Na poligonu "Borovac" kod Bujanovca počela je prva zajednička vojna vežba Srbije i NATO u kojoj je do 23. maja angažovano oko 600 pripadnika Vojske Srbije i oružanih snaga Italije, Rumunije i Turske.
Asanaciju terena nisu radile samo naše snage!
Radili su svi,ako pogledate dostupne podatke oni- druga strana bliska NATO snagama je ubila mnogo više naših civila i niko ih nije bombardovao!
Bio- videh- prodaše!
Nisam protiv vezbi, moze se nauciti ponesto a moze se i NATO-u pokazati da nasa vojska nije toliko losa, ljudi se mogu upoznati.
Protivim se ideji da to vodi prema nasem pridruzivanju NATO-u, napad na Rusiju iako smatram da jeste Rusija agresor prema Ukrajini na isti nacin kako su nama oduzeli Kosovo, Rusi su Ukrajini oduzeli Krim i Donbas. Imali su svoje razloge, sirenje NATO-a na istok itd sve razumem ali ne treba da budemo slepi kod ociju, ne treba da nasa deca ginu za interese NATO vodja iz Brisela i Vasingtona, neutralnost je za sada najbolja opcija ali imati vojnu vezbu nije isto sto i biti saveznik i ucestvovati u ratu. Mirovne misije sto da ne, imamo mi izvrsnu vojsku i treba da steknu neko iskustvo i to na zadacima gde obraz i ruke nece biti zaprljane politikom. To je put eventualnog povratka nase vojske na Kosovo kada NATO digne ruke od Kosova (vruc krompir za njih, kosta to sve). Sto da ne, mozemo i deliti bazu u Urosevcu sa americkom vojskom, treba ih pridobiti na svoju stranu dobrom saradnjom i upoznavanjem a ne terati inat i pisati uz vetar. Moze i vezba sa Rusima, Hrvatima, Madjarima, Rumunima, Bugarima ... sto da ne i Albancima. Tu nema nista lose. Snagom vojske se obezbedjuje MIR.
vladarska bagra ima sistem- kad ne mozes da ih pobedis ti im se pridruzi, nema veze sto su srb preorali bombama
a vlast je nekad govorila kako smo razbili nato, pobeda je nasa kaze car
a marva veruje bagri
@Bata Milosrdni anđeo se zaboravio , slizali smo se sa bagrom koja nam je poubijala decu i civile bez ikakvog razloga .
Srami se Srbijo.
"Milosrdni anđeo" je podvala i izmišljotina Slobodana Miloševića. Akcija se nije tako zvala. Koga zanima zašto smo bombardovani (nepravedno) neka se seti konvoja hladnjača i "asanacije terena".
Šta kaže vrhovni komandant i ovi oko njega na saradnju sa okupatorom(njihove reči)? Kako se ono beše zovu saradnici okupatora i koja je kazna za saradnju sa okupatorom?
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Kod Bujanovca do 23. maja prva zajednička vojna vežba Srbije i NATO
Autor: Beta
Info
•12.05.2026.
•18:30 > 17:00
Komentari 15
Junik
Radili su svi,ako pogledate dostupne podatke oni- druga strana bliska NATO snagama je ubila mnogo više naših civila i niko ih nije bombardovao!
Bio- videh- prodaše!
Ja
Protivim se ideji da to vodi prema nasem pridruzivanju NATO-u, napad na Rusiju iako smatram da jeste Rusija agresor prema Ukrajini na isti nacin kako su nama oduzeli Kosovo, Rusi su Ukrajini oduzeli Krim i Donbas. Imali su svoje razloge, sirenje NATO-a na istok itd sve razumem ali ne treba da budemo slepi kod ociju, ne treba da nasa deca ginu za interese NATO vodja iz Brisela i Vasingtona, neutralnost je za sada najbolja opcija ali imati vojnu vezbu nije isto sto i biti saveznik i ucestvovati u ratu. Mirovne misije sto da ne, imamo mi izvrsnu vojsku i treba da steknu neko iskustvo i to na zadacima gde obraz i ruke nece biti zaprljane politikom. To je put eventualnog povratka nase vojske na Kosovo kada NATO digne ruke od Kosova (vruc krompir za njih, kosta to sve). Sto da ne, mozemo i deliti bazu u Urosevcu sa americkom vojskom, treba ih pridobiti na svoju stranu dobrom saradnjom i upoznavanjem a ne terati inat i pisati uz vetar. Moze i vezba sa Rusima, Hrvatima, Madjarima, Rumunima, Bugarima ... sto da ne i Albancima. Tu nema nista lose. Snagom vojske se obezbedjuje MIR.
Dejan
Nenad
dacic
a vlast je nekad govorila kako smo razbili nato, pobeda je nasa kaze car
a marva veruje bagri
C13
Zoran
Srami se Srbijo.
"Milosrdni anđeo" je podvala i izmišljotina Slobodana Miloševića. Akcija se nije tako zvala. Koga zanima zašto smo bombardovani (nepravedno) neka se seti konvoja hladnjača i "asanacije terena".
Goran
Fića
Auuh, samo da "ON ne sazna za ovu vežbu"...!
Boro iz Pobede
Dulika
Birba u urbanim sredinama ?
Ne zvuči dobro …
Dusica
Bata
Srami se Srbijo.
Elmer davež
Zovem se Stevo
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H