Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je sinioć da će podneti ostavku na tu funkciju, a prema Zakonu o predsedniku Republike, predsednik može podneti pismenu ostavku, koju dostavlja predsedniku Skupštine Srbije.
Spremaju oni rokadu na svojim pozicijama. Ko ce biti predsednik vise nece biti ni vazno, jer PREDSEDNIK VLADE je ustvari po Ustavu najmocnija figura. Upravo to ce nam biti Vucic, bar im je to namera.
Ukratko, nece nam biti bolje, cak nam ce biti i jos gore. Srbija je pod okupacijom a Vucic je instalisani okupacioni upravnik. Mozda i dobijemoalo demokratije pisle nadolazeceg velikog rata, ali samo pod uslovom da nas tada jos uvek bude.
Predviđa dugugodišnju zatvorsku kaznu i lustraciju , ali ko hebe zakon u sprdistanu . Za ubistvo 16 ljudi ovde zakon 2 godine ćuti ,a i u Bangladešu bi bilo barem javno bičevanje ,a u bratskij Kini smrtna kazna ili Trampovoj Omerci zatvor od 500 godina .
Jao i prosle godine je tako nesto obecavao, pa vidimo koliko se covek drzi za rec. Cim otvori usta nesto slaze! I da je danas nedelja bi porekao. Mante se njegovih bulaznjenja. Smarac!
Predsednik Vučić najavio ostavku na dužnost predsednika Republike. Ovo ne liči na onog Vučića koji je radio poslove predsednika, premijera, ministar svih ministarstava i još mnogo toga i umorio se , a mandat m ističe sledeće godine. Nije iznenađenje, da i nakon ostavke na funkciji predsednika, nastavi neometano da obavlja sve funkcije kao i do sada. Da ne zaboravi da vrati otete penzije penzionerima u periodu od punih četiri godine. Želim mu dobro zdravlje i neka radi kako zna i ume.
Овај застарели закон дозвољава да се кандидује за премијера и председника доживотно. Зато сменом власти мора се променити закон и устав да нико не може мењати и играти се функцијама. Ако си премијер не можеш бити председник и обрнуто како неби ушли у аутократију диктатуру и криминал који преживљавамо по други пут за ових 36 година.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Vučić najavio da je "još nekoliko nedelja" predsednik, pa sledi ostavka: Šta predviđa zakon u tom slučaju?
Autor: FoNet
Info
•28.06.2026.
•06:48
Komentari 10
Boro iz Pobede
Krcko
Ukratko, nece nam biti bolje, cak nam ce biti i jos gore. Srbija je pod okupacijom a Vucic je instalisani okupacioni upravnik. Mozda i dobijemoalo demokratije pisle nadolazeceg velikog rata, ali samo pod uslovom da nas tada jos uvek bude.
9
Кале
Sofija
Mita
Dr Miggyy
Ssy
Zakon
П
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H