Autor: Danas (Vojislav Stojsavljević)

Info
12.05.2026.
14:45 > 14:11
Iako radnici u Srbiji već imaju više radnih sati od radnika u zemljama EU, predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručuje da mora da se radi još više i da se povećava produktivnost.
  • @Oliva

    16.05.2026 17:55
    Hehe, pitam se trepćete li dok ovako lažete ili ste se već izveštili?
  • Fića

    13.05.2026 10:13
    A, oni iz Skupštine...?!
    Šta ćemo sa onima iz Skupštine koji se i ne vide i ne čuju u "Prenosima u živo"...?!
    Proglasiti ih "Tehnološkim viškom" ili im " Firmu u stečaj", a njih na "Biro..."... ?!
  • Fića

    13.05.2026 10:09
    Radimo više, da bi ...?
    Po stranim firmama su, manje više, pozapošljavani sa "Stranačkih lista čekanja" ,strani poslodavci dobiše "državnu Stimulaciju po zaposlenome", a SVE TO je iz Ino - kredira, koje će otplačivati skoro svi građani Srbije.
    Ni krivi, ni dužni.
    Posebno se "ističu po agilnosti" oni iz Skupštine.
    Bar po snimcima "U živo" .
  • Oliva

    13.05.2026 09:36
    Da odgovorim neko me je dole prozvao koliko radnika zapošñjavam - 3 radnika, 35 sati nedeljno i ja 4-i , moji radnici ne rade prekovremeno, odmorni su i produktivni i van Srbije mnooga velika preduzeća posluju po istom principu
  • Beli duh

    13.05.2026 08:44
    Kada bi svi plasibo zaposleni preko stranke dobili otkaze i kada bi se te pare upotrebile na prave stvari a ne na lose asfalte i expo koji nam qrcu ne treba i kada bi svaki zaposleni radio svoj posao onako kao treba da radi i u privatnom i u drzavnom sektoru svima bi bilo bolje .
  • dacic

    13.05.2026 02:51
    car i njegova bagra ne koriste bolovanje jer nisu radnici
    paraziti nemaju pravo na bolovanje
  • Dragan

    13.05.2026 01:01
    Kada bi oni neradnici u državnim firmama(koji ne dolaze na posao),radili 50% mi bi bili Švajcarska!!!
  • Blues

    12.05.2026 22:58
    Da se radi od 15 godina po 12 sati dnevno, do jedno 40. Onda da se umre od raka zbog lošeg života. Pa onda deca da uskoče u iste vagaše, rudnik, njiva, crkavica, trovanje i smrt. Al zato BGh2o, i luksuz za vas koji ne radite ama baš ništa već 30 godina.
  • Darko

    12.05.2026 22:43
    Zaposlen
    Covek bez radnog staza govori radnicima da malo rade
  • Munze

    12.05.2026 21:51
    Kofa
    Bio kao direktor Pinkija u Zemunu i zato vreme prokišnjava la.krovna konstrukcija..lavori ,kante na sve strane..i njegovi radikali se sprdali sa njim..Dečko ne zna ni da otvori flašu sa vodom..
  • Mirjana

    12.05.2026 21:38
    Blago našem predsedniku on 10 puta dnevno nova odela nove košulje gde on to dobija i da on to baca to su pisali za Tadića odelo 2.000 EUR iz Turske A pošto su ova odela u sve mogućem nijansama bojama štraftama kockama čak i crveno
  • A

    12.05.2026 21:26
    Jadni smo
    U 21. veku radnici u Srbiji rade 6 dana u nedelji, u smenama, vikendima, praznicima, za male plate... Dok u isto vreme u naprednim civilizacijama se skraćuje radno vreme, poštuje se radno vreme i ne ostaje se minut duže na poslu, skraćuje se radna nedelja, radi se za normalne uslove rada i pristojne plate, ne radi se za praznike, nedelja je neradni dan...
    Sami smo krivi što nam je tako i što pristajemo na loše uslove rada i male plate. Podanički mentalitet vlada u našem društvu i uvek će nam loše biti. Kad bi se više zaposlenih bunilo i tražilo bolje uslove, možda bi se nešto i promenilo. Ovako smo osuđeni na propast. Daj šta daš samo da kapne neka kinta.
  • Rile

    12.05.2026 21:25
    Predsednik je dobio takve informacije od rukovodstva fabrike. Kada ih je proverio i lično se uverio u njihovu tačnost onda ih je i saopštio javnosti. Tako da tu nema šta da se zamera predsedniku osim to što je rekao istinu. Svi mi znamo da radnici vole da hvataju krivine kako bi se to žargonski kazalo.
  • Primer

    12.05.2026 21:23
    Au, šta napriča ovaj "čovek"...Kako pošten čovek da živi kad radi samo da bi preživeo, a radi teško, nije ni čudo što ljudi doživljavaju "burnout".
    Kolega i ja, petnaest godina nismo bili na godišnjem odmoru, niti na bolovanju, dolazimo na posao i prehlađeni. Negde pred kraj prošle godine smo računali, od 160 radnih sati mesečno, 8 sati x 5 dana x 4 nedelje (za neupućene ćacije koji su zaposleni a ne dolaze na posao), mi smo imali 138 sati prekovremenog rada. Niti nam je to plaćeno, niti smo dobili slobodne dane a to ima posledice po naše zdravlje...I onda ovaj nešto priča...a navukli su "svoje" u firmu da ništa ne rade a da drugi rade i njihov posao: dođu kad hoće, odu kad hoće, nekad i ne dođu, i kad dođu, ne rade ništa, čačkaju mobilni, gledaju serije po netu, idu na doručak, pa odmor od doručka, pa onda ručak, pa piće i kafa, itd...
  • Radnic

    12.05.2026 21:21
    Neradnici
    To vam kaže neko ko jednog dana staža nema,tako je to u Srbiji.
  • Nenad

    12.05.2026 21:06
    Realno
    Jel moze presek-tabela bolovanja u drzavnim sektorima isto tako ?
  • Nikola

    12.05.2026 20:39
    Meni moze reci da treba raditi vise samo covek koji zaista radi vise od mene.Ne osecam se prozvanim od strane ovog parazita.
  • @Oliva

    12.05.2026 20:22
    Izvinite, interesuje me koliko radnika zapošljavate i koliko sata radi imaju nedeljno?
  • Mix

    12.05.2026 20:21
    Svi smo mi lenji, samo je On vredan, svi idu na bolovanje samo On nikad... Pitao bih ja njega kad je leto, na gradilištu 10 sati dnevno, svaki dan, malo li je...
    Kakvi nam kroje kapu stvarno smo teletabisi.
  • Monteri iz Jajca

    12.05.2026 20:10
    Da on dodje na skelu 5 dana nebi mu vise nikada palo na pamet da prica koliko je vredan! Ako on uzima sedeljku na Informeru uz jagnjetinu i pevaljku kao rad onda je stvarno vredan covek i ima prava da kritikuje!
  • Deka- penzioner

    12.05.2026 19:59
    Nažalost radi se 8 sati , 7 dana u nedelji . Majke ni nedeljom ne mogu da se posvete svojoj deci . Majke rade u smenama , što je žalosno . Koji su to Molovi i tržni centri , da moraju raditi 7 dana u nedelji ...U normalnim državama , subota i nedelja neradna . Samo Srbija ima korak od 7 milja , a vodi gde ..
  • kadporastem

    12.05.2026 19:45
    Bicu i ja kao on
    Zato treba da se ugledamo na njega. Loliko je samo belog preneo preko grbace. Moramo i mi tako!
  • Dragan

    12.05.2026 19:44
    Ih
    U njegovoj firmi koju je otvorio kad je došao na vlast Delphi sad APTIV svaki radnik koji ostane u firmi ide na bolovanje. Poslovodstvo ih moli da ne uzimaju bolovanje i za ne uzimanje nude 10.000 din..
  • Drns

    12.05.2026 19:34
    Što bi rekao her Žika Pavlović:,,Sve za pare prijatelju,,.
  • MILAN

    12.05.2026 19:31
    Pa zašto tvoji ćaci doktori daju bolovanja ako narod nije bolestan,ili to rade poštenjačine za evriće?
  • Слободан

    12.05.2026 19:29
    Шта си ти у животу радио сем што си седео народу на грбачи? Народ да цркне радећи за минималац за фирме које оду чим исцрпе државне субвенције, а да би ти седео по тв студијима и срао за све паре. Море, сиктер. Запосли своју децу да раде више за минималац.
  • Liman

    12.05.2026 19:23
    Nkea država onda izađe iz sopstvenih firmi u kojima zapošljav radnike koji nikad ne dolaze na posao, a plaćamo ih mi iz budžeta.
  • Ina

    12.05.2026 19:17
    Kaze seseljev pivonosa ,bez dana radnog staza...
  • R49

    12.05.2026 19:08
    Štetočina
    Ma radio je mulja, mnogo i dugo na nesreću naroda. Nije u pitanju konkretan rad već više misaoni, nažalost na štetu države i stanovnoištva. Kamo sreće da nije baš ništa radio.
  • aha

    12.05.2026 18:56
    morao bi da se nadje u jako teskom polozaju u zivotu da bi, za pocetak razumeo, ali tesko da bi takva osoba ista osecala osim besa.
  • Takuma Sato

    12.05.2026 18:46
    Ružo
    Napravićemo mi nama novi narod, bolji narod.
  • 501

    12.05.2026 18:46
    Mora
    Mora se samo umreti i porez platiti. Empatija za dotičnog je pitanje, da li se to jede ili maže na čaj!!!
  • Bonga

    12.05.2026 18:46
    Manipulator neradnik blizi mu se kraj. Ne sme se dopustiti da pobegne iz zemlje
  • Oliva

    12.05.2026 18:43
    Predsednik iz mračnog srednjeg
    Zna li da se produktivnost povećava smanjenjem broja sati rada i poboljšavanjem uslova, odmoran radnik je produktivan radnik a usuit se smanjuju i povrede na radu.
    Šta, nikad čuo?
  • Cufta

    12.05.2026 18:35
    empatija kod sociopate
    Znate li šta znači empatija! On mora da nešto vredno mukom stvoreno da izgubi da bi ostvario osecaj empatije. čovek koji nikad ništa nije radio u zivotu, koji je parazit iz kuce izashao ,parazitirao u sistemu, i najzad dokopao se tog parazitskog sistema. Empatija u evoluciji coveka se javlja u poodmakloj fazi, Z generacije ili nekog ko ispunjava uslov od gore
  • Lok

    12.05.2026 18:01
    Zlo
    Ne spava
  • zoro

    12.05.2026 18:00
    Ako Aco tako kaze....
    onda, sigurno nije tako!
    Istina mu ne ide od ruke ali lupeta maestralno!
  • Kerkjegor

    12.05.2026 17:41
    Ha ha ha
    ...samo se iživljavaj, ja uživam !!!! Stoku treba samo korbačem....auuuuu, ulepšao mi dan ! Ti su se u školi iživljavali na ljudima koji su im hteli dati život , struku, znanje ! A oni pitali: koliko je za dva !??? Ha ha ha
  • Neradnik

    12.05.2026 17:37
    Dokle
    Reče čovek bez dana radnog staža. Treba raditi dok ne pocrkamo. Uslužne delatnosti, kod privatnika nema ni vikenda, ni povezanih dana praznika.... Sramota!
  • Šumadinac

    12.05.2026 17:35
    Šta reći
    Ko je uopšte ovaj lik bez dana staža van politike ? Deo SRBA se ponaša kao indijanci koji se klanjaju svemogućem totemu. Bojim se da ćemo i završiti kao ti jadni indijanci.
    SRBI budimo slobodni ljudi a ne podanici tamo nekog samoproglašenog stručnjaka za sve i svašta.
  • Coja

    12.05.2026 17:20
    U skoro svim NS ugostiteljskim objektima je obavezno radno vreme 6 dana. Često u letnjem periodu i 7 dana u nedelji.
  • Mr. M

    12.05.2026 17:18
    On je radio pa najbolje zna
  • Limanac

    12.05.2026 17:16
    Kakva empatija, napredni ni ne znaju sta to znaci. Oni gepekuju ljude i lome im vilice bejzbol palicama.
  • Brundo

    12.05.2026 17:09
    Jer Nemačka ne sme da stane
    Ima da radite dok ne popadate!Ne sme da bude bolesnih!U Leoniju su već zabeležena dva smrtna slučaja od iscrpljenosti pre dve godine.
  • čiča

    12.05.2026 16:59
    Bitanga
    Ko o čemu bolestan o zdravlju, lopov o poštenju a čovek koji nema dana radnog staža o radu.Zavrne rukave samo kada je napolju preko 30°C.
  • 21113

    12.05.2026 16:57
    Ma
    To on prica o njegovim botovima koji su na drzavnim jaslama a videli firme u kojoj rade nisu nego muzu dok posten svet placa porez u ovoj rupi bez dna od drzave
  • Деда

    12.05.2026 16:57
    Да се не лажемо,пракса "узимања" боловања је наследство из доба социјализма(комунизма). Када неко покушава да спречи злоупотребе онда нема емпатију.
  • /

    12.05.2026 16:51
    /
    dobar izgovor para vredi.
    za ukidanje subvencija ce da okrivi subvencionisano bolovanje
  • :f

