Autor: Tanjug

Info
28.06.2026.
07:01 > 06:06
Srbija je među evropskim zemljama sa najnižim nivoom potrošačkih cena od oko 62,5 odsto proseka u EU, pokazuje analiza zasnovana na najnovijim podacima Evrostata.
  • Kosovo je srpsko

    28.06.2026 08:52
    Niska cena uslug
    U ovu racunicu su usle cene usluga, koje jesu najnize u Evropi - cene robe su tu negde sa ostatkom Evrope, verovatno i vise, ali niska cena usluga je ono sto u proseku spusta troskove drasticno.

    A niska cena usluga direktno ukazuje na nizak zivotni standard (sto je visa cena usluga, to su i visa primanja pruzaoca istih, a, takodje, pokazuju i da je platezna moc ostalih gradjana dovoljna da plate visu cenu tih usluga).
  • Pajo

    28.06.2026 08:33
    omg
    U Minhenu hrana jeftinija nego u smrdiji a plate iste...
  • Zika

    28.06.2026 08:24
    malo rada
    Dase vise radi, kao sto Predsednik sugerise, bile bi vece i plate. NEzahvalnici, nisu vam dovoljne niske cene, zasucite rukave i zaradite! Ne moze Drzava sve na tacni da vam da!
  • 9

    28.06.2026 08:15
    Zalazi li nekad ta statistika
    na benzinsku pumpu ili u neki market , pijacu ? Izgleda da je prilično ne informisana ili slabovida.
  • Caca

    28.06.2026 07:51
    Nije mleko sve što je belo
    Prema Numbeo, koji je lista troškova života svih gradova, za četvoro članu porodicu u Beogradu je potrebno 2430e bez troškova stanovanja tj.dodajte još 700-800e na to. Ja živim sa dva deteta i ostavim u prodavnici i na pijaci bar 60.000 mesečno uz to da imamo naše meso i retko kad šta kupim.
  • Паја

    28.06.2026 07:50
    А однос плата и цена?
  • Zrenjaninac

    28.06.2026 07:49
    Lidl
    Bio sam nedavno u Londonu. Njihov Lidl je jeftiniji od naseg. Licno sam se uverio. Komsija koji zivi u Parizu i dolazi leti na odmor, isto kaze da je kod nas sve skuplje nego tamo.
  • Р

    28.06.2026 07:39
    Р
    Молим, ови лупетају за све паре које добијају.
  • dacic

    28.06.2026 07:30
    aha, a sta kazu po nivou gladi koja je na rang listi?

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna