Živimo u vremenu visokih tehnologija, kada se svakojaki podaci besomučno arhiviraju i obrađuju, a na osnovu beskrajno mnogo ovakvih obrada mašina donosi odluku.
Donose nam isto što i rudnici kobalta Kongu. Apsolutno ništa, jer mi nemamo šta da radimo sa njima kao što Kongo nema načina da iskoristi kobalt sem da ga proda kao sirovinu.
- nestasicu struje
- nestasicu vode
- poskupljenje struje
- zagadjenje voda
- konstantnu buku u siroj okolini DCa tj. narusavanje biljnog i zivotinjskog sveta u okolini DCa
- zaposljavanje (nestrucnog) partijskog kadra, pa posle "procureli podaci gradjana"
itd...(nastavi niz sam po svom nahodjenju)
u tekstu je lepo objasnjeno.
Moze, ali uz izvesne izmene u regulativi i primeni kojom ce se stititi drzava i njeni potrosaci. A to sve mi nemamo.
I inace je to stvar u kojoj ne treba da se guramo, jer cim bogate zemlje to nece, u necemu je stos!
Sve na mestu, suše, enormne troškove vode i struje, zagrevanje plus još jedna stvar. Stavljaju nas na metu hipersoničnih raketa, jer većina američkih AI firmi je pod kontrolom Pentagona.
Pravi tekst, ukazuje na koji način bi trebalo pristupiti izgradnji i radu data centara, bez kojih uskoro nijedna razvijenija država neće moći funkcionsati.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Šta nam donose data centri?
Živan Lazić
zivanlaz@gmail.com
Info
•26.06.2026.
•12:12 > 13:40
Komentari 11
Nole
Sonja
Lucifer
CCCC
- nestasicu vode
- poskupljenje struje
- zagadjenje voda
- konstantnu buku u siroj okolini DCa tj. narusavanje biljnog i zivotinjskog sveta u okolini DCa
- zaposljavanje (nestrucnog) partijskog kadra, pa posle "procureli podaci gradjana"
itd...(nastavi niz sam po svom nahodjenju)
pa sta?!
Moze, ali uz izvesne izmene u regulativi i primeni kojom ce se stititi drzava i njeni potrosaci. A to sve mi nemamo.
I inace je to stvar u kojoj ne treba da se guramo, jer cim bogate zemlje to nece, u necemu je stos!
vv
Goran NS
SNS
ja ja
Anonimus
Shin Sekai
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H