Iako radnici u Srbiji već imaju više radnih sati od radnika u zemljama EU, predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručuje da mora da se radi još više i da se povećava produktivnost.
Šta ćemo sa onima iz Skupštine koji se i ne vide i ne čuju u "Prenosima u živo"...?!
Proglasiti ih "Tehnološkim viškom" ili im " Firmu u stečaj", a njih na "Biro..."... ?!
Po stranim firmama su, manje više, pozapošljavani sa "Stranačkih lista čekanja" ,strani poslodavci dobiše "državnu Stimulaciju po zaposlenome", a SVE TO je iz Ino - kredira, koje će otplačivati skoro svi građani Srbije.
Ni krivi, ni dužni.
Posebno se "ističu po agilnosti" oni iz Skupštine.
Bar po snimcima "U živo" .
Da odgovorim neko me je dole prozvao koliko radnika zapošñjavam - 3 radnika, 35 sati nedeljno i ja 4-i , moji radnici ne rade prekovremeno, odmorni su i produktivni i van Srbije mnooga velika preduzeća posluju po istom principu
Kada bi svi plasibo zaposleni preko stranke dobili otkaze i kada bi se te pare upotrebile na prave stvari a ne na lose asfalte i expo koji nam qrcu ne treba i kada bi svaki zaposleni radio svoj posao onako kao treba da radi i u privatnom i u drzavnom sektoru svima bi bilo bolje .
Da se radi od 15 godina po 12 sati dnevno, do jedno 40. Onda da se umre od raka zbog lošeg života. Pa onda deca da uskoče u iste vagaše, rudnik, njiva, crkavica, trovanje i smrt. Al zato BGh2o, i luksuz za vas koji ne radite ama baš ništa već 30 godina.
Bio kao direktor Pinkija u Zemunu i zato vreme prokišnjava la.krovna konstrukcija..lavori ,kante na sve strane..i njegovi radikali se sprdali sa njim..Dečko ne zna ni da otvori flašu sa vodom..
Blago našem predsedniku on 10 puta dnevno nova odela nove košulje gde on to dobija i da on to baca to su pisali za Tadića odelo 2.000 EUR iz Turske A pošto su ova odela u sve mogućem nijansama bojama štraftama kockama čak i crveno
U 21. veku radnici u Srbiji rade 6 dana u nedelji, u smenama, vikendima, praznicima, za male plate... Dok u isto vreme u naprednim civilizacijama se skraćuje radno vreme, poštuje se radno vreme i ne ostaje se minut duže na poslu, skraćuje se radna nedelja, radi se za normalne uslove rada i pristojne plate, ne radi se za praznike, nedelja je neradni dan...
Sami smo krivi što nam je tako i što pristajemo na loše uslove rada i male plate. Podanički mentalitet vlada u našem društvu i uvek će nam loše biti. Kad bi se više zaposlenih bunilo i tražilo bolje uslove, možda bi se nešto i promenilo. Ovako smo osuđeni na propast. Daj šta daš samo da kapne neka kinta.
Predsednik je dobio takve informacije od rukovodstva fabrike. Kada ih je proverio i lično se uverio u njihovu tačnost onda ih je i saopštio javnosti. Tako da tu nema šta da se zamera predsedniku osim to što je rekao istinu. Svi mi znamo da radnici vole da hvataju krivine kako bi se to žargonski kazalo.
Au, šta napriča ovaj "čovek"...Kako pošten čovek da živi kad radi samo da bi preživeo, a radi teško, nije ni čudo što ljudi doživljavaju "burnout".
Kolega i ja, petnaest godina nismo bili na godišnjem odmoru, niti na bolovanju, dolazimo na posao i prehlađeni. Negde pred kraj prošle godine smo računali, od 160 radnih sati mesečno, 8 sati x 5 dana x 4 nedelje (za neupućene ćacije koji su zaposleni a ne dolaze na posao), mi smo imali 138 sati prekovremenog rada. Niti nam je to plaćeno, niti smo dobili slobodne dane a to ima posledice po naše zdravlje...I onda ovaj nešto priča...a navukli su "svoje" u firmu da ništa ne rade a da drugi rade i njihov posao: dođu kad hoće, odu kad hoće, nekad i ne dođu, i kad dođu, ne rade ništa, čačkaju mobilni, gledaju serije po netu, idu na doručak, pa odmor od doručka, pa onda ručak, pa piće i kafa, itd...
Svi smo mi lenji, samo je On vredan, svi idu na bolovanje samo On nikad... Pitao bih ja njega kad je leto, na gradilištu 10 sati dnevno, svaki dan, malo li je...
Kakvi nam kroje kapu stvarno smo teletabisi.
Da on dodje na skelu 5 dana nebi mu vise nikada palo na pamet da prica koliko je vredan! Ako on uzima sedeljku na Informeru uz jagnjetinu i pevaljku kao rad onda je stvarno vredan covek i ima prava da kritikuje!
Nažalost radi se 8 sati , 7 dana u nedelji . Majke ni nedeljom ne mogu da se posvete svojoj deci . Majke rade u smenama , što je žalosno . Koji su to Molovi i tržni centri , da moraju raditi 7 dana u nedelji ...U normalnim državama , subota i nedelja neradna . Samo Srbija ima korak od 7 milja , a vodi gde ..
U njegovoj firmi koju je otvorio kad je došao na vlast Delphi sad APTIV svaki radnik koji ostane u firmi ide na bolovanje. Poslovodstvo ih moli da ne uzimaju bolovanje i za ne uzimanje nude 10.000 din..
Шта си ти у животу радио сем што си седео народу на грбачи? Народ да цркне радећи за минималац за фирме које оду чим исцрпе државне субвенције, а да би ти седео по тв студијима и срао за све паре. Море, сиктер. Запосли своју децу да раде више за минималац.
Ma radio je mulja, mnogo i dugo na nesreću naroda. Nije u pitanju konkretan rad već više misaoni, nažalost na štetu države i stanovnoištva. Kamo sreće da nije baš ništa radio.
Zna li da se produktivnost povećava smanjenjem broja sati rada i poboljšavanjem uslova, odmoran radnik je produktivan radnik a usuit se smanjuju i povrede na radu.
Šta, nikad čuo?
Znate li šta znači empatija! On mora da nešto vredno mukom stvoreno da izgubi da bi ostvario osecaj empatije. čovek koji nikad ništa nije radio u zivotu, koji je parazit iz kuce izashao ,parazitirao u sistemu, i najzad dokopao se tog parazitskog sistema. Empatija u evoluciji coveka se javlja u poodmakloj fazi, Z generacije ili nekog ko ispunjava uslov od gore
...samo se iživljavaj, ja uživam !!!! Stoku treba samo korbačem....auuuuu, ulepšao mi dan ! Ti su se u školi iživljavali na ljudima koji su im hteli dati život , struku, znanje ! A oni pitali: koliko je za dva !??? Ha ha ha
Reče čovek bez dana radnog staža. Treba raditi dok ne pocrkamo. Uslužne delatnosti, kod privatnika nema ni vikenda, ni povezanih dana praznika.... Sramota!
Ko je uopšte ovaj lik bez dana staža van politike ? Deo SRBA se ponaša kao indijanci koji se klanjaju svemogućem totemu. Bojim se da ćemo i završiti kao ti jadni indijanci.
SRBI budimo slobodni ljudi a ne podanici tamo nekog samoproglašenog stručnjaka za sve i svašta.
To on prica o njegovim botovima koji su na drzavnim jaslama a videli firme u kojoj rade nisu nego muzu dok posten svet placa porez u ovoj rupi bez dna od drzave
Za to vreme u državnim firmama prijavljeni dileri, kriminalci, batinaši! Svima im ide staž i plata dok ne znaju ni gde im je radno mesto!
Ali Srbija pobeđuje! Pobeđuje SNS klan!
To je slika Vučićeve Srbije. Najduže se radi, najmanje bolovanja, najkraći plaćeni godišnji, najmanje neradnih praznika. Treba još više da se radi, porodica i ostatak života su čist višak. Zato se i bori protiv obrazovanja, promoviše protuve po TV-u. Stanovnici su mu potrošna roba, koju polako zamnjuje nepalcima, tajlanđanima..
- "Nakon studija radio je kao novinar na “Kanalu S” na Palama tokom 1992. i 1993. godine"
- "Nakon pobede SRS na lokalnim izborima u Zemunu 1996. godine, postaje direktor Sportsko-poslovnog centra „Pinki“.
- "Kada je SRS 24. marta 1998. godine formirala Vladu Srbije sa SPS i JUL, Vučić je izabran za ministra za informisanje"
- Od 1998 pa nadalje, partijski radnik odn. budžetski parazit...
za odlazak kompanija koje interesuje što jeftinija r.s. nije on kriv, krivi ste Vi što se bahatite na minimalcu!
Sad bih, uz ovo, još dodao zvuk biča, al nema to još na internetima...
Brže!!!
За ово је у праву посебно у ЈП где се деценијама користе лажња боловања и злоупотребе мада човек који ништа није радио ово када говори звучи Малициозни и првенствено неозбиљно
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Vučić kaže da mora da se radi više, a da bolovanja radnika teraju investitore: "Gde mu je empatija?"
Autor: Danas (Vojislav Stojsavljević)
Info
•12.05.2026.
•14:45 > 14:11
Komentari 72
@Oliva
Fića
Proglasiti ih "Tehnološkim viškom" ili im " Firmu u stečaj", a njih na "Biro..."... ?!
Fića
Ni krivi, ni dužni.
Posebno se "ističu po agilnosti" oni iz Skupštine.
Bar po snimcima "U živo" .
Oliva
Beli duh
dacic
paraziti nemaju pravo na bolovanje
Dragan
Blues
Darko
Munze
Mirjana
A
Sami smo krivi što nam je tako i što pristajemo na loše uslove rada i male plate. Podanički mentalitet vlada u našem društvu i uvek će nam loše biti. Kad bi se više zaposlenih bunilo i tražilo bolje uslove, možda bi se nešto i promenilo. Ovako smo osuđeni na propast. Daj šta daš samo da kapne neka kinta.
Rile
Primer
Kolega i ja, petnaest godina nismo bili na godišnjem odmoru, niti na bolovanju, dolazimo na posao i prehlađeni. Negde pred kraj prošle godine smo računali, od 160 radnih sati mesečno, 8 sati x 5 dana x 4 nedelje (za neupućene ćacije koji su zaposleni a ne dolaze na posao), mi smo imali 138 sati prekovremenog rada. Niti nam je to plaćeno, niti smo dobili slobodne dane a to ima posledice po naše zdravlje...I onda ovaj nešto priča...a navukli su "svoje" u firmu da ništa ne rade a da drugi rade i njihov posao: dođu kad hoće, odu kad hoće, nekad i ne dođu, i kad dođu, ne rade ništa, čačkaju mobilni, gledaju serije po netu, idu na doručak, pa odmor od doručka, pa onda ručak, pa piće i kafa, itd...
Radnic
Nenad
Nikola
@Oliva
Mix
Kakvi nam kroje kapu stvarno smo teletabisi.
Monteri iz Jajca
Deka- penzioner
kadporastem
Dragan
Drns
MILAN
Слободан
Liman
Ina
R49
aha
Takuma Sato
501
Bonga
Oliva
Šta, nikad čuo?
Cufta
Lok
zoro
Istina mu ne ide od ruke ali lupeta maestralno!
Kerkjegor
Neradnik
Šumadinac
SRBI budimo slobodni ljudi a ne podanici tamo nekog samoproglašenog stručnjaka za sve i svašta.
Coja
Mr. M
Limanac
Brundo
čiča
21113
Деда
/
za ukidanje subvencija ce da okrivi subvencionisano bolovanje
:f
C12
Zebra
Ali Srbija pobeđuje! Pobeđuje SNS klan!
Ramones
h2o
Nikola
Marta
Mojsije
Nikola
Arbeit macht frei
Bora
- "Nakon pobede SRS na lokalnim izborima u Zemunu 1996. godine, postaje direktor Sportsko-poslovnog centra „Pinki“.
- "Kada je SRS 24. marta 1998. godine formirala Vladu Srbije sa SPS i JUL, Vučić je izabran za ministra za informisanje"
- Od 1998 pa nadalje, partijski radnik odn. budžetski parazit...
Igor
Fensi
Samo kazem
Ana
V
blabla
LZN
Sad bih, uz ovo, još dodao zvuk biča, al nema to još na internetima...
Brže!!!
Maroder
Musaši
Ш
NNunited
Botke
Liqudator
Sava
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H