Autor: Insajder (Rajko Martinović)

Info
11.05.2026.
09:36
Megaprojekti poput Expo-a retko kad ostaju u okvirima planiranog budžeta, dok se njihovi pravi efekti mere tek godinama nakon završetka manifestacije.
  • Nikada

    12.05.2026 08:33
    Nikada nismo imali ovolike lopove i izdajnike na vlasti ali nikada.
  • Nebz

    12.05.2026 08:18
    Ne bih bio protiv stadiona da su ovi nesrećnici igde prošli, pružili neku igru, odigrali neki meč za pamćenje... U 25 godina 2x: sa Nemačkom i Portugalom, a i to na strani. Sve drugo za zaborav... Mlate nas Englezi i Albanci na domaćem terenu- pa će nacionalni stadion to popraviti?!?Naprotiv, fudbal je sve slabiji.
    Trebalo se okrenuti košarci, vaterpolu, rukometu, odbojci, rvanju, atletici... Sve je pametnije od našeg bednog fudbala...
  • Маша

    11.05.2026 20:24
    @Србин
    Кад си тако реалан и позитиван, објасни нам што пумпе за избацивање воде даноноћно раде? Шта је са фуш градњом, притужбама купаца...Све у реду, зар не?
  • Niko i nista

    11.05.2026 19:58
    /
    Kakav narod??!!Sve je trebalo zaustaviti u ideji. Naknadne mudrolije macku o rep.
  • zgađen

    11.05.2026 18:36
    Stadion=Drpisanje
    Nacionalni stadion nam je bio potreban ko piletu mider.
  • Mige

    11.05.2026 18:29
    1 lokacija
    Ada Huja je bila jedna od prvih mikrolokacija , ozbiljnih opcija i preporuka stranih konsultanata (firme Fenwick Iribaren) za lokaciju Nacionalnog stadiona i Expo 2027 jer se smatralo da bi to revitalizovalo priobalje Dunava. Međutim, vlast je na kraju izabrala drugu lokaciju Surčin...Velika Geška jer bi BG izgradnjom svega isto na AH već postao ozbiljna metropola...Ovako sve posle Expo 2027 u Surčinu biće neiskorišteno...Max 30%...Videćete.
  • Ero

    11.05.2026 18:10
    Logika
    Šuković bi morao znati i ako pominje,Aerodrom i infrastruktura u gradu 100% uz domaćinsko upravljanje mora biti korisno.Jer Beograd je to a nama je Batajnica,Ruma itd već atraktivni.Što znači ništa nije promašeno a Nacionalni Stadion i stanbene zgrade naj manje.Expo nije u Vranju pa da Šuković brine kako posle Expa.
  • Plaćač poreza

    11.05.2026 17:50
    Kilometar autoputa u Hrvatskoj: 6 miliona evra.
    Kilometar autoputa u Srbiji sa Kinezima: 14 miliona evra. Kao i Ekspo sa Kinezima.
    Razlika? Poslovna tajna.
    Tajna pripada onome ko od nje živi. A to je Vučić i njegova organizovana kriminalna grupa. A mi smo platili da je ne saznamo.Autoput kroz HR je ekstremni sport za naš. Samo oko Metkovića da se pogleda gde su ga provukli, kroz kršine gde niko od 2. sv. rata nije nogom stupio, ni geodeta kad je pravio vojne mape. Put izgleda ko meteorit da je pao i ostavio ravan trag iza sebe: useke, mostove, tunele I baš zbog toga je zanimljivo da hrvatski prosek po kilometru ostaje 7–10 mil dok naš Moravski koridor kroz ravnicu juri 18,7 mil
    čak i kada Hrvati grade kroz nemoguć teren staju u cifre koje mi probijamo na livadi. Zato Vučić sprečava članstvo Srbije u NATO i EU. Zbog pljačke građana Srbije. Zato "Srbija (pljačka) ne sme da stane" .
  • Samoinicijativa

    11.05.2026 17:47
    Prepametni sve znaju
    Pa, onaj sto sve odlucuje u ovoj drzavi, i koji pokusava da udje u istoriju kao Veliki, zasad situaciju rjesava uzimanjem ogromnih medjunarodnih kredita u milijardama evra, na racun Srbije, i rasprodajom svih prirodnih resursa drzave strancima. Referendum o ovakvim odlukama uskracen je gradjanima. On odlucuje, i vjerovatno ima debele koristi, a VIP pozicija i potcinjene sve drzavne institucije, stite ga od zakona i odgovornosti.
  • Milovan

    11.05.2026 16:44
    Samo kuknjava
    Tako je bre, samo nas kuknjava i depresivne izjave mogu spasiti!
  • Majka

    11.05.2026 16:43
    Veseli se srpski robe
    Isplativo jedino za Vučića i njegove lopovske satrape. Većinski deo Srbije, pa i oni koji rade 2-3 posla da prežive, nema ni para, ni vremena da posećuje koncerte, ni utakmice. Uzimaju nemilice pare od siromašnih i pune džepove bogatima. Mogu kako hoće, ali ne i dokle hoće. Pametan čovek ako nema kupatilo u kući neće ići na more, već će pokušati sebi da stvori osnovne potrebe za život. A bahata vlast na grbači naroda zida neprioritetne gluposti, zadužujući nas i našu decu gde god mogu.
  • Goran

    11.05.2026 16:27
    Moderni stadioni godisnje donose prihod preko 200 miliona evra, od koncerata, utakmica, raznoraznih sportskih manifestacija.Ako se pametno radi stadion ce se brzo otplatiti.
  • Girn

    11.05.2026 16:08
    Nisi ti čitav
    @Slava da li porediš dvoranu zatvorenog tipa sa otvorenim stadionom. Arena svaki mesec ima neka događaj od utakmica EL sad i ostalih takmičenja do koncerata, konvencija itd. Stadion to nema. Reprezenatcija igra 4 puta godišnje. Nisi ti bar zdrav sa računicom.
  • Dragan

    11.05.2026 15:56
    Op
    Aca mnogo čita sabrana "dela" Adolfa. I Adolf pravio naj veći stadion na svetu za pola miliona gledalaca. Od svega danas ostalo betonska sedala za stotinak ljudi i svečana loža kojoj je uništen grb sa kukasti krstim 45.Sve je zaraslo u korov a jedan deo potopljen u kanalu.
  • Srbin

    11.05.2026 15:18
    Razumem da postoje razlicita politicka misljenja,ali gradnja puteva , zgrada, mostova itd je za svaku pohvalu.
    Vidim , puno ljudi se zali na Beograd na vodi
    Mislim da je to vise ljubomora I zal sto ne mogu da kupe nekretninu u istom.
    Ali , da li se secate sta je bilo na toj lokaciji, a pogledajte danas
    Prelepo . Hocemo zapadni still zivota a u isto vreme da zivimo u rusevinama I ruglu.
    Molim ,malo da budemo realni I pozitivni
  • Tihomir

    11.05.2026 14:37
    Stadion
    Milijarda evra!!! Za šta? Za ništa! Za sprdnju za zajebanciju, za trange frange!
  • Куп је битан

    11.05.2026 13:48
    @Slava

    Погледајте финансијске извештаје Арене. Сваке године добијају донације од Града Београда.
  • dusan

    11.05.2026 13:28
    ko Grk
    Imace isti efekat kao Olimpijada u Grckoj 2004. Pogledajte u kojem su stanju ti sportski objekti danas.
  • Elmer davež

    11.05.2026 13:22
    @Slava
    Zvanični izveštaj budžeta grada Beograda za 2024:
    Preduzeće je ostvarilo 48,4 miliona prihoda dok je iz budžeta dobilo dodatnih 55,1 milion.
    Toliko o isplativosti.
  • Maxa

    11.05.2026 13:15
    Expo
    Nikad veći promašaj, bačene pare.Srbija nema ili ima neispravnu vodu za piće. Nema dovoljno akumulacija za navodnjavanje, nije dovoljno izgradila objekte zaštite od poplava, itd. i itd.
  • Toza

    11.05.2026 13:06
    @Pera Minhen
    Stadion je isplativ isto onoliko koliko kao kad vi gastosi napravite u rodnom selu kuću od 300 kvadrata sa sve lavovima,tigrovima, bazenom i ogradom od kovanog gvožđa u koju niko ne ulazi godinu dana,al' da ima svet šta da vidi.Pitaj Grad Beograd koliko godišnje daje za BG Arenu čisto da vidiš koliko košta.
  • ex chapman