    12.05.2026 16:50
    Svašta, koja empatija, pa on nema empatije ni prema kome.
  • C12

    12.05.2026 16:46
    Ово је
    као када те неписнен учи. Али од овог лика, без дана радног стажа, оваква изјава не чуди
  • Zebra

    12.05.2026 16:41
    Za to vreme u državnim firmama prijavljeni dileri, kriminalci, batinaši! Svima im ide staž i plata dok ne znaju ni gde im je radno mesto!
    Ali Srbija pobeđuje! Pobeđuje SNS klan!
  • Ramones

    12.05.2026 16:40
    Mora da se radi!
    25 sati dnevno kao Palmine masine u Kolubari!?
  • h2o

    12.05.2026 16:39
    To je slika Vučićeve Srbije. Najduže se radi, najmanje bolovanja, najkraći plaćeni godišnji, najmanje neradnih praznika. Treba još više da se radi, porodica i ostatak života su čist višak. Zato se i bori protiv obrazovanja, promoviše protuve po TV-u. Stanovnici su mu potrošna roba, koju polako zamnjuje nepalcima, tajlanđanima..
  • Nikola

    12.05.2026 16:26
    Ti narode radi, a ti Ćaci kradi
  • Marta

    12.05.2026 16:25
    Svaba!
    Sto bi kaz'li, on k'o Svaba tra la la!
  • Mojsije

    12.05.2026 16:19
    Ju ju
    Prosto Vucko nema nista pametno da kaze. Covek bez dana radnog staza. Trla baba lan, ...
  • Nikola

    12.05.2026 16:16
    Pajel covek proucavao Goebelsa? Vidite da je naucio nesto i sada koristi poznat slogan iz te literature
    Arbeit macht frei
  • Bora

    12.05.2026 16:13
    Empatija od "velikog radnika"
    - "Nakon studija radio je kao novinar na “Kanalu S” na Palama tokom 1992. i 1993. godine"
    - "Nakon pobede SRS na lokalnim izborima u Zemunu 1996. godine, postaje direktor Sportsko-poslovnog centra „Pinki“.
    - "Kada je SRS 24. marta 1998. godine formirala Vladu Srbije sa SPS i JUL, Vučić je izabran za ministra za informisanje"
    - Od 1998 pa nadalje, partijski radnik odn. budžetski parazit...
  • Igor

    12.05.2026 16:12
    Ko nam kaze
    Zamisli. To nam govori čovek bez dana radnog staža.
  • Fensi

    12.05.2026 15:57
    Empatija mu je u roze sakou ,koji kosta vise od osam minimalnih zarada!!
  • Samo kazem

    12.05.2026 15:54
    Zgubidan broj 1 u Srbiji, covek sa 0 dana radnog staza van politike.
  • Ana

    12.05.2026 15:46
    Investitore zapravo tera to što on nije na bolovanju.
  • V

    12.05.2026 15:41
    Trazite empatiju od kapitaliste?!
  • blabla

    12.05.2026 15:31
    Priča o poslu i bolovanjima čovek koji nema ni dana radnog staža!


  • LZN

    12.05.2026 15:27
    Tata kaže,
    za odlazak kompanija koje interesuje što jeftinija r.s. nije on kriv, krivi ste Vi što se bahatite na minimalcu!
    Sad bih, uz ovo, još dodao zvuk biča, al nema to još na internetima...
    Brže!!!
  • Maroder

    12.05.2026 15:21
    Covek koji ceo zivot "radi" tako sto ide i prica drugim ljudima kako oni treba da rade - nema empatije.
  • Musaši

    12.05.2026 15:20
    Koliko me sećanje služi, on nema dana radnog staža, već je ceo život na grbači naroda. Ili možda grešim?
  • Ш

    12.05.2026 15:06
    Ш
    За ово је у праву посебно у ЈП где се деценијама користе лажња боловања и злоупотребе мада човек који ништа није радио ово када говори звучи Малициозни и првенствено неозбиљно
  • NNunited

    12.05.2026 15:04
    ...
    Posle izbora bice Ćacija koliko hoces. Nece morati da brine za radnu snagu, jedino im je produktivnost upitna zbog odsustva radnih navika.
  • Botke

    12.05.2026 15:03
    Čitaj,glasaj
    Od koje do koje godine je on radio,radiša vaš?
  • Liqudator

    12.05.2026 15:00
    e-lenština sam ja eto.
  • Sava

    12.05.2026 14:54
    Sveti
    Radim više, sejem isplativo seme biljke, van evropskog porekla.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna