kako su pametni i da im niko nista ne moze.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
"Da li će stadion u okviru Expo-a biti dovoljno korišćen": Ekonomista o isplativosti megalomanskog projekta
Autor: Insajder (Rajko Martinović)
Info
•11.05.2026.
•09:36
Komentari 50
Nikada
Nebz
Trebalo se okrenuti košarci, vaterpolu, rukometu, odbojci, rvanju, atletici... Sve je pametnije od našeg bednog fudbala...
Маша
Niko i nista
zgađen
Mige
Ero
Plaćač poreza
Kilometar autoputa u Srbiji sa Kinezima: 14 miliona evra. Kao i Ekspo sa Kinezima.
Razlika? Poslovna tajna.
Tajna pripada onome ko od nje živi. A to je Vučić i njegova organizovana kriminalna grupa. A mi smo platili da je ne saznamo.Autoput kroz HR je ekstremni sport za naš. Samo oko Metkovića da se pogleda gde su ga provukli, kroz kršine gde niko od 2. sv. rata nije nogom stupio, ni geodeta kad je pravio vojne mape. Put izgleda ko meteorit da je pao i ostavio ravan trag iza sebe: useke, mostove, tunele I baš zbog toga je zanimljivo da hrvatski prosek po kilometru ostaje 7–10 mil dok naš Moravski koridor kroz ravnicu juri 18,7 mil
čak i kada Hrvati grade kroz nemoguć teren staju u cifre koje mi probijamo na livadi. Zato Vučić sprečava članstvo Srbije u NATO i EU. Zbog pljačke građana Srbije. Zato "Srbija (pljačka) ne sme da stane" .
Samoinicijativa
Milovan
Majka
Goran
Girn
Dragan
Srbin
Vidim , puno ljudi se zali na Beograd na vodi
Mislim da je to vise ljubomora I zal sto ne mogu da kupe nekretninu u istom.
Ali , da li se secate sta je bilo na toj lokaciji, a pogledajte danas
Prelepo . Hocemo zapadni still zivota a u isto vreme da zivimo u rusevinama I ruglu.
Molim ,malo da budemo realni I pozitivni
Tihomir
Куп је битан
Погледајте финансијске извештаје Арене. Сваке године добијају донације од Града Београда.
dusan
Elmer davež
Zvanični izveštaj budžeta grada Beograda za 2024:
Preduzeće je ostvarilo 48,4 miliona prihoda dok je iz budžeta dobilo dodatnih 55,1 milion.
Toliko o isplativosti.
Maxa
Toza
Stadion je isplativ isto onoliko koliko kao kad vi gastosi napravite u rodnom selu kuću od 300 kvadrata sa sve lavovima,tigrovima, bazenom i ogradom od kovanog gvožđa u koju niko ne ulazi godinu dana,al' da ima svet šta da vidi.Pitaj Grad Beograd koliko godišnje daje za BG Arenu čisto da vidiš koliko košta.
ex chapman
vrlo povoljan za sve koji su ukljuceni u taj "projekat"
vrlo negativan za Srbiju i za narod kojem ce ostati samo dugovi
naravno da se taj Expo ne gradi da bi doneo bilo kakav boljitak narodu, pa cak ni da bi promovisao Srbiju u svetu
gradi se iskljucivo da bi neko debelo zaradio kroz preplacene radove, da bi neko oprao pare, da bi neko maknuo pare iz budzeta
kao i svi ostali "projekti" dosad. jedina razlika je u velicini kradje.
Damir
Логичар
Nenad
Slava
Samo "misljenja" dajete bez ikakvog dokaza.
/
a obzirom da je srbija u briksu...
Zvonko
LAZAR
zztop
Ovaj
Pera Minhen
Ivica
Svi se samo setaju i jedu po restoranima. Totalno neiskorisceno ;)
Mile
ssss
Damir
Nemanja
Милисав
LAZAR
Ilija
Sremac
Наравно
.
Baba
Milena Buren
Juca
Ns
Limanac
aha
Xxx
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H