    11.05.2026 12:55
    ekonomski efekat
    naravno da ce imati efekat
    vrlo povoljan za sve koji su ukljuceni u taj "projekat"
    vrlo negativan za Srbiju i za narod kojem ce ostati samo dugovi
    naravno da se taj Expo ne gradi da bi doneo bilo kakav boljitak narodu, pa cak ni da bi promovisao Srbiju u svetu
    gradi se iskljucivo da bi neko debelo zaradio kroz preplacene radove, da bi neko oprao pare, da bi neko maknuo pare iz budzeta
    kao i svi ostali "projekti" dosad. jedina razlika je u velicini kradje.
  • Damir

    11.05.2026 12:53
    Poslednji
    Ekseri veleizdaje
  • Логичар

    11.05.2026 12:51
    Лудница је канда откључана
    Фудбал на апаратима, као и спорт широм Србије, а били смо прваци света и свему могућем, и сада неостварени хулиган (чијом заслугом је стање такво горе описано) прави ни мање ни више нови Рим, али без основа за унапређење спорта, пословања и живота грађана, па долазимо до апсурда читавог овог пројекта и питања зашто тужилаштво ћути?
  • Nenad

    11.05.2026 12:49
    Novi model isplativosti
    Trebalo bi ga pretvoriti u zatvorski kompleks, gde će neradnici koji su nas opljačkali raditi da bi otplatili kredite koje su podigli u naše ime.
  • Slava

    11.05.2026 12:38
    Nacinalni.stadion
    Ista prica je bila za Beogradsku arenu,koja se visestruko isplatila.
    Samo "misljenja" dajete bez ikakvog dokaza.
  • /

    11.05.2026 12:32
    /
    da, iskoristen kao u argentini.
    a obzirom da je srbija u briksu...
  • Zvonko

    11.05.2026 12:24
    Cela ideja je da mafija & bratija pokupi stanove izgrađene državnim parama.
  • LAZAR

    11.05.2026 12:23
    @Pera Minhen
    Nije dobrodosao svaki novi objekat.Mogu tako napraviti skijasku skakonicu u pustinji ili otvoreni bazen na Aljasci.Za svaki komercijalni objekat ( a to stadion jeste,nije bolnica ili skola)mora se izraditi studija o isplativosti i samoodrzivosti a toga ovde nema.Nema zato sto,pogotovo na ovu preplacenost,jednostavno nije isplativo.Koliko se domova za stare i nemocne moglo izgraditi od ovih para,naprimer? I da,jesi za Vucica iako navodis da nisi.
  • zztop

    11.05.2026 11:51
    Videlo se sa albanijom da im je i onaj stadion u leskovcu previše , xaxaxaxaxa ...
  • Ovaj

    11.05.2026 11:51
    Da nisu lopovska varijante i ovo i Beograd na vodi samo ono zemljište uzeto od sadašnjeg sajma i ono što će se na njemu izgraditi profit od toga bi pokrilo sve što bi se izgradilo za expo. Ali ovako ovo će ostati za neke buduće generacije da otplaćuje ko što naša generacija svako malo sazna za otplatu nekog kredita još iz SFRJ perioda koji još plaćamo i koji ćemo bar još 20 godina otplaćujumo. Tako će se i te buduće generacije pitati kako smo tako nešto i to godinama mogli da dozvolimo da rade.
  • Pera Minhen

    11.05.2026 11:48
    Ja ne branim
    Oskara. Niti imam nameru. Ali svaki novi objekat je dobrodošao. Koliko je koštao u odnosu na realne cene, time neka se bavi ko je plaćen za to. Ali da li nam treba takav stadion? Mislim da treba. Ali tu ste vi mlađi, pametniji, brži, gledate unapred.. evo recite. Jer Srbija će postojati i posle Oskara. Slažete li se sa mnom?
  • Ivica

    11.05.2026 11:18
    Beograd na vodi
    Isto ce biti kao sa Beogradom na vodi, uzas sta su napravili.
    Svi se samo setaju i jedu po restoranima. Totalno neiskorisceno ;)
  • Mile

    11.05.2026 11:15
    Uvek Zvezda nikad Srbija
    Mozda da svaki dan igraju komunistički klubovi iz Beograda bi se isplatilo, ne zbog novaca, to neće nikad, vise zbog toga da se sva ćacad nađu na jednom mestu.
  • ssss

    11.05.2026 10:50
    oj srbijo med šljivama
    Dok ovaj baksuz arči državne pare naš lepi Novi Sad je njegovom bahatošću i zahvaljujući njemu posle stotinak godinana izgubio željezničku stanicu i sada se svi putnici iz okolnih mesta stiskaju u Petrovaradin da bi sa vozom stigli na odredište.
  • Damir

    11.05.2026 10:45
    Damir
    Sta radi mafija
  • Nemanja

    11.05.2026 10:45
    Nijedan ovakav stadion izgrađen u okviru neke velike svetske manifestacije u poslednje 3-4 decenije se nije isplatio, bez obzira na to koja je država bila u pitanju.
  • Милисав

    11.05.2026 10:44
    Ове сви воле да анализирају и да причају приче, уместо да нам је свима циљ да сменимо власт пре него се уопште заврши и одржи тај Експо.
  • LAZAR

    11.05.2026 10:41
    @Ns
    Ovaj stadion ,ne da se nece isplatiti nego ce morati da se subvencionise svake godine.Samo troskovi odrzavanja takvog monstruma su ogromni.Sve i da prebace fudbalske klubove tamo nece biti samoisplativo jer vecina onih koji dolaze na utakmice i ne placa karte.A od koncerata bi trebalo svake nedelje organizovati Madonu ili Stonse da bi bilo vajde.
  • Ilija

    11.05.2026 10:40
    Snima predizborne spotove o mamografima , dok rasipa pare na stadione Expoe i panorama točkove . Koliko se skenera , magnetnih rezonanci i mamografa moglo kupiti za 800 miliona eur ? , toliko će koštati samo nacionalni stadion za reprezentaciju koja je treća otpozadi u svetu.
  • Sremac

    11.05.2026 10:37
    E
    Jedna od veći budalaština za Srbiju i ekstra profit i pranje para za političare!
  • Наравно

    11.05.2026 10:31
    Да ће бити коришћен, јер ће се отварањем тог стадиона стећи услови да се постојећи престонички конвертују у градско грађевинско земљиште. А постојећи су на најатрактивнијим локацијама...
  • .

    11.05.2026 10:26
    Ns@@
    И ово што имамо је превише за одржавање не још један стадион. Који бре концерти и спортски догађаји ?! На терету пореских обвезника па стварно је превише
  • Baba

    11.05.2026 10:25
    Svasta
    Opet stadione promeni Malo izgradi neki vrticu,skolu ,seosku ambulantu pa nemamo toliko dece za toliko stadiona
  • Milena Buren

    11.05.2026 10:19
    Pitke vode zele nasa deca. Skole i bolnice da imaju opremu i nivo za rad. Eto to su prioriteti jedne zemlje a ne tvoje kradje.
  • Juca

    11.05.2026 10:18
    Tu možemo napraviti ćacilend umesto u centru Beograda i tu ih sve pozatvarati bez mogućnosti izlaska. Naravno doneti im i knjige da mogu da uče, jer im mi ostali to branimo.
  • Ns

    11.05.2026 10:03
    Cccc
    Koji strucnjak strasno,da takvi stadioni se isplate. Utakmice koncerti i slicno.sta si se za stadion uhvatio? Ostalih 90 posto objekata nece imati svrhu
  • Limanac

    11.05.2026 09:56
    Sve je to veoma isplativo za onoga ko gradi. Racunica je jednostavna, drzavne pare od svih nas trpas u privatne dzepove. Ako para zafali uzimas skupe kredite koje cemo mi posle decinijama vracati i za koje cemo verovatno uzeti nove kredite i tako u krug a sve su to pare koji posteni gradjanin uplacuje u drzavnu kasu kroz poreze i doprinose. Sa tim parama onda kriminalci, politicari i ostali biznismeni kupuju skupa kola, stanove, jahte, apartmane na moru i planinama, zaposljavaju savetnice. Obican covek verovatno ni ne moze da shvati koje su pare u pitanju. A ovi se samo smeju i razmsljaju kako su pametni i da im niko nista ne moze.
  • aha

    11.05.2026 09:50
    garant pokazuje prstom gde ce biti bunker zvezdinih dilera, pardon navijaca. a ovde cemo novom belivuku da otvorimo posebnu sobu.
  • Xxx

    11.05.2026 09:44
    Koga boli pedu za stadion i isplativost, bitno je uraditi i ugraditi se petoduplo

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna