Info
26.06.2026.
12:12 > 13:40
Živimo u vremenu visokih tehnologija, kada se svakojaki podaci besomučno arhiviraju i obrađuju, a na osnovu beskrajno mnogo ovakvih obrada mašina donosi odluku.
  • Nole

    26.06.2026 16:28
    Gledamo data centar narednih godina na mestu novosadskog sajma.
  • Sonja

    26.06.2026 16:14
    Meni će data centar doneti da mi dete ide u školu po magistralnom putu jer nema trotoara.
  • Lucifer

    26.06.2026 16:02
    Donose nam isto što i rudnici kobalta Kongu. Apsolutno ništa, jer mi nemamo šta da radimo sa njima kao što Kongo nema načina da iskoristi kobalt sem da ga proda kao sirovinu.
  • CCCC

    26.06.2026 14:52
    - nestasicu struje
    - nestasicu vode
    - poskupljenje struje
    - zagadjenje voda
    - konstantnu buku u siroj okolini DCa tj. narusavanje biljnog i zivotinjskog sveta u okolini DCa
    - zaposljavanje (nestrucnog) partijskog kadra, pa posle "procureli podaci gradjana"
    itd...(nastavi niz sam po svom nahodjenju)

  • pa sta?!

    26.06.2026 14:47
    u tekstu je lepo objasnjeno.
    Moze, ali uz izvesne izmene u regulativi i primeni kojom ce se stititi drzava i njeni potrosaci. A to sve mi nemamo.
    I inace je to stvar u kojoj ne treba da se guramo, jer cim bogate zemlje to nece, u necemu je stos!
  • vv

    26.06.2026 14:22
    Sve na mestu, suše, enormne troškove vode i struje, zagrevanje plus još jedna stvar. Stavljaju nas na metu hipersoničnih raketa, jer većina američkih AI firmi je pod kontrolom Pentagona.
  • Goran NS

    26.06.2026 13:48
    koliko znam, ne donose nam skoro NISTA ... to su OGROMNI potrosaci struje, koju mi SVE VISE UVOZIMO, tako da ...
  • SNS

    26.06.2026 13:43
    brzejacebolje
    Donose nam novce, progres i ugled u svijetu! Kakvo glupo pitanje?!
  • ja ja

    26.06.2026 12:42
    Donose nam spijuniranje
  • Anonimus

    26.06.2026 12:41
    Pravi tekst, ukazuje na koji način bi trebalo pristupiti izgradnji i radu data centara, bez kojih uskoro nijedna razvijenija država neće moći funkcionsati.
  • Shin Sekai

    26.06.2026 12:34
    Sta nam donose? A da nije slujcano k ....

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